Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Galatasaray Otel Mecidiyeköy İnşaatı
123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
MeteHan!
5 yıl önce - Cum 11 Ekm 2013, 17:10
İstanbul Galatasaray Otel Mecidiyeköy İnşaatı


Arazi Galatasaray'a ait. Uzun zamandır beklenen hafriyat ve zemin indirme çalışmaları başlamış.
Proje detaylandıkça buradan paylaşırız.


Burç

5 yıl önce - Cum 11 Ekm 2013, 17:15

Çok küçük bir alan değil mi orası?

MeteHan!
5 yıl önce - Cum 11 Ekm 2013, 17:23

Arazi kaç metrekare bilmiyorum. Stat arazisi kadar olmada 3-4 bina genişliğinde var. Fakat yapılan iş merkezinden kulüp yılda 10 milyon dolar gelir elde edecek. 15 katlı bir yapı olacak diye duymuştum ama şuan net bir şey yok. Proje daha açıklanmadı.MeteHan!
5 yıl önce - Çrş 23 Ekm 2013, 11:17

Kazıklar çakılmış. Zemin indiriliyor.(+)


lecce
5 yıl önce - Cum 25 Ekm 2013, 10:16

[b]2010 senesinde şöyle bir haber vardı bu konu ile ilgili çıkan bir haber vardı;
Galatasaray'ın çadırı ofis ya da şehir oteli oluyor

Galatasaray'ın çadırı ofis ya da şehir oteli oluyor

Vatan gazetesi yazarı Nihal Yuvacan, 'Galatatasaray'ın çadırı ofis ya da şehir oteli oluyor' başlığı altında Galatasaray'ın yeni geliştirdiği bir projeyi paylaştı.

Galatasaray Spor Kulübü yönetimi, Ali Sami Yen arsasının yanında yer alan ve Galatasaray Store Çadırı olarak kullanılan 2 bin 716 metrekarelik araziden en iyi geliri elde etmek için proje geliştiriyor. GS Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, “Bir iş merkezi ya da iş oteli olabilir. B planımız ise stad arazisini alan Aşçıoğlu ile anlaşmak” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü, Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen arazisinin hemen yanında yer alan ve halen taraftar ürünlerinin satıldığı 2 bin 716 metrekarelik GS Store Çadırı arazisini, sürekli gelir getirecek şekilde değerlendirme kararı aldı. Bunun için 3 farklı yatırım projesi geliştiren ve planlarını önümüzdeki hafta netleştirecek olan kulüp yönetimi, ilk etapta iki önemli ticari proje üzerinde duruyor. Projelerin başında ise GS Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül var. İlk etapta inceledikleri projelerin başında burada bir iş merkezi tasarlamak olduğunu açıklayan GS Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, “Çadır arazisinde zemin üstü 8 bin-8 bin 500 metrekarelik bir kiralanabilir alan bulunuyor. Buranın toplam inşaat alanı ise 11 bin 800 metrekareyi buluyor. 6.5 milyon dolar yatırımla buraya bir iş merkezi yapılırsa, amacımız uzun dönemli olarak kiraya vermek” dedi. Böyle bir proje gerçekleştiğinde takribi rakamlarla ayda 250 ile 300 bin dolar arasında gelir elde edebileceklerini ifade eden Sarıgül, “Bu da yıllık bazda 3-3.5 milyon dolar kira geliri getirir. Bu gelirle de amatör branşlarımızdan bir tanesinin, örneğin bayan voleybol ya da basketbol takımımızın 1 yıllık sponsor bedelini sağlayabiliriz. Proje de kendini 2.5 yılda amorti edebilir” dedi.

Kulübün yönetim kurulunda görüşülen ikinci proje alternatifinin arazide iş merkezi yerine 4-5 yıldızlı bir iş oteli inşa etmek olduğunu dile getiren Sarıgül, “Business center’ları, SPA’sı, şık bir lounge’ı olan 10 katlı, 125 odalı bir iş oteli kurup, bir işletmeye uzun vadeli olarak kiraya vermek de planlar arasında. 15-17.5 milyon dolara malolabilecek bu yatırım da 6.5 yılda geri dönecektir” diye konuştu.

BİR ALTERNATİF DAHA VAR

Öte yandan Ali Sami Yen stad ihalesini ve TEKEL bira fabrikasını alan Aşçıoğlu Grubu ile görüşmelerinin sürdüğüne değinen Sarıgül, grubun çadır arazisini Ali Sami Yen projelerine uyumlu olarak değerlendirmek istediğini belirterek şöyle devam etti: “Aşçıoğlu Grubu, çadırı alıp araziyi rekreasyon alanı olarak değerlendirmek istiyor. Amaçları bu araziyi projelerine katarak burayı süs havuzları, yeşil alanlar ve sosyal donatı alanı olarak bırakmak. Bunun karşılığında bize eski açık tribünümüzün olduğu kısma denk gelecek şekilde bir ticaret merkezi yapıp teslim etmeyi önerdiler. Önümüzdeki hafta yönetim kurulu olarak, çadır arazisi için geliştirdiğimiz bu 3 yatırım modelinden birine karar vereceğiz. İlk etapta çizdirdiğimiz projenin Ekim ayı içerisinde harçlarını yatırarak ruhsat işlemlerini tamamlayacağız. Hedefimiz GS Spor Kulübü’ne ömür boyu gelir kapısı sağlayacak bir projeyi yürürlüğe sokmak.”


İş merkezi ve otel projelerinin GS Spor Kulübü için gerçekleşmesi daha kuvvetli alternatifler olduğunu belirten GS Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, “İlk gündemimiz olan iş merkezi/ofis projesi için 2Design Mimarlık şirketine avan projeyi hazırlattık” dedi.[/quote]

[[/quote]


lecce
5 yıl önce - Cum 25 Ekm 2013, 10:19

Bu haber yaklaşık 3-3.5 senelik bir haber.

2009 da ise Klüpte bu konu ile ilgili olarak arazinin Petrol Ofisine kiralanacağı, onların söz konusu yere bina yapacağı altta yani yol kenarı veya girişte bir benzin istasyonu olacağına dair çok ciddi proje öngörü ve tahminleri vardı. Tabii çok sular aktı o zamanki yöneticiler değişti , yeni yönetimler vb...

Bakalım hayırlısı olsun Klüp için.gökhanmert
5 yıl önce - Sal 29 Ekm 2013, 11:31

kazıkların çakılıp zeminin indirilmesi güzel bir haber , güzel bir gelir kapısı olucaktır Galatasaray için

halit aksoy
3 yıl önce - Pzr 15 Şub 2015, 16:38

Hafta içi temel atılıyor şeklinde bir bilgi var

MeteHan!
3 yıl önce - Cum 29 May 2015, 14:10

Yeni yönetimin en önemli vaatlerinden biri bu oteli bitirmek. Bugün inşaatı biraz inceledim.

İşçiler gelmiş, çalışıyorlar.
İnşaatta malzeme yüklü 2 kamyon vardı.
Kamyondaki malzemeleri kule vinç indiriyordu.

Ve inşaatın önüne yeni bir tabela asmışlar :

Galatasaray Otel - Mecidiyeköy
ilker22
3 yıl önce - Cum 29 May 2015, 17:17

Ezici galibiyetlerde oteli taşlamasalar bari

Hoş yeri Mecidiyeköy imiş sıkar biraz ama olsun

İstanbulda kalacak yerim olmasa her gelişimde kalırdım burdasayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet