Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 18 Ksm 2013, 12:53
Bursa Soğanlı ve Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projeleri


OSMANGAZİ DÖNÜŞÜM İÇİN YETKİ BEKLİYOR
Alıntı:
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Soğanlı ve Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projeleri`nde Bakanlık tarafından yetki verilir verilmez çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
 


Proje çalışmalarını yürüten firma yetkililerinden bilgi alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa`nın geleceğini şekillendirecek, kentin değişimine öncülük edecek projede yetki devrini beklediklerini belirtti.

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Belediye Başkan Yardımcıları`nın da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Dündar, daha önce Bakanlık`tan onay alan Demirkapı`nın ardından, Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesinin de tamamlandığını bildirdi. Yetki devrinin gerçekleşmesinin ardından çalışmaların başlayacağını belirten Mustafa Dündar, “Kimsenin mağdur edilmeyeceği, rantın vatandaşlar tarafından paylaşıldığı bir Kentsel Dönüşüm Projesi`ni Osmangazi`de hayata geçireceğiz” dedi.

BURSA`NIN DÖNÜŞÜMÜ
Osmangazi`deki kentsel dönüşümü Bursa`nın dönüşümü olarak gördüklerini dile getiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşla anlaşılarak kimse mağdur edilmeden gerçekleştirilecek projede mevcut yapı stoğundan fazla yapı üretiminin söz konusu olmadığını söyledi. Soğanlı Mahallesi`ndeki projenin günümüz modern mimarisinin en güzel örneklerinden biri olacağını belirten Dündar, Demirkapı`da da konutların zemin artı 2 kat olarak planlandığını kaydetti.

Kaynak: http://www.olay.com.tr/haber/ilceler/osmangazi-do ...76717.html

Hayırlı uğurlu olsun.


skucukata
5 yıl önce - Sal 19 Ksm 2013, 02:09

Seçim öncesi bu tip haberleri patlatırlar. Güzel güzel proje görsellari koyarlar. Hatta bu görsellerin arka planı ışıl ışıl olur binaların etrafında havai fişekler falan patlar. Bizde bu görsellere bakıp woooowww deriz seçimde oyları veririz sonra kimse hiçbirşey yapmaz. ( Büyükşehir tabakaneler için en son hazırdağını proje görselinde bina en az 30-35 kat gözükmesine rağmen belediye meclisinde o bölge için maksimum 20 civarı kat çıkılması onaylanmış. ) Kısaca hepsi göz boyama umarım yapılır diye bir umut var içimde ama pek inanasım yok malesef

mustafaguler
4 yıl önce - Sal 26 Ağu 2014, 09:35

Konuyla ilgili gelişmeleri aktarayım:

Alıntı:
...Önümüzdeki 5 yıllık çalışma programımızın hedef noktasını ‘Şehir ve İnsan’ olarak belirledik. Bizler de geleceğin Bursa’sını inşa etmek için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Soğanlı’dan başlayacak ilk kentsel dönüşüm uygulama projesi için, bölgedeki mülk sahipleriyle tek tek anlaşarak, proje için çok önemli bir aşamayı sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturduk. Soğanlı kentsel dönüşüm uygulama alanında kalan şahıs ve kurum arazilerinin tamamına yakınında, mülk sahipleriyle yürütülen karşılıklı görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandırdık. Kamulaştırmalarla ilgili süreci tamamlama aşamasına geldik. Ve artık, temel atma aşamasına geldik. Geçtiğimiz günlerde, kentsel dönüşüm uygulama alanındaki yer sahiplerinden Galatasaray Vakfı ile sağlanan anlaşmanın ardından, bölgedeki en büyük arazi sahiplerinden biriyle daha anlaşma sağladık. Osmangazi’deki kentsel dönüşümün en önemli ayağı olan yer konusundaki ihtiyacı karşılamak için yürüttüğümüz kamulaştırma çalışmalarını, vatandaşla karşılıklı anlaşma sağlayarak sorunsuz bir şekilde çözdük diyebilirim.Şu anda Osmangazi’nin iki noktası konuşulsa da, 10 farklı bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk hedefimiz Soğanlı. Mülk sahipleriyle gerekli anlaşmaları sağladık. Projelerimiz hazır. İnşallah en kısa zamanda inşaata başlayacağız. Soğanlı bizlerin başlangıç noktası, hedefimiz tüm Osmangazi’de kentsel dönüşümü hayata geçirmek. Tabii ki bu 1,2 aylık değil, tam 5 yıllık bir çalışmanın sonucu. Şu an konuşulan Soğanlı ve Demirkapı mahalleleri olsa da, örneğin Kent Meydanı projemiz, Bursa’yı gerçek meydanına kavuşturacak, kente yepyeni bir vizyon kazandıracak projelerimizden birisi. Osmangazi’de Kentsel Dönüşüm adım adım, dama taşı gibi bir birini tetikleyecek ve tüm kent dönüşecek. Şehri, bu günün kültürü, bu günün mimarisiyle geleceğe taşıma hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnşallah bu çalışmaları önümüzdeki günlerde başlatıp, yepyeni bir şehrin inşasına başlayacağız.

Soğanlı’da yükselecek konutların maket fotoğraflarından anlaşılacağı üzere, bu bölge dört başı mamur bir cazibe merkezi oluyor.
Konutlar hem lüks olacak hem de çevresinde kültür merkezleri, sosyal donatı alanları ve yaşam merkezleri yükselecek.
Yani Soğanlı, çöküntü bölgesi olmaktan çıkacak.
Soğanlı`daki ilk etap kentsel dönüşüm alanı toplam 41 hektardan oluşuyor.
Bunun 34,5 hektarı rezerv alanı, 5,5 hektarı riskli alandan ibaret...
Kentsel dönüşüm alanındaki yapı sayısı ise 234, bağımsız bina sayısı 833.
Mülk sahiplerinin tamamıyla yapılan görüşmeler anlaşmayla sonuçlandırıldı.
Kentsel dönüşüm uygulama alanında 1849 konut, 175 işyeri olmak üzere toplam 2014 konut ve işyeri bulunuyor.
Konutlar 60 metrekare ile 200 metrekare arasında olup, 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor.
Öte yandan Soğanlı kentsel dönüşüm alanında zemin +5 / 8 kat imar uygulaması planlandı...
Ve bir diğer önemli detay da, mimari projelerle ilgili detay çalışmaların da tamamlanmış durumda.
Yani projenin önünde engel yok.

Başkan Dündar, özel sektör müteahhitleriyle çalışmayı planlıyor.

Kaynak: http://olay.com.tr/makale/mustafa-ozdal/%E2%80%AD ..._wpW8V_vStMisafir bf6

4 yıl önce - Çrş 03 Eyl 2014, 22:17

YAPMAZ BU BELEDİYE BAŞKANI YALOVA YOLUNU 5 SENE ÖNCE YAPCAZ DEDİLER HALA YAPCAK BENCE BU PROJE OLMAZ

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2014, 00:01

BURSA'NIN DÖNÜŞÜMÜ OSMANGAZİ'DEN BAŞLIYOR
Alıntı:
Osmangazi Belediyesi’nin Soğanlı Mahallesi’nde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi, konutları, iş yerleri, meydanları ve sosyal donatı alanları ile son şeklini aldı. Toplam 42 hektar alan üzerine yapılacak kentsel dönüşüm projesi, mimarisiyle Türkiye’ye model olacak.Hazırladığı kentsel dönüşüm master planı ile bütün ilçenin teknik altyapısını çizen Osmangazi Belediyesi, edindiği ve tecrübe ile muhteşem bir dönüşüme imza atmaya hazırlanıyor. Soğanlı Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm ile günümüz dünyasının örnek şehir mozaiği Osmangazi’de yükselecek. Osmangazi Belediyesi’nin kentsel dönüşüm konusunda da Türkiye’deki diğer belediyeler tarafından örnek alınacağını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bursa’nın dönüşümü bu projeyle başlayacak. Sadece bu mahalle değil, çevre mahalleleri de tetikleyecek olan bu projenin hayata geçmesiyle birlikte Bursa, Türkiye’deki kentsel dönüşüme ışık tutacak” dedi.

Toplam 42 hektar alan üzerinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi ile Soğanlı’ya 1790 konut ve 175 ticari alan inşa edilecek. Semin + 5 ve zemin + 7 kat olarak tasarlanan binalarda 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere birbirinden lüks daireler yer alacak. Ayrıca yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak olan Soğanlı projesinde çok daha fazla yeşil alan oluşturabilmek için her binanın bodrum katı kapalı otopark olarak tasarlandı. Toplam 1568 araç kapasitesine sahip kapalı otopark alanlarının haricinde LPG’li araçlar için de toplam 482 araç kapasiteli açık otopark yapılacak.

ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR
Sadece Osmangazi’nin değil, Bursa’nın, hatta Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak olan Soğanlı kentsel dönüşüm projesinde yer alacak konutlar ‘yeşil bina’ diye tabir edilen çevre dostu binalardan oluşacak. Binaların çatılarına kurulacak iç bahçelerle yeni tarzda yeşil alanlar elde edilecek.
Osmangazi Belediyesi, kentsel dönüşümde en büyük hassasiyeti konutların depreme karşı dayanıklı olmasında gösteriyor. Vatandaşların can güvenliğini her şeyin üstünde tutan Osmangazi Belediyesi, ilçede afet riski taşıyan bölgeleri tespit etti. Yapılacak olan kentsel dönüşüm ile afet riski taşıyan bölgelere depreme karşı son derece dayanıklı binalar inşa edilecek.

“BURSA’YA YENİ BİR MAHALLE KAZANDIRIYORUZ”
Osmangazi’nin geleceğine ışık tutacak projeyi hayata geçirmek için gün saydıklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bölgedeki kamulaştırmaları büyük ölçüde bitirdik. Kamulaştırılacak çok az bir yer kaldı. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Projeye başladığımızda konut sayısını daha yüksek olarak planlamıştık. Ancak yeşil alanları çoğaltmak için projede değişikliğe giderek, konut sayısını azalttık ve 300 daireyi projeden çıkarttık. Bu projede rant peşinde değiliz. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte diğer mahalleler de buraya ayak uydurmak zorunda kalacak. Böylece Bursa dönüşmeye, modern yaşama alanlarına kavuşmaya başlayacak. Soğanlı projesi ile Bursa’ya dönüşümden öte yeni bir mahalle kazandıracağız” dedi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/burs ...63816.html

En kısa zamanda bu projenin de temeli atılır.


Misafir d40

4 yıl önce - Cum 14 Ksm 2014, 16:17

inşallah en kısa zamanda bu projeye başlanır. projenin internette 2 dakikalık videosu var o videoya göre yıkılması gereken evlerin sahipleri ile daha görüşülmemiş. ben o alana çok yakın oturuyorum ve orada markete gittiğimde buralar da yıkılacakmış diyorum "valla bize daha gelip soran olmadı" diyorlar. belki de önce boş alandaki inşaatı başlatıp sonra ev sahipleri ile görüşeceklerdir...Misafir 9d6

4 yıl önce - Pzr 16 Ksm 2014, 15:37

kardeşim acaba tam olarak nerde oturuyosun sen, ben soğanlının alemdara kıyısı olan mekanda oturuyorum, acaba bizim buralarda yıkılır mı . bana kalırsa yıkılmaz çünkü daha gelen-giden olmadı buralara anlaşmak için...
bence bir tek tabakhaneler bölgesi yıkılır.cevap yazarsan sevinirim


Misafir 6c8

4 yıl önce - Prş 20 Ksm 2014, 00:28

kanalboyu dolmuşları son durak yakınında oturuyorum ve o kavşak civarındaki evlerin yıkılması gerekiyor ama gelen giden yok diyorlar bakalım hayırlısı...

Misafir 6c8

4 yıl önce - Prş 20 Ksm 2014, 00:34

bence bu projeler başlayıp bitmeden başka hiçbir yeni yere başlanmaz. sizin oraların bi beş yılı var. hazır projelere daha başlanmadı ki sizin oralara başlansın.... bu sadece benim kendi tahminim

mustafaguler
4 yıl önce - Prş 20 Ksm 2014, 10:57

Kanalboyu'nda ikamet eden arkadaşımdan aldığım habere göre Aralık ayında ev tespiti ve anlaşma için çalışmalara başlayacağını söyledi.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet