Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Yatırım Haberleri
123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cum 08 Ksm 2013, 11:36
Balıkesir - Yatırım Haberleri


BALIKESİR’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Alıntı:
Balıkesir Sanayi Odası BSO Başkanı İsmail Uğur, yatırım öncesinde Balıkesir’i tanımak isteyen Güney Kore Büyükelçisi Sankyu Lee’yi ağırladı.Uğur, Kore'nin dünyaca ünlü Hyundai ve Samsung gibi markalarının Balıkesir'de yatırım yapmasını istedi. Güney Kore Büyükelçisi Sankyu Lee ve Müsteşar Heecul Lee, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu. BSO Başkanı İsmail Uğur tarafından ağırlanan Güney Koreli diplomatlar, gerçek iş birliği yapmak için geldiklerini söyledi. Sanayi Odası binasındaki toplantıya Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Meclis Başkanı Yücel Yılmaz ve OSB Müdürü Gökmen Zeytun da katıldı. İsmail Uğur, "Biz Güney Kore'yi kardeşlerimiz ve akrabalarımız olarak düşündüğümüz için ayrı bir memnuniyetimiz var. Bir nevi sizin ziyaretiniz, akraba ziyareti niteliği taşıyor bizim için. Biz bu ziyaretlerle iş birliğimizi artırarak Güney Koreli firma ve yatırımcıları Balıkesir'e davet ediyoruz" dedi. Büyükelçi Lee, Türkiye ile Güney Kore'nin kan kardeşi olduğunu kaydederek, "Elçilik olarak burayı ilk ziyaret eden biziz. Kore ve Türkiye geçmişte komşuydular. Kore Savaşı ile kan kardeşi ilişkisi oldu. Bu ilişkinin ekonomik alana yansıtılamadığı da bir gerçek. Bu ilişki için çaba gösteriyoruz. Bu ziyaret ile daha gerçekçi bir iş birliğinin başlayacağını ümit ediyorum. Türkiye çok büyük bir ülke olduğu için biz elçilik olarak diğer bölgelere de gidip araştırmaya çalışıyoruz ancak kolay olmuyor doğrusu. Her bölgenin kendine ait özellikleri var. O yüzden işimiz çok zor. Balıkesir'in kendine has stratejik bir önemli olduğunun farkındayım. Notlarımızı alıp Kore'ye ileteceğiz" dedi.

Esprili üslubu ile Büyükelçi Lee'ye cevap veren İsmail Uğur, kendilerinin başka bölgeyi ziyaret etmesine gerek olmadığını ve aradıkları cazip fırsatların Balıkesir'de yeteri kadar olduğunu söyledi. Balıkesir'de 2-3 yıla kadar yer kalmayacağını söyleyen İsmail Uğur, Kore heyetine yatırım için acele etmeleri gerektiğini söyledi. Uğur, dünya devi firmalara yatırım çağrısında bulunarak, "Maddi ve manevi her türlü destek veririz. Güney Kore, teknolojik ve yurt dışı anlamında büyük bir güç. Hyundai ve Samsung gibi ciddi markaları var. Heyecanla Güney Kore'den hangi marka nasıl gelir buraya diye düşünüyoruz ve bekliyoruz" dedi. Büyükelçi Lee, "Türkiye'de faaliyet gösteren Kore firmaları arasında tekstil firmaları ve LG ile Arçelik'in ortak firmaları var. Onun dışında enformasyon ve teknoloji konusunda hiçbir firma yok Türkiye'de. Ben kendilerine yatırım ve tanıtım konusunda bilgi verir, yardımcı olmaya çalışırım" dedi. Büyükelçiye Balıkesir'in timsali olan saat kulesi maketi ve üzerinde Lee'nin adının yazılı olduğu minyatür halı hediye eden BSO Başkanı İsmail Uğur, yatırım çağrısını yineledi. Büyükelçi Lee ise Başkan Uğur'a Güney Kore'de yetişen Ginseng çayı hediye etti. Büyükelçi Lee, hediye paketinin açılmasına müsaade etmedi. BSO ve Güney Kore heyeti daha sonra OSB'de faaliyet gösteren 2 fabrikayı ziyaret etti. 10'dan fazla ülkeye kabin ihraç eden firma yetkilileri ile görüşen Güney Koreli Büyükelçi Lee, traktör kabininde basın mensuplarına poz verdi.

Kaynak: http://www.gazeteyenisoz.com/haber-7759-balikesir ...grisi.html

Buna benzer konu başlığı bulunmayan Balıkesir'in yatırım çağrısı haberi ile konuyu başlatalım.


ahmet sert
5 yıl önce - Cmt 09 Ksm 2013, 20:02

Güney Kore Firması Balıkesir'de Bor İşleme Tesisi Yatırımı Yapacak.

Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Başkanı İsmail Uğur, Vali Ahmet Turhan'ın davetlisi olarak şehre gelen Güney Kore İthalatçılar Federasyonu Başkanı Thomas Shinn ve beraberindeki heyetin,Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (BOSB)'nde bor işleme tesisi yatırımı yapmak istediklerini söyledi.Uğur,heyetin şu anda fizibilite çalışması yaptığını, önümüzdeki günlerde tekrar geleceğini bildirdi.

Balıkesir'de Bor Madeni Yatırımı

BSO ve BOSB'de incelemelerde bulunan misafir heyete Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreter Vekili Ekrem Özşen eşlik etti. Heyete,bölge ve yatırım imkânlarıyla ilgili bilgi verildi.Güney Koreli heyetin,Vali Turhan'ın geçen günlerde bu ülkeye yaptığı bir ziyaret sırasında daveti üzerine geldiğini anlatan İsmail Uğur, “Güney Kore'deki görüşmede valimiz,Shinn'i yatırım için ilimize davet etmiş. Bunun üzerine Shinn de bor madeni yatırımı için Balıkesir'e gelmeyi düşündüklerini söylemiş.Daha önce borla ilgili detaylı araştırma yaptıklarını ve Balıkesir'e gelmeyi planladıklarını bildirmiş. Eti Maden İşletmeleri tesisleri ve BOSB'yi gezdik Balıkesir'de borun işlenmesiyle alakalı büyük bir yatırım düşünüyorlar. Şu anda fizibilite çalışması yapılıyor. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Ayrıca konuğumuzun Güney Kore İthalatçılar Federasyonu Başkanı olması nedeniyle Balıkesir'deki diğer firmaların Güney Kore'ye ihracat yapmaları için görüşmeler yaptık. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili de çalışmalar yapacağız.” dedi. Balıkesir ziyareti kapsamında mermer ve bazı un tesislerinde de incelmelerde bulunduklarını ifade eden Uğur, “BOSB'ye büyük çaplı bir yatırım bekliyoruz. Konuk heyetle yaptığımız görüşmede, Balıkesir'in yatırım için çok uygun bir yer olduğunu bize ilettiler. Özellikle ticaret yolları üzerinde bulunması, birçok madenin bulunması dikkatlerini çekti.” diye konuştu. Federasyon Başkanı Thomas Shinn ise bir sonraki ziyarete geniş çaplı bir yatırım heyetiyle geleceğini söyledi. Heyette farklı alanlarda yatırım yapmayı planlayan işadamlarının bulunacağını aktaran Shinn, “BOSB, altyapısı ve coğrafi konumu itibariyle Türkiye'nin en uygun yatırım bölgesi. Ayrıca Balıkesir, İzmir ve Bandırma limanlarıyla İstanbul'a yakınlığı sebebiyle Türkiye'de yatırım yapmak için en uygun yer.” ifadelerini kullandı.Kaynak:Cihan haber ajansı


Çin ve G.Kore şirketleri ve resmi heyetleri ile temaslar sıklaştı.Sıkı takip edilir ve peşi bırakılmazsa olumlu neticelerin alınabileceğini düşünüyorum.


ahmet sert
5 yıl önce - Pzr 17 Ksm 2013, 15:56

İsmail Uğur: Marmara Bölgesi'nde yatırım için en avantajlı kent Balıkesir!

Balıkesir Sanayi Odası'nın 2 Mayıs 2013 tarihinde düzenlediği seçimde yönetim kurulu başkanlığına seçilen İsmail Uğur, son dönemde Balıkesir'in yerli ve yabancı yatırımcının gözde kentleri arasında yer aldığını belirtti.

İsmail Uğur: Marmara Bölgesi'nde yatırım için en avantajlı kent Balıkesir!
Kategori: Kent Haberleri

Balıkesir Sanayi Odası, kente yerli ve yabancı yatırımcı çekmek için kolları sıvadı. Çinli yatırımcı Texhong'un yatırıma başladığı Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ne gelmeleri için Harput Holding ve Eczacıbaşı yetkilileri ile gorusmelerini sürdüren oda yetkilileri, dünya ülkelerinin büyükelçilikleri ile de temaslarını sıklaştırdı. Kasım ayı sonunda Balıkesir Sanayi Odası'ndan bir heyet Almanya Sanayi ve Ticaret Odası'nın davetlisi olarak Balıkesir'i tanıtmak için bu ülkeye gidecek.

Balıkesir Sanayi Odası'nın 2 Mayıs 2013 tarihinde düzenlediği seçimde yönetim kurulu başkanlığına seçilen İsmail Uğur, yerli, yabancı tüm yatırımcıları Balıkesir'e yatırıma davet ettiklerini belirterek, "İstanbul, Bursa, İzmir ve Gebze sanayiye doymuş durumda. Son dönemde Marmara Bölgesi'nde yatırım yapılabilecek en avantajlı şehir durumundayız. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'nde şu anda metrekare fiyatı 46 TL lirası peşin 52 TL'ye 1 yıl vadeli satışımız var. Yılbaşından sonra metrekare fiyatları artacak. Yerli , yabancı yatırımcıların bu fiyat avantajından faydalanmasını öneriyorum. Bize en yakın olan Bursa'da bile OSB arazi bedelleri 300 dolardan başlıyor. Bölgemizde yatırım için acele edilmesi gerekiyor. OSB'miz karma OSB statüsünde. 4,5 metrekare alanda kurulu OSB'mizi konum itibari ile 4-5 katına çıkartabilme imkanımız var. Hızlı trenin Balıkesir istasyonunun merkez durağının OSB olmasını planlıyoruz. Bunun ile ilgili girişimlerimiz mevcut. Ayrıca konteynır lojistik köy, stratejik konumu ve İzmit Körfezi Köprü geçişinin tamamlanmasıyla Balıkesir daha avantajlı bir konumda olacak" açıklamasını yaptı.

İhracatı artırmalıyız

Balıkesir Sanayi Odası'nın 2023 hedefinin kenti Türkiye'nin sanayi ve finans merkezi yapmak olduğunu kaydeden Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, "2023 yılında Türkiye'nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefinde Balıkesir'in de kendisini geliştirerek mevcut ihracatı olan 500 milyon doları en az üçe katlamasını hedefliyoruz. Türk yatırımcılarının Balıkesir'de yatırım yapmaması büyük bir kayıp. Balıkesir'e son gelen yatırımlar ile birlikte çok fazla yan sanayi sektörü gelişecek. Balıkesir teşvik sisteminde 3'üncü ancak organize sanayi bölgeleri nezdinde 4'üncü teşvik bölgesi kapsamında yer alıyor"dedi. Balıkesir'in standartlarının yükseldiğinin ve son dönemde yabancı şirketlerin yatırım ilgisinin arttığını dile getiren Uğur, "Aile şirketi olan firmalarımızın artık kurumsallaşması gerekiyor. Son dönemde yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline gelen kent sanayimiz giderek artan talep ile karşı karşıya. Çinli yatırımcı Texhong'un yatırıma başlamasının ardından son olarak da Harput Holding ile Eczacıbaşı ile yatırım görüşmelerimiz devam ediyor" diye konuştu.

Son dönemde sanayicilerin ciddi boyutlara ulaşan ara elaman sıkıntısının çözümü için önemli adımlar attıklarını belirten Uğur, "Balıkesir OSB'de MEB destekli Endüstri Meslek Listesi kuruldu. Kurulan lisede önceliğimiz OSB'deki yatırımcıların ara eleman sıkıntısını giderebilmek. Bu liseye yeni açılacak olan bölümler için üyelerimize yönelik bir anket çalışması düzenledik. Bu anket ile ihtiyaç duyulan alanları tespit edip, lise müfredatına eklenmesini sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.


Kaynak : Emlak kulisi

Temaslar devam ediyor,hızlı bir şekilde BSO çalışmaya devam ediyor,inşallah Almanya'dan iyi haberlerle dönerler.ahmet sert
5 yıl önce - Pzr 17 Ksm 2013, 18:27

Kayserili İşadamından Balıkesir'e Süt Üretim Tesisi
Ankara'da süt ürünleri ticareti yapan işadamı Balıkesir'de üretim tesisi kurmak için harekete geçti.


Ankara'da süt ürünleri ticareti yapan işadamı Balıkesir'de üretim tesisi kurmak için harekete geçti. Başkentte 100'e yakın market zinciri bulunan Kayserili işadamı Selim Çelik, büyük bir tesis kurmak için geldiği Balıkesir'de Belediye Başkanı İsmail Ok'u makamında ziyaret etti. Başkan Ok, Balıkesir'e kazandırılacak yatırım için gerekli desteği vereceklerini söyledi. Tesisin günlük 400 ton süt üretim kapasitesine sahip olacağı öğrenildi.

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Kayserili iş adamı Selim Çelik'i makamında kabul ederek bir süre görüştü. Ankara'da süt ürünleri ticareti yapan ve Balıkesir'de süt ürünleri üretim tesisi kurmak için çalışmalara başlayan Selim Çelik, Belediye Başkanı İsmail Ok'a yapmakta olduğu yatırım hakkında bilgi verdi. Çelik, Ankara'da şarküteri ağırlıklı 90'ı aşkın market zincirine sahip olduğunu ve hedeflerinin bir tarım ve hayvancılık kenti olan Balıkesir'de büyük bir üretim tesisi kurmak olduğunu söyledi. Ankara'daki şubelerinde yaklaşık 2 bin kişiyi istihdam ettiklerini belirten Çelik, Türkiye'de en iyi ve kaliteli sütün Balıkesir'de üretildiğini, bu nedenle üretim tesislerini Balıkesir'de kurmaya karar verdiklerini ifade etti. Belediye Başkanı İsmail Ok ise, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bir tarım ve hayvancılık şehri olan Balıkesir'e böyle bir tesisin kurulmasının sevindirici olduğu söyledi. Balıkesir'de süt üretiminin yüksek olduğunu ifade eden Başkan Ok, "Balıkesir'e böyle büyük bir yatırım yaptığınız için size teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki Balıkesir'de üreten, alın teriyle çalışan çiftçiler emeklerinin karşılığını alacak. Balıkesir'de tarım kesimi ne kadar iyi kazanırsa bunun şehrimize bir o kadar olumlu etkisi olur. Büyük firmaların şehrimize yatırım yapmaları, tabii ki bizi de, halkımızı da ziyadesiyle memnun ediyor. Balıkesir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi.

Öte yandan, önceki gün, işletme sahibi Selim Çelik'in daveti üzerine beraberinde Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç olduğu halde fabrikada inceleme yapan Belediye Başkanı İsmail Ok, tesislerin sahibi Selim Çelik'ten bilgi aldı. Çelik, Başkan Ok'a, tesisin 30 bin metrekare arazi üzerine kurulduğunu, bunun 20 bin metrekaresinin kapalı alanlardan oluştuğunu anlattı. İşadamı Selim Çelik, halen günlük 40 ton süt ile başlayan üretimlerini kısa zamanda 120 tona çıkarmak istediklerini ve bunun için de tesise işçi ve personel alımı yapacaklarını bildirdi. Tesisin nihai 400 ton süt işleme kapasitesine sahip olacağını vurgulayan Çelik, burada üretilecek ürünlerin büyük bölümünü Ankara ve diğer illere, bir bölümünü de yurt dışına pazarlayacaklarını kaydetti. İlk aşamada, günde 60-70 ton peynir üretildiğini kaydeden işadamı Selim Çelik, ilerideki aşamalarda, peynirin yanı sıra; yoğurt, ayran, lor, tereyağı ve benzeri ürünlerin üretileceğini ifade etti.

Bu yatırım Balıkesir Valiliğinin 10-13 Ekim 2013 tarihlerinde başkent Ankara'da düzenlediği, "Balıkesir Tanıtım Günleri" etkinliğinin sonucu gerçekleştiğini, tanıtımın amacına ulaştığının bir göstergesi olarak değerlendirildi. - BALIKESİR

Kaynak:Sondakika.com

İşin aslı pek anlayabildiğim bir haber olmadı.Haberde bu işadamının Balıkesir'de bir süt ürünleri tesisi kurmak istediğinden bahsediliyor,ama bu tesis nerede,yeni mi kuruldu,kuruluyor mu?Devir mi alındı kafam karıştı doğrusu.Ama bir tesiste fotoğraf çekildiğine göre mevcut bir tesis acaba satın mı alındı acaba diye düşünüyor insan.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 02 Arl 2013, 15:20

DEVLET BAHÇELİ PEYNİR FABRİKASI AÇTI
Alıntı:
Devlet Bahçeli, Balıkesir'de günde bin litre süt işleme kapasitesine sahip peynir fabrikasının açılışına katıldı.Devlet Bahçeli, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapan Meşhur Peynirci isimli firmaya ait süt işleme fabrikasının açılışını yaptı. Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok ile birlikte tesisin açılış kurdelesini kesen Bahçeli, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Fabrika sahibi Selim Çelik tarafından kendisine plaket verilen Devlet Bahçeli, daha sonra üretim tesisini gezdi. Fabrika girişinde ayağına galoş ve üzerine önlük giyen Bahçeli, süt işleme konusunda bilgiler aldı. Çifte kurban kesilen fabrika açılışının ardından onuruna verilen yemeğe katılan Devlet Bahçeli, Otel Basri'de partililerle bir araya geldi.

Kaynak: http://www.balikesir.gen.tr/Haberler/HaberDetay.a ...p?id=21288

Meşhur Peynirci Ankara'nın en ünlü perakendecilerinden birisidir.
Umarım bu fabrikadan sonra buraya marketlerinden birisini de açar. Hayırlı olsun
 


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 08 Oca 2014, 17:29

KRİSTAL KOLA YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR
Alıntı:
Sahip olduğu yerli sermaye ile gıda sektöründe yaklaşık 20 yıldır hizmet veren Kristal Kola, 2014 yılına yeni yatırım hedefleriyle giriyor.2013 yılının son çeyreğinde yatırımlarını arttırarak 3 milyon TL’lik yatırım yapan Kristal Kola, 2014 yılı hedeflerini hayata geçirmeye başlıyor. Gazlı ve gazsız içecek dolum hatları, su dolum fabrikası, dolum tesisleri, su ürünlerinin ambalajları ve kapasitenin artırılması gibi yatırımlara imza atan Kristal Kola, eş zamanlı üretim çeşitliğini arttırmayı hedefliyor. Kola, enerji içeceği, aromalı gazlı içecekler ve soğuk çay gibi ürünleri aktif olarak üreten firma ayrıca “Private Label” olarak bilinen çeşitli markalara kendi etiketi olmadan yaptığı üretimlerde de sektörün ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Üretimlerini Balıkesir, Edremit ve Sapanca fabrikalarında gerçekleştiren Kristal Kola, ürünlerin gerektirdiği özellikler doğrultusunda coğrafi ve doğal zenginliklere sahip alanları tercih ediyor. Balıkesir’de meyve aromalı gazlı içecekler, enerji içeceği, kutulu ve pet dolum yapılan içeceklerin üretimini gerçekleştiren marka, aynı zamanda 0.33, 0.50, 1, 1.5 ve 2.5 litrelik pet şişe dolumlarını da bu fabrikada yapıyor. Damacana ve 330 ml aralığında su üretimini Sapanca’da sürdüren Kristal, Türkiye’nin en kaliteli maden suyu merkezi olarak bilinen Edremit’te ise Balsa Gazozu, sade ve aromalı maden sularını üretiyor.

Kristal Kola ürünlerini dünya genelinde 30 ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine katma değer sağlamayı ve 2014 yılında yenilenen teknolojisiyle beraber yatırımlarını sürdürmeyi hedefliyor.

Kaynak: http://www.gazeteyenisoz.com/haber-8471-kristal-k ...diyor.html

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 16:29

YENİ ÇELMAK BU YIL BİTECEK
Alıntı:
2013 yılı ikinci yarısında yeni fabrikasını bitirerek hizmete açmayı hedefleyen ÇEL-MAK Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tamer Çelik, yeni fabrikanın 5 milyon dolara mal olacağını söyledi.Yeni ÇEL-MAK Tarım Makineleri Fabrikası`nın büyük oranda ihracata dayalı üretim yapacağı, bunun içinde yeni yurt dışı bağlantılarının hazırlandığı belirtildi. Balıkesir`in Uluslararası KOBİ ihracat ödüllü firması olan ÇEL-MAK Tarım Makineleri ihracatı yapıldığı ülkelerde Türkiye`yi başarıyla temsil ettiğinin altı çizildi.
Bunun için yurt dışı çalışmalarını yoğun olarak sürdüren ÇEL-MAK Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tamer Çelik “2015 yılı ciromuzun % 30`unu ihracat ile karşılamayı hedefliyoruz. Bu nedenle halen dünyanın hemen her yanındaki tarım makineleri fuarlarına katılarak yeni bağlantılar yapmaya devam ediyoruz. Firma olarak her geçen gün çiftçimize daha iyi hizmet verebilme adına kendimizi de geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda en büyük adımı da yıl içinde attık. Yeni fabrika yatırımımızın bize büyük güç katacağına inanıyorum. 5 bin 500 metrekaresi kapalı toplam 10 bin metrekare alan üzerine kurulmakta olan fabrikamızın tamamlanması ile ürün çeşitliliğimizde büyüme olacak. Ayrıca bugüne kadar kalitemizden asla taviz vermedik ve bundan sonra da kalitemizden ödün vermeyeceğiz. Maksimum kalite ve müşteri memnuniyeti prensibimizdir” dedi.

ÇEL-MAK`DA HEDEF BÜYÜK
Tarım makineleri üretiminde Balıkesir`in öncülerinden olan ÇEL-MAK`ın firma olarak teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirten İsa Tamer Çelik “Yeni fabrikamız da çok büyük makine yatırımları da olacak. Yeni ürün gamı için KOSGEB ve TÜBİTAK desteklerinden faydalanıyoruz. Yeni fabrikamıza geçince kapasite kullanımında yüzde 30`luk artış hedefliyoruz. Buna bağlı olarak istihdamda da yüzde 20`lik artış olacaktır. Bu şekilde daha iyi hizmet vermeyi ve ülkemize de yüksek katma değer sağlamayı hedeflemekteyiz. Balıkesir`in teşvik sisteminde üçüncü bölgede olmasının avantajını kullanarak, fabrikamızı bu yılın ikinci yarında bitirip, yılsonuna doğru istihdamda da %20 artışla işe hız vereceğiz. Firma olarak Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği, Türk Tarım Makinecileri Birliği ve Makine İmalatçıları Birliği üyeliklerimiz var. Bu perspektiften de dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz. Dünyadaki tarım makinelerindeki yenilikleri takip ederek programımızı yapıyoruz. Hedefe doğru emin adımlarla yürüyoruz” diye bilgi verdi.

Kaynak: http://www.demokratgazetesi.com.tr/haber-2470-m-y ...il_bitecek

Balıkesir'e hayırlı olsun. Yol kenarı yerine Organize Sanayi bölgesi'ne yatırımlar çekilmelidir.


ahmet sert
4 yıl önce - Sal 18 Mar 2014, 20:47

Son zamanlarda Çinlilerden sonra Danimarkalılarında osb.'de yatırım yapacağından bahsediliyor.En son Karesi Tv.de Edip UĞUR,Maliye bakanı Mehmet ŞİMŞEK'le beraber yapılan programda, yatırımcı şirketle yapılan görüşmede kendilerine Niçin Balıkesir'i tercih ettiklerini sorduğunu anlattı.Demek ki birtakım gelişmeler var.Danimarka'nın Rockwool grup diye bir şirketi var,dünyaya taşyününü sunan şirket olarak biliniyor,Dünyada onlarca fabrikası var,son zamanlarda Türkiyede üretime geçmek istedikleri yolunda basında haberler çıkıyor.Acaba bahsedilen şirket bu mu?Eğer buysa 100 milyon euroluk bir yatırım telaffuz ediliyor,hadi bakalım hayırlısı.

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 01 May 2014, 21:50

ALBAYRAKLAR`DAN UĞUR`A ZİYARET
Alıntı:
Balıkesir de yıllardır üretime geçirilemeyen eski SEKA kağıt fabrikasını alan Albayrak Şirketler Grubu sahipleri Ahmet Albayrak, Nuri Albayrak ve Muzaffer Albayrak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur`un konuyla ilgili makamında kendisine yapılan bir nezaket ziyareti ile ilgili yaptığı kısa açıklamada, "SEKA`da, şu anda Albayrak bir fabrikayı satın aldı. 500 konteynır makine geldi. 1000 kişi çalışacak. Günde 300 ton kağıt üretilecektir. Konuyu bir bütün olarak ele aldığımızda bu ürünün üretimi, nakliyesi ve aynı zamanda yapacağı ihracat ile şehrimizi yakından ilgilendiren bir konu olduğu açıktır.2 bin dönüm araziye sahip olan eski adıyla SEKA Balıkesir, yeni adıyla Albayrak Kağıt Fabrikası`nın yakın zamanda üretime geçeceği müjdesini vermek istiyorum.” dedi.

Kaynak: http://www.balikesir.bel.tr/Haberler.aspx?ID=2240

Üniversiteye gittiğimde fabrikada epey hareketlilik vardı demek ki bu yüzdenmiş.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 12 May 2014, 12:16

300 TON HURDA KAĞIT ÜRETECEK
Alıntı:
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur; köylerde önceliklerin su, daha sonra yol olduğunu belirterek, SEKA`nın kısa sürede faaliyete geçmesiyle birlikte şehre katma değer sağlanacağını kaydetti.Başkan Edip Uğur belediyenin yapacağı çalışmaları ve projeleri anlattı. Başkan Edip Uğur ilk önceliği köylere verdiklerini ve Balıkesir`in 890 köyün bulunduğunu, BASKİ`nin kurulduğunu, buraya Bursa`daki ekibi getirdiklerini söyledi.

`BALIKESİR SIKIŞTI`
Bazı köylerde arıtma ve su olmadığını, ekibin 890 köyde sorunları tespit edeceğini vurgulayan Uğur “Ne yapılacaksa harekete geçilecek. Önceliğimiz su, sonra yol. Kolları sıvadık. Daha önce özel idareler köylere yol ve suları tam olarak yapamadı. Artık bunlar tek elden yapılacak. Balıkesir`i güzel bir kent yapacağız. Balıkesir`in İstanbul`un 3 katı arazisi var. Balıkesir sıkışmış merkezde, kilitlenmiş bir durumda. Ancak açılamamış. Herkes şehrin içine gelmek istiyor. Balıkesir sadece iki cadde içinde sıkışmış halde. Çalışmalara Çayderesi projesinden, demiryolu projesinden başlayacağız. Balıkesir gelecekten umutlu olan bir il. Süper lig de moral oldu” dedi.

`KÖRFEZE HAYVAN BARINAĞI`
Körfez bölgesinin hayvan sorununa da çözüm getiren Uğur, bu bölgeye hayvan barınağı yapacaklarını kaydetti. Kocaeli Belediyesi`nin hayvan barınağı yaptığını, Balıkesir`in körfez bölgelerinde hayvanlarla ilgili büyük sıkıntı bulunduğunu dile getiren Uğur “Körfezde hayvanlarla ilgili vatandaşların büyük tepkisi var. Akçay, Edremit, Güre, Altınoluk`ta sıkıntı büyük. Kocaeli modelini örnek olarak körfez için Orman Bakanlığı`ndan yer istedik, buraya hayvan barınağı yapacağız. Buralardaki köpek sıkıntısını çözeceğiz. Başka ilçelerden başka ilçelere geceleri hayvanlar getirilip bırakılıyor, ilçelerin çoğunda bu sıkıntı var, ama körfez bölgesinde bu sorun çok yoğun” diye konuştu.

`ZEYTİN SİNEĞİ İLE MÜCADELE OLACAK`
Körfez bölgesinde bu yıl zeytin ve zeytinyağının kalitesini arttırmak için çalışmalar yapacaklarını belirten Uğur zararla mücadele anlamında uçaklarla görüşüp havadan ilaçlama gerçekleştireceklerini, zeytin sineğiyle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi. Uğur “Zeytin sineği toprağa gömülüyor ve rutubet olduğunda ortaya çıkıyor, bunun önüne geçeceğiz. Hedefimiz zeytin ve zeytinyağındaki kaliteyi daha da yükseltmek” dedi. Belediye olarak fabrika açmayacaklarını, yatırımcının önünü açacaklarını ifade eden Uğur şunları kaydetti:

`HURDA KAĞITLAR ODUNDAN DEĞERLİ`
“SEKA`ya şu anda 500 konteyner makine geldi. Binalar şu anda kullanılmaz durumda. Binalar yıkılıp tekrar yapılacak. Burada 300 ton hurda kâğıt üretilecek. Bu kâğıtlar odundan değerli. Buradaki çalışmanın başlamasıyla İstanbul, İzmir, Bursa`ya nakliyeler gidecek, işçiler kazanacak, benzin firmaları, nakliyeciler kazanacak ve şehre katma değer sağlanacak.
Şu andaki Balıkesir Garı`nın alttan geçmesini ve üstünün meydan olmasını düşünüyoruz. Bu konuda çalışmalarımız var. Bu alan çok geniş ve kullanıma müsait. Sanayi bölgesi tarafından başlayarak yaklaşık 1-2 kilometre mesafede bulunan tren raylarını yerin altından geçirerek üstünün de-ğerlendirilmesini isti-yoruz.”

Kaynak: http://www.demokratgazetesi.com.tr/haber-4738-m-3 ...tecek.html

Hayırlı uğurlu olsun.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET