Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Armutlu yeniden Bursa'ya bağlanmalı mı?
Bağlanmalı 71.6%  71.6%  [73]
Bağlanmamalı 28.4%  28.4%  [29]
Toplam Oy : 102

DenizYlçnky

6 yıl önce - Cmt 15 Mar 2014, 04:45

Bence şimdilik böyle kalsın;
İkinci adımda YALOVA'yla beraber BURSA'ya bağlansın;
En sonunda BURSA'yla beraber MARMARA'ya bağlansın. Dev bir metropol'ün banliyösü olsun

sazanhayko
5 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2014, 17:37

Biraz şimdi konunun çerçevesinin dışına çıkacağım ama Marmara Bölgesindeki vilayetlerin tek bir yerden yönetilmesi çok daha iyi bir sonuç verecektir.
(İstanbul, İzmit, Adapazar, Bursa, Yalova) Bu beş vilayetin birleşip tek bir vilayet olması birçok sorunumuzu çözecektir.

DenizYlçnky

5 yıl önce - Pzr 14 Arl 2014, 20:09

Alıntı:
Bu beş vilayetin birleşip tek bir vilayet olması birçok sorunumuzu çözecektir.
Ben pek katılmıyorum. Bu çoğu işi çok daha zor olacaktır. Saydığınız kentler Türkiye'nin neredeyse yarısı.

Vilayet - belediye yetki sınırlarında değişiklikler konuşulabilinir.

Metropolitan bölgesi ilanı neredeyse bir gereklilik.
Kentler ve Ulukentlerde ortak kararların alınacağı bu metropolitan kurultayında adaletli temsil edilmeli.

somebody_
5 yıl önce - Pzr 14 Arl 2014, 23:48

Baglanip baglanmasinin Bursa'daki kisinin hayatini nasil etkileyecek? Armutlulara sormak lazim ki onlarin hayatini nasil etkileyecek onuda anlabilmis degilim. Muhtemelen yuksek makamlardaki para akisi degistirecektir ki burada yazan insanlarinda onlardan oldugunu sanmiyorum.

Misafir f2a

5 yıl önce - Pzr 19 Tem 2015, 23:58

Arkadaşlar Eskişehirden Armutluya gidecem nasıl hareket etmem gerekir.

Misafir fda

5 yıl önce - Sal 21 Tem 2015, 13:04

Otobüslemi özel araçlamı

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Sal 21 Tem 2015, 14:31

Otobüsle gidecekseniz Pamukkale günde 4, Kamilkoç'un ise günde 2 sefer Ankara-Kumla seferleri Eskişehir Otogar'a uğrar. Böylece Eskişehir'den Kumla ya da Gemliğe kadar tek aktarma gidersiniz. Oradan geçen Armutlu minibüslerine el ederseniz Armutlu'ya ulaşmanız mümkündür.

Misafir 635

5 yıl önce - Prş 23 Tem 2015, 16:23

Otobüsle gidecem eskişehirden binip gemlikte inecem sanırım akşam 8 gibi gemlik - armutlu minibüsleri varmı?

murat_77
4 yıl önce - Pts 19 Ekm 2015, 18:01

Armutlu, Yalova'nın merkezine 52 km, Bursa'ya ise 78 km mesafededir. Arada tam bir buçuk kat fark var. Bursa'nın girişinde trafiği de göz önüne alırsak, bu mesafe zaman olarak hemen hemen iki kata denk gelir.

Yalova-Armutlu yolu belki çok iyi değil, ama Armutlu-Gemlik arasınında sorunsuz olduğu söylenemez; devamlı virajların olduğu, yorucu bir yol. Kaldı ki Gemlik'e gelmekle de bitmiyor, Gemlik'ten Bursa'ya ulaşmak içinde dağlar tepeler aşılıyor...

Kuş bakışı bakıldığında da Armutlu ilçesi Bursa'dan çok, Yalova'yla bütünlük içerisinde. Armutlu'nun Yalova'dan ayrılması yarımadanın bütünlüğünü bozacaktır.

Ayrıca bir referandum olursa, Armutlu büyük bir farkla Yalovayı diyecektir. Buna en güzel örnek zamanında Altınova ilçesinde yapılan referandumda, Altınovalıların % 73 oy oranıyla Kocaeli'yi reddederek, Yalova demesidir.

İlla ki sınırlarda bir düzenleme yapılacaksa Yalova'nın hemen yanı başında olan Orhangazi, İznik ve de Kocaeli'nin Karamürsel ilçeleri Yalova'ya bağlanırsa bu çok daha yerinde bir karar olur...

Misafir 019

4 yıl önce - Sal 20 Ekm 2015, 00:11

Hayır baglanmamalıdır. Bu arada neden artık resim yükleyemiyorum

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet