Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 240
erkinalp
8 ay önce - Cmt 08 Arl 2018, 14:09

Karşıyaka tramvay hattı gayet mantıklıydı. Konak tramvay hattı ise şehrin şu haliyle mantıksız. Ancak, İkiçeşmelik ve Altınpark mevkiinde planlanan Agora Kazı Genişletmesi uygulanırsa, İkiçeşmelik yolu kapanacak, haliyle tramvay hattı mantıklı hale gelecek. Buca-Konak hatlarının tünele alınmasını önermemin amaçlarından biri de bu. Araç tasarrufunun yanı sıra, kazı çalışması için gerekli onaylar alınana kadar halk yeni yollara alışmış olmalı.
Ama yine de önce Kordon hattı, sonra Şair Eşref hattı yapılmalıydı. Zaten söz konusu kazı yapılınca Şair Eşref ve Gaziosmanpaşa bulvarları T kavşakla sonlanır olacak.

Haldun Turan

7 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 23:20

(+)

(+)

(+)

Haldun Turan

4 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 23:42

(+)

mahmut11
4 ay önce - Çrş 24 Nis 2019, 17:20

Karşıyaka-Alsancak arasında baykuş deniz seferleri başlayacağına göre şu şekilde bir gece işletimi önerisi yapacağım:

Ataşehir kalkış: 00:25,01:25,02:25,03:25,04:25,05:25
Alaybey kalkış: 00:55,01:55,02:55,03:55,04:55,05:55

Tek tramvay aracı, tek sürücü ile gecikmesiz bu seferler yürütülebilir. (tek yön:25 dk.)

Mehmet Kasım İyonya
2 gün önce - Cum 23 Ağu 2019, 13:19
ÖNERİLER

Ulaşım toplantısında 2-3 kişi, 2 tramvay hattının birleştirilmesini istediler. Üçkuyular-Mavişehir şeklinde yekpare olsun dediler. Sanırım Halkapınar-Alaybey İZBAN aktarmasını istemiyorlar.

youtube.com/watch?time_continue=13&v=fiq1wLsCxrw

erkinalp
1 gün önce - Cum 23 Ağu 2019, 16:57

Kıyıya yeni tramvay hattı çekilmesi zor, ancak tramvayların TCDD hattına girmesi ile olabilir o da Halkapınar-Naldöken arasında tren seferlerini yavaşlatır. Bunun yerine Konak-Karşıyaka vapur aktarması ile çok daha hızlı karşıya geçmek mümkün.

NewsTR
1 gün önce - Cum 23 Ağu 2019, 17:18

Bir tüp geçit olsaydı bu sorunların çoğu çözülecekti.

Mehmet Kasım İyonya
1 gün önce - Cum 23 Ağu 2019, 22:18
TOPLANTIDA KONUŞULANLAR

Ulaşım toplantısı 3.5 saat sürdü. Çok kişi konuştu. Herkes dertli. Tahminen 100 kişi söz alıp konuşmuştur. Toplantıda Karşıyaka tramvayı az gündeme geldi. Tramvay için kaldırılan otobüsler çok şikayet konusu oldu. Aktarmalar sorun dendi. Yaşlı, engelli vatandaşlar çok sıkıntı yaşadıklarını söylediler.Karataş'tan Halkapınar'a kadar 2-3 km tünel önerildi. Yaşlı, engelli vatandaşlar çok sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Çiğli'de İZBAN ortadan bölüyor dediler ama Çiğli tramvay projesini soran olması, ilginçtir genel anlamda İZBAN'ı şikayet eden de çıkmadı. Metrolar da fazla gündeme gelmedi. Birisi Narlıdere Metrosu için teşekkür ederiz dedi o kadar. Buca'dakiler çok sıkıntıları olduğunu söylediler ama metroyu hiç sormadılar. Birisi Buca otobüslerinin tünelden geçip direk Konağa gitmesini, Agora ile Yeşildere arasında tünel yapılmasını önerdiler, başkan not aldı ama orası tarihi bir yer, nasıl kazı yapılacak? Biri de Kadifekale'ye füniküler istedi. Karşıyaka'dan katılan bir kişi ulaşıma çözüm bu dosyada deyip raylı sistemlerle ilgili bir dosya verdi. Bir kişi Konak tramvay güzergahının Basmane'den Halkapınar'a gitmesi için ek hat önerdi. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan geçen tramvayın olumsuz etkileri, Mithatpaşa Caddesi'nin sorunları ifade edildi. Trafik tek yön olsun dediler. Yeşilyurt'tan bir kişi Alsancağa direk giden otobüslerin geri gelmesini istedi. Fahrettin Altay'dan çok şikayet oldu. Yeni AVM ve Stad yoğunluğu nasıl kaldıracak dendi. Kilit oldu dendi. Bir kişi kalktı tüm otoparkları yıkın yeşil alan yapın, şehir merkezine araç girmesin yayalaştırılsın dedi. Tramvayın çok yavaş gittiğinden, duraklarının mesafelerinin fazla olmasından, iskeleye uzak kalmasından bahsedenler oldu. ESHOT hatlarının masa başında belirlenmemesi gerektiğini ifade ettiler. Bisiklet konusu da çok gündeme geldi. İYTE öğrencileri pankart açtı, size sürprizim var dedi başkan, yeni sezonda sorun olmayacak dedi. Ekspres otobüs konacak sanırım. 2 tramvayın birleştirilmesinden yola çıkarak benim aklıma Salhane-Bornova Tramvay Projesi'nin Salhane'den Alsancak ve Kordon'a uzatılması fikrini getirdi. Konak-Bornova Tramvay Proejsi olsa güzel olur.

erkinalp
1 gün önce - Cum 23 Ağu 2019, 22:28

Mehmet Kasım demiş ki:
Birisi Buca otobüslerinin tünelden geçip direk Konağa gitmesini, Tramvayın çok yavaş gittiğinden,

Bunlardan bahseden bendim.
Mehmet Kasım demiş ki:
Toplantıda Karşıyaka tramvayı az gündeme geldi.

Yine benim teslim ettiğim dosyada onunla ilgili öneriler de vardı. Belediye başkanı çok uzatmamı istemediği için ben bunu sözlü olarak dile getiremedim.

NewsTR
1 gün önce - Cum 23 Ağu 2019, 22:28

Mehmet Kasım hocam analiz için teşekkürler.
Metro işini iyi yapıyor şuana kadar hiç sorun yaşamadım
Ancak birisi sormamış bu izban istasyonlarındaki bilgi panelleri örnek 2 dakika kaldı diyor ama oluyor sana 5 dakika hiç tuttuğunu görmedim bir ara komple kapattılar bakım diye yine aynı durumlar.
Ayrıca eshot sitesinden bahseden olmadı sitede iett sitesi gibi hatlarda tahmini tek yön yolculuk süresi, bilet ücret bilgisi göstermesini.

sayfa 240
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege