Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ankapark tema parkı (ANKA Park)
123 ... 176177178   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

AnkaPark Projesiyle ilgili görüşleriniz nedir?
AnkaPark Projesine Olumlu bakıyorum 56.3%  56.3%  [322]
AnkaPark Projesine Olumsuz bakıyorum 43.7%  43.7%  [250]
Toplam Oy : 572

S_a_M_e_T
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 21:05
Ankara Ankapark tema parkı (ANKA Park)

AnkaPark Projesiyle ilgili her türlü görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşın ama lütfen siyaset katmayın

serdar72
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 22:21

Anka park projesi hakkında biraz detay bilgi verirseniz foruma katılanlarda belki değerlendirme durumu olurlar.

cahitgöb
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 22:26

Alıntı:
Anka park projesi hakkında biraz detay bilgi verirseniz foruma katılanlarda belki değerlendirme durumu olurlar.

Melih Gökçek'in En Büyük Projesi 'ANKA Park'

Yerel seçimlerde beşinci dönem için yarışacak olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayında en büyük projesi ANKA Park'ı anlattı.

Yerel seçimlerde beşinci dönem için yarışacak olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayında en büyük projesi ANKA Park'ı anlattı. Gökçek, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Ankara'dan ve İstanbul'dan aday olma ihtimaliyle ilgili görüşlerini de paylaştı.

Başbakan Tayyip Erdoğan Salı günü partisinin grup toplantısında 10 ildeki belediye başkan adaylarını açıkladı. O isimler arasında en dikkat çeken ve en çok konuşalan isim olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, beşinci dönem için yarışıyor.

NTV ekranlarında Ahmet Arpad'ın sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara için projelerini anlattı.

Bir tanıtım programında projelerini açıklayacağını belirten Gökçek, kısıtlı olarak bazı projelerinden bahsetti.

Önümüzdeki dönem trafiğe yeni çözüm önerileri getireceklerini vurgulayan Başkan Gökçek, en büyük projesi olan ANKA Park'ı anlattı.

'DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK'

Ankara'nın turizm açısından çok fakir olduğunu söyleyen Gökçek, 'Ankara'ya yıl içerisinde gelen turist sayısı 2 milyonu geçmez. Gelenlerin çoğu iş için gelir. Bu nedenden dolayı Ankara'nın turizm konusunda kabuğunu kırması lazım. Paris'te bizim gibi karasal bir iklime sahip. Ama Paris'e yılda 40 milyon turist geliyor, Ankara'ya gelmiyor. Ve Ankara'da muazzam bir gelişme seyrediyor. Turizmin gelişmesi için Ankara'ya bazı yatırımlar yapılması şart' diye konuştu. Başkan Gökçek şunları söyledi:

'Biz bu dönemde en büyük hedefi koyduk. Yaklaşık eski parayla 1 katrilyon civarında bir paraya mal olacak ve dünyanın en büyüğü olacak TEMA park yapacağız.'

Atatürk Orman Çiftliği'nden 2 milyon 100 bin metrekare arazi aldıklarını belirten Melih Gökçek, 'Bunun üzerine hayvanat bahçesi ve TEMA park yapıyoruz. Adını da ANKA Park koyduk' dedi.

http://www.beyazgazete.com/video/webtv/siyaset-3/ ...18394.html

serdar72
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 22:31

tema park=Anka park imiş..

bana göre pekde önemli bir proje değil...

oyuncakların olduğu luna parkın büyügü olacak...

bence bunu proje olarak bile sunmak büyük düşünen bir belediye başkanı için hele hele 20 senedir ankaranın başında olan biri için hiçde normal değil... bu benim düşüncelerim..

bu parkı yapınca ankaraya milyonlarca insan turist olarak mı gelecek...

sadece buna bağlı değildir. turist çekmek için bu sadece küçücük bir parçası olabilir...

serdar72
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 22:32

yapılacak her projeye olumlu bakarım.. yapılan işin olumsuzu pek olmaz.. ama büyük proje olması başka birşey bana göre..

ankapark olumlu....

firat79

4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 22:34

Proje baskanin abarttigi kadar iyi olursa olumlu bakiyorum fakat harikalar diyari veya goksuparkin lunaparka cevrillmis hali gibi olursa 700 milyon tl lik yatirim bosa gidecektir. Umarim iyi birsey cikar ortaya... Birde sahsi fikrim olarak Ankapark ismi pek yakismamis gibi, daha cezbedici bir isim olabilirdi.

serdar72
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 22:39

harikalar diyarını hatırlayan varmı bilemiyorum ama bende hayal kırıklığına uğramıştım...

öve öve bitirememişti tv lerde ama gel görki sıradan bir parkdan çokda öteye gidemedi....

bencede o kadar yatırıma yazık.... biraz daha az yatırım ile normal bir park şeklinde düzenlende çok daha verimli olurdu...

Bahri KONUK
4 yıl önce - Pzr 01 Arl 2013, 23:20

İşin ilginç yanı projenin ikinci etabı olan hayvanat bahçesi konusunda fazla bilgi yok. Hayvanat bahçesi eğlence parkının tamamlanmasından sonra mı inşa edilecek?

Mehmet Burak
4 yıl önce - Pts 02 Arl 2013, 00:01

Bu proje hakkında konuşurken 700 milyon TL harcanarak yapıldığını kesinlikle unutmamak lazım. Bu proje gerekli mi gereksiz mi karar vermek için şunu düşünün. 700 milyon TL ile Ankaray Etlik veya Mamak semtlerinden birisine uzatılabilirdi. Ankara için hangisi daha büyük bir ihtiyaç Etlik veya Mamak'ın ulaşım sorununu çözmek mi yoksa Gençlik parkından bozma dev bir lunaparka sahip olmak mı?

alikaramanlı 23
4 yıl önce - Pts 02 Arl 2013, 00:26

Fena bir proje gibi gözükmüyor. Ancak, bu işin salt Belediye kaynakları ile yapılması ne kadar doğru bilmiyorum. Bir tür kamu/özel sektör ortaklığına gidilebilirdi. Belediye'nin sürekli kendisini yenilemesi gereken böyle bir projeyi uzun seneler idame ettrimesi güç olabilir.

Benim merak ettiğim husus, Belediye işletilmesi için ayrı bir şirket mi kuracak acaba?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 176177178   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet