Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - Kocakır Bölgesi Kentsel Dönüşüm Rezerv Alanı
123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Prş 03 Ekm 2013, 14:17
Eskişehir - Kocakır Bölgesi Kentsel Dönüşüm Rezerv Alanı


Eskişehir'deki afet riskli alanların kentsel dönüşümü için rezerv alanı Kocakır ve Aşağıçağlan mevkisi oldu.Böylelikle şehir ,zemini sağlam ,merkeze yakın bir yöne doğru genişleyecek.

Kocakır'ın seçilmesini değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürü Yıldız ,"Burası tescil harici ve gelişime açık bir alan. Konut ihtiyacına yönelik kapasite yüksek. Hazine arazisi geniş. En önemlisi zemini kayalık ,zemin açısında güvenli bir yerleşim alanı.

Yeşil Kent Planlaması
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürü Yıldız ,"Eskişehir'in gelişimi için en uygun yer Güney'deki Kocakır mevkii görüldü. Bakanlık burayı bir cazibe merkezi olarak planlayacak. Türkiye'de ilk defa doğa dostu yeşil kent planlaması da bu bölgede yapılacak" dedi.

2 Eylül

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan SAKALLI'nın twitter hesabından yaptığı açıklamalar ...

"Şehrimize Odunpazarı'nda yeni bir merkez ve genişleme alanı kazandırılıyor.Odunpazarı Kocakır Bölgesi Kentsel Dönüşüm Rezerv Alanı olarak ilan edildi.
Yaklaşık 700 hektarlık alanın planlaması Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yapılıyor."

Bursa Yolu özel sektör sayesinde çeşitli projeler ile zaten hızla gelişiyor .Bu gelişmeyi farklı bölgelere taşımak ve şehri rahatlatmak açısında oldukça önemli bir hamle.


bülentD

2 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 22:26

Bu haber yaklaşık 2 yıl önce paylaşılmış. Şimdi yavaş yavaş projesi su yüzüne çıkmaya başladı. Rezerv alanda 700 den 840 hektara yükseltilmiş. Proje hayata geçerse kentimizin sehirlesmesi ve gelisimi adına pozitif etkiler yapar. Zaten şehrimiz tek merkez ağırlıklı ve sıkışık bir alandaydi. Bu bölge merkeze biraz uzak kalacak ama hükümetin önemsediği bir proje olması sebebiyle ulaşım konusunda sıkıntı yasanmayacagini düşünüyorum. Birde yanlış bilmiyorsam şehir çöplüğü o bölgeye yakın olduğu için sanırım yeni bir katı atık toplama ve bertaraf alanı konusu gündeme gelecek. Ayrıca Sehrimizin önemli bir yeşil alanı olan kocakir şehir ormani da o bölgede bulundugundan tek suphem rant ugruna o yeşil alanın zarara ugratilmasi dır. Umarım suphelerim yersiz olur. Neyse projenin hayata geçmesini merakla bekliyorum. Şehrimize hayırlı olsun.

osman yörükoğlu
2 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 22:31

Asri mezarlığa kadar falan epey ev falan yapılır herhaldeFurkan ÇINAR
2 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 23:06

Alıntı:
Asri mezarlığa kadar falan epey ev falan yapılır herhalde


Yok kadar olmaz, şöyle söyliyeyim;
Gençlik Bulvarı'ndan; Kent Ormanı, Aşağı Çağlan istikametine döndüğünüzde aynı Bursa Yolu ve Kütahya Yolu benzeri yeni bir hat oluşacak. Hattın sonunda da Kocakır mevkiindeki konutlar olacak.

Kent ormanı içerisinden geçen yolda, Kocakır mevkiine kadar zamanla sağlı sollu yerleşim yerleriyle dolar. Amaç şehrin güneyinden yeni bir yaşam alanı oluşturmak.


osman yörükoğlu
2 yıl önce - Pts 04 Nis 2016, 23:13

Ya şu bildiğimiz Çağlan Gümele yolu yani.Orası zamanla dolar ama orayla Kocakır ne alaka anlamadım.Kocakır Mezarlığın karşısındaki alan değil mi orası ile orası epey var .sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR