Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 13 Hzr 2014, 11:57

MARMARABİRLİK ÇEVRE YATIRIMINA BAŞLIYOR
Alıntı:
Marmarabirlik Erdek Kooperatifi tarafından hazırlanan “Salamura Zeytin Üretiminde Sürdürülebilir Çevre Dostu Temiz Teknoloji Uygulaması” isimli proje GMKA tarafından detek programına alındı.

Kısa adı GMKA olan Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteğiyle havalı sistem teknolojisinin kullanılacağı ve atık su arıtma tesisinin yapılmasını içeren proje, aynı zamanda Edincik ve Marmara Adası kooperatiflerine de hizmet verecek. GMKA'nın, Erdek Kooperatifi'nin yaklaşık 1 milyon 240 bin TL’lik projesinin yüzde 40’ını hibe kapsamına aldığı öğrenilirken, projenin bir yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: http://balikesir.balnet.net/Haberler/HaberDetay.a ...p?id=23784

Tesislerin çevre için yatırımları gelecek için önemlidir!

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 25 Eyl 2014, 18:12

TELLİOĞLU VİTES BÜYÜTTÜ
Alıntı:
Anadolu`da 500`de yer alan firmalar arasında kârını en çok arttıran şirketler arasında Balıkesir`li Tellioğlu Yem 3. sırada yer alarak büyük bir başarıya imzasını attı.

Haftalık Ekonomist Dergisi`nde yayınlanan habere göre; Anadolu`nun en büyük 500 şirketi araştırmasında 2013 yılında kârını en çok artıran şirketler kategorisinde Balıkesir`den iki firma bulunuyor. Balıkesir`li BEST AŞ. birinci sırada yer alırken, yine Balıkesir`li köklü firma Tellioğlu Yem`de 2012`de 5.9 milyon TL olan kârını 2013`te 6,8 milyon TL`ye çıkararak üçüncü sıraya yükseldi.
Balıkesir`de 350 çalışanıyla birlikte büyümeye hızla devam eden Tellioğlu Yem firması bir aile şirketi. Tellioglu Gıda`nın temelleri 1982 yılında Balıkesir`de Tellioglu Un Fabrikası`nın kurulmasıyla atılmıştı. Kuruluşunda 100 ton/gün kapasiteli olan işletme, 2009 yılında yapılan 110 bin metrekarelik Balıkesir Yeniköy tesisleriyle birlikte 650 ton/gün kapasiteye ve yirmiyi aşkın un çeşidine ulaştı.
Tellioğlu şirketler grubu, yenilikçi ve girişimci ruhuyla 1993 yılında ilk olarak 60 ton/saat kapasiteli Tellioğlu Yem fabrikasını, daha sonra ise 30.000 metrekare alan üzerine 27 adet damızlık kümes ve yıllık 18 milyon yumurta basım kapasiteli kuluçka tesisini hizmete sundu.
Tellioğlu Grubu, 80.000 m2 arazi üzerine ekilen 18 bin elma fidanı ile meyve yetiştiriciliğine de devam ediyor. 350 çalışanıyla birlikte gıda sektöründe büyümeyi hedefleyen Tellioğlu Şirketler Grubu, üretim tesislerindeki kalitesini TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleriyle taçlandırdı.
Tellioğlu firması İstanbul Sanayi Odası`nın düzenli olarak belirlediği “Türkiye`nin 2`nci 500 firması” kategorisinde 5 yıldan bu yana aralıksız yer alıyor ve her yıl sırasını bir önceki yıla göre daha üst seviyelere taşıdı.

Gıda sektörü dışında da yatırım kararı alan Tellioglu ailesi Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi`nde Altay Mermer “Veromar” firması ile antik mermer üretimini sürdürüyor. Veromar markası ürün kalitesi ve çeşitliliğiyle dünya mermer sektöründe tanınan ve tercih edilen bir üretici ve ihracatçı konumuna geldi.
Balıkesir Yeniköy mevkiinde kurulan Tellioğlu un fabrikasının yanında açılan “Tellioğlu Değirmen Restoran ve OPET istasyonu" yeni alışveriş ve lezzet durağı olmaya aday.

Kaynak: http://www.demokratgazetesi.com.tr/haber-5618-m-t ...yuttu.html

Umarım daha fazla yatırım çeker Balıkesir.

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cum 10 Ekm 2014, 00:44

ÜNLÜ İŞADAMINDAN RES YATIRIMI
Alıntı:
Ünlü işadamı Hüsnü Özyeğin Balıkesir’e çeşitli yatırımlar için kolları sıvadı…

FİBA Şirketler Grubu sahibi Hüsnü Özyeğin Balıkesir’e 7 rüzgar güllü enerji panel kurmak için çalışmalara başladı. Atatepe Sanayi Sitesi’nin tepelerine panellerin dikimi başladı.

BU SEKTÖRDE LİDERİZ
Balıkesir’in rüzgar enerji santrali sektöründe potansiyel olarak her bölgesi harekete geçirildi. Marmara Bölgesi, Körfez Bölgesi ve Ege Bölgesi ilçelerimizin tamamında yoğun çalışmalar başlatıldı. Balıkesir’in güney çevre yolu ile Atatepe Sanayi Sitesi arasındaki tepelere 7 adet rüzgar paneli dikmek için önce yol açıldı.

12 ÜLKEDE 77 ŞİRKET, 14 BİN ÇALIŞAN
Rüzgar Enerji Santrali kuran Serin Enerji firması FİBA Grup olarak bilinen Hüsnü Özyeğin’e ait olduğu, FİBA Grubun Balıkesir’de çok büyük yatırımlar yapmak için de çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Hüsnü Özyeğin’in Türkiye’de ve 12 ülkede 77 şirketi bulunuyor. 14 bin çalışana sahip. Özyeğin Üniversitesi de bulunuyor.

37 ADET FABRİKASI VAR
FİBA Grub içindeki 77 şirketin olduğunu hatırlatan yetkilileri Fiba Bank, Fiba Hayat, Medya vb. 37 civarında fabrikaları olduğu öğrenildi.
Diğer taraftan; Serin Enerji firması tarafından Balıkesir’in çeşitli yerlerde RES’ler kurduğu, Balıkesir’de de İl genelinde çeşitli alanlarda rüzgar panelleri kurumu çalışmalarını yapacağı dile getirildi.

Kaynak: http://www.demokratgazetesi.com.tr/haber-5692-m-u ...irimi.html

Balıkesir il geneli rüzgarlı bölge olduğundan bol miktarda RES'ler görülebilir.

ahmet sert

3 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2014, 16:49

Avusturya merkezli ve Çin’den ithalat yaparak Avrupa’ya satış gerçekleştiren Troy Fireworks firması, Türkiye’de patlayıcı madde imalatına karar verdiğinde bu sektörde teşvik verilen iki ilden biri olan Balıkesir’i tercih etmiş durumda. Karar sonrasında firma, Balıkesir’de 3.000.000 € büyüklüğünde ve 300 kişilik istihdam kapasiteli patlayıcı madde imalatı yapan bir fabrika yapmak için şu anda Balıkesir İvrindi ilçesi Büyükyenice Köyü Bağyatağı ve Acısu mevkiinde 41 parsel ve 60 malikten oluşan yaklaşık 400 dönümlük bir arazide yatırım planlamaktalar.

Balıkesir 1.Osb'de Rockwool İnşaat ve Yalıtım Sistemleri San.ve Tic. Ltd .Şti 100 milyon Euro değerinde 100 kişinin çalışacağı bir fabrika yatırımı yapmayı planlamakta.Ocak Ve Şubat aylarında iki defa valiyle görüşme yapılmış.12 Şubatta Osb.'yi dolaşan şirket yetkilileri ne karar verdiler bilemiyorum.O konuda bir bilgiye rastlayamadım.İnşallah olumlu gelişmeler olmuştur.

İlk paylaştığım yatırım haberi daha olumlu seyir takip ediyor,ikinci yatırım, yani taşyünü yatırımı henüz çok net durumda değil.

ahmet sert

3 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2014, 17:22

01.10.2014- Briza Rüzgar Elektrik tarafından Balıkesir’de yapmayı planladığı 63.6 MW kurulu gücündeki Kavaklı Rüzgar Enerjisi Santrali’nin yapımı için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.

Bakanlar Kurulu, Balıkesir Kavaklı RES`in inşası için ihtiyaç duyulan bazı taşınmazların kamulaştırılmasını kararlaştırdı. Karesi ilçesine bağlı Beyköy, Kavaklı, Aktarma ve Ziyaretli köylerindeki araziler tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından kamulaştırılacak.

KAVAKLI RES 63.6 MW`LİK

Kavaklı Rüzgar Enerjisi Santrali, Briza Rüzgar Elektrik tarafından kuruluyor. Tesislerin kurulu gücü ise 63.6 MW olarak planlanmış durumda.

Bu tesisin 36.3 MW'lik bölümü geçen ağustos ayında devreye alınmıştı.Tamamı bittiğinde kurulu güç 63.6 MW'ye ulaşacak.

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir c3b

3 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2014, 22:46

Briza nın RES haberine bir düzeltme yapayım, bu proje bitti. Enerji Bakanlığı'nın onayları geldi ve türbinler dönmeye başladı. Kamulaştırma yapılacağı haberi ise doğrudur.

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Cmt 08 Ksm 2014, 02:32

BAŞKAN UĞUR RES AÇILIŞI YAPTI
Alıntı:
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Erciyas Holdingin enerji iştiraki olan Briza Wind Rüzgâr Elektrik Üretim San. Tic. A.Ş’nin Kabakdere Köyü’nde kurduğu, Türkiye’nin en büyük tribünleri ile 53 MV kurulu güce sahip rüzgâr enerji santralinin açılış törenine katıldı.

Danimarka Enerji, İklim ve Yapı Bakanı Rasmus Helveg Petersen’in katılımıyla gerçekleşen açılışa; Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Erciyas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erciyas, Erciyas Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Emre Erciyas, Hakime Erciyas ve Danimarka heyeti de katıldı. Her biri 3,3 MV Kurulu güce sahip 16 tane rüzgâr enerji santraline sahip sahayı protokol üyelerine gezdiren Erciyas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erciyas, 65 milyon Avro yatırım değeri bulunan sahanın toplamda 50 MV elektrik üreteceğini belirtti. Rüzgar Enerji Santralinde gerçekleştirilen teknik gezinin ardından Danimarka Bakanı Rasmus Helveg Petersen, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Erciyas Holding Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Emre Erciyas rüzgar enerji santralinin açılışını yaptı.

Kaynak: http://www.balikesir.bel.tr/Haberler.aspx?ID=2409

Hayırlı uğurlu olsun.

Misafir ca6

3 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2014, 23:13

@ahmet sert

Ahmet bey, Rockwool yatırımı hakkında yeni bir duyum var mı acaba?
ben de firmayı takip ediyorum ve farklı bir kaynaktan arsa aldığını duydum,doğru mudur?

ahmet sert

3 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2014, 23:22

Sadece; 100 milyon Euro değerinde 100 kişinin çalışacağı bir fabrika yatırımı yapmayı planladıklarını biliyorum.Ocak Ve Şubat aylarında iki defa valiyle görüşme yapılmış, 12 Şubatta da Osb.'yi dolaşmışlar.Şirket yetkilileri ne karar verdiler bilemiyorum.O konuda bir bilgiye rastlayamadım.Güney Marmara Kalkınma Ajansı ( GMKA ) bu firmayla işleri belli bir aşamaya getirmiş ama,karar aşamasına gelindi mi,yapacaklar mı,vazgeçecekler mi göreceğiz.

ahmet sert

3 yıl önce - Pts 01 Arl 2014, 00:13

Emlak Konut, TOKİ ile arsa satış protokolü imzaladı!

Emlak Konut Gayrimenkul,İstanbul, Bursa, Balıkesir, Eskişehir illerinde yer alan arsaların satın alınmasına ilişkin T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile protokol imzaladığı Kamu Aydınlatma Platformu'nda yayınladı...

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından yapılan açıklama şöyle;

Şirketimiz ile T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında devam eden görüşmeler neticesinde; İstanbul 'un çeşitli ilçelerinde toplam büyüklüğü 258.038,90 m2 olan 56 adet parselin 964.805.058 TL tutar üzerinden, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde toplam büyüklüğü 54.745,33 m2 olan 4 adet parselin 27.309.349 TL tutar üzerinden, Balıkesir'in Merkez ilçesinde toplam büyüklüğü 50.000,00 m2 olan 2 adet parselin 44.000.000 TL tutar üzerinden ve Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde büyüklüğü 23.941,74 m2 olan 1 adet parselin 4.908.057 TL tutar üzerinden olmak üzere, toplam 1.041.022.464 TL tutarındaki gayrimenkullerin T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan satın alınmasına ilişkin protokol imzalanmıştır.

Bu satış işlemi,mayıs ayının sonunda gerçekleşmiş.

Kastedilen iki parsel,Tren istasyonu bölgesini kapsıyor.Bu parseller Akıncılar Mahallesi 7612 Ada 2 Parsel (46.155,02 m²) ve Gümüşçeşme Mahallesi 7612 Ada 3 Parsel(3.844,98 m²).Balıkesir Belediyesinin
1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre“Ticaret Alanı”nda kalmakta olup E:0.50 Hmax =9.50 m. dir.
Şu anda üzerinde Balıkesir Tren Garı bulunmakta.

BALIKESİR AKINCILAR PROJE ANALİZ TABLOSU
PROJE ANALİZİ İÇİN ÖNGÖRÜLER
TOPLAM ARAZİ ALANI (m²) :50,000.00
TOPLAM ARSA ALANI (m²) : 50,000.00
TOPLAM İNŞAAT ALANI (m²) EMSAL: 0.50 :25,000.00
TOPLAM SATILABİLİR ALAN (m²)(Emsal alanın %20 fazlası) :30,000.00
SATIŞ HASILATI (₺)

HASILAT TÜRÜ BİRİM m² DEĞERİ(₺/m²) ALAN (m²) DEĞER (₺)

Ticaret 5,200.00 30,000.00 156,000,000.00

TOPLAM SATIŞ HASILATI (₺) 156,000,000.00

ORAN (%) DEĞER(₺)
HASILAT ORANI 35% 54,600,000

Emlak Konutun Değerlendirme yaptırdığı şirkete göre;bu arazide nitelikli bir ticari proje geliştirilebilirse yukarıdaki toplam hasılat ve Emlak Konut payı oluşacak.Acaba bu bölge için nasıl bir proje düşünülüyor.Bu kadar para ,söz konusu arsa için verildiyse herhalde arkası da gelir diye düşünüyorum.Çünkü bu bölge Balıkesir'in tam merkezinde ve her türlü ulaşım olanaklarına sahip çok değerli bir lokasyon.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET