Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
YolcuMustafa
4 yıl önce - Pts 30 Eyl 2013, 08:31
KAYMEK Kayseri belediyesi meslek kursları

Kaymek
Bir milyonu aşkın nüfusu ile Türkiyenin 7. büyük kenti olan kayseri artık sadece pastırma ve erciyes dağı ile ünlü olmaktan çıkıp, halkı için ücretsiz meslek edindirme imkanı sunan kaymek kursları ilede diğer illerimize örnek teşkil edecek cinsten sosyal projeler geliştirmeye devam ediyor.

13 Kurs Merkezi 52 Branşta Eğitim
Tamamen ücretsiz olarak sağlanan imkanlar ile kayseri ilçemize bağlı olan 5 ilçede tüm halkımız ücretsiz olarak yararlanabilecekleri 13 kaymek kurs merkezi mevcut olup şubelerimizde 20 ana alan 52 al t branşta severek katılacağınız eğitimler verilmektedir.

Kaymek MEB onaylı sertifikalıdır
Eğitimlerin başlıca amacı sosyal faaliyetleri artırarak halkımızın kente adaptasyonunu sağlamaktır. Bu kapsamda verilen ücretsiz kurslarımızdan faydalanıp başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olarak özel ve kamu kurumlarında kolayca iş bulabilecekler. Daha fazla bilgi ve kurs merkezleri bilgisi için bu sayfayı takip ediniz.

YolcuMustafa
4 yıl önce - Pts 30 Eyl 2013, 12:34
Kaymek Şubeleri

Kaymek Kurs Merkezleri
5 İlçeden oluşan Kayseri ilimizde ücretsiz meslek edindirme faaliyetlerini sürdüren kaymek kursları şuan için 13 şube ile hizmet evrmektedir. Eğitim almak isteyen anneler içinde 3-6 yaş çocuklarını güvenle emenat edebilecekleri kaymek oyun odalarında uzman eğitimciler eşliğinde çocuğunuz çeşitli aktivite ve oyun oynarken sizde kafanız rahat bir şekilde eğitim almanın keyfini çıkarın. Kaymek kurs merkezleri ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Argıncık
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Osmangazi Caddesi No: 155 Kocasinan
0352 240 75 40

Beyazşehir
Beyazşehir Mahallesi Çınaraltı İşyerleri Kümeevler No: 22 Kocasinan
0352 251 04 01

Boztepe
Boztepe Mahalelsi Şehit Mahmut Şahin Caddesi No: 133 Kocasinan
0352 351 01 40

Erkilet
Erkilet General Emir Mahallesi Yıldırım Caddesi No: 4/1 Kocasinan
0352 344 17 57

Göznuru
Serçeönü Mahallesi Ahievran caddesi No:40 Kocasinan
0352 222 87 51

Hürriyet
Çorakçılar Mahallesi Yunus Emre Caddesi No:99/A Melikgazi
0352 336 59 79

Kaymek İhtisas Merkezi
Hacı Saki Mahallesi 9.Cadde No:11 Kocasinan
0352 320 88 08

Kocasinan
Kocasinan Mahallesi Marifet Caddesi No: 10 Melikgazi
0352 241 39 45

Mimsin
Mimarsinan Şirintepe Mahallesi İlkbahar Caddesi No:3 Melikgazi
0352 271 43 38

Sümer
Mevlana Mahallesi 8. Cadde No: 28 Kocasinan
0352 337 07 05

TOKİ
Mimarsinan Demokrasi Mahallesi Fatin Rüştü Zorlu Caddesi No:14 Melikgazi
0352 248 17 15

Turgut Reis
Turgutreis Mahallesi Oğulbey Sokak No: 14 Kocasinan
0352 337 01 41

Ziya Gökalp
Ziya Gökalp Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi No: 5 Kocasinan
0352 331 97 47

YolcuMustafa
4 yıl önce - Sal 01 Ekm 2013, 12:25
Kaymek Eğitim Verilen Branşlar

Kaymek Branş Listesi
52 Farklı branşta ücretsiz eğitim veren kaymek sizlerinde keyifle katılacağı bir birinden değerli mesleki eğitimleri ister hafta içi ister hafta sonu okulunuz ve işinize engel olmadan aynı zamanda Meb onaylı sertifika imkanı ile sunmaktadır.

Ahşap Teknolojisi

Bilgisayar Destekli Proje Çizimi (Autocad)
Sedef Kakma

Bilişim Teknolojileri

Bilgisayar Kullanımı
Web Tasarım

Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi

Bilinçli Hamilelik Ve Bebek Bakımı
Çocuk Bakımı Ve Oyun Odası Etkinlikleri

Giyim Üretim Teknolojisi

Kadın Üst Giysileri Dikimi

Güzellik Ve Saç Bakım Hizmetleri

Cilt Bakımı Hizmetleri
Saça Geçici Ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri

Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri

Hasta Kabul İşlemleri
Hasta Ve Yaşlı Refakatçisi

Kişisel Gelişim Ve Eğitim

Diksiyon
Girişimcilik
Osmanlı Türkçesi

Kuyumculuk Teknolojisi

Gümüş Takı İşlemeciliği
İmitasyon Takı İmalatçısı

Okuma – Yazma

Okuma-Yazma 1. Kademe

Seramik Ve Cam Teknolojisi

Çini İşlemeci-Çinici

Yiyecek Ve İçecek Hizmetleri

Aşçı Çırağı
Pastacı Çırağı

Aile Ve Tüketici Bilimleri

İletişim Yöntem Ve Teknikleri
Ev Yemekleri Hazırlama

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik

Hızlı Klavye Kullanımı
Yönetici Asistanı

El Sanatları Teknolojisi

Çeyiz Ürünleri Hazırlama
Dekoratif Ahşap Süsleme
Düz Dikiş Makineci
Ebru
Elde Kurdele İşi
Oyalar
Kırkyama
Makinede Maraş İşi
Tel Kırma
El Yapımı Sabun Üretimi

Grafik Ve Fotoğraf

Bilgisayar Destekli Reklam Ve Tasarım
Fotoğraf Çekimi

Halkla İlişkiler Ve Organizasyon Hizmetleri

Müşteri Asistanı

Hukuk

Adli Kalem İşleri

Konaklama Ve Seyahat Hizmetleri

Rezervasyon Elemanı
Ön Kasa Elemanı

Muhasebe Finansman

Bilgisayar Destekli Muhasebe

Sanat Ve Tasarım

Hüsn-Ü Hat
Tezhip
Yağlı Boya Resim
Minyatür

Yabancı Dil

Fransızca
İngilizce A1-A2
Almanca
Arapça A1- A2

Nazmi

4 yıl önce - Çrş 11 Hzr 2014, 13:31

Alıntı:
Mostar'daki Kaynaşmaya Kayseri Harcı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi meslek edindirme ve beceri kursları KAYMEK tarafından Bosna Hersek'in Mostar şehrinde sürdürülen faaliyetler, el sanatları ve meslek öğretme işlevinin yanısıra çok farklı etnik grupların uzlaşma ve kaynaşmasına da katkı sağlıyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sürdürdüğü bu çalışmaların, gerek Mostar Konsolosluğu gerekse de Dışişleri Bakanlığı tarafından takdirle karşılandığı yazılı bir metinle ifade edildi.

Dışişleri Bakanlığı Balkanlar ve Orta Avrupa Genel Müdürlüğü'nden gelen yazıda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK tarafından 2006 yılından bu yana sürdürülen el işleri ve meslek edindirme kurslarına Mostar'ın her kesiminden ve tüm etnik gruplarından yüzlerce kursiyerin iştirak ettiğine dikkat çekilerek, kursların bu haliyle katılımcılara el sanatları öğretme işlevinin ötesinde Mostar'daki toplumsal kaynaşma ve uzlaşmaya hizmet etme gayesi taşıdığı da vurgulanıyor.

ÖZHASEKİ'YE TEŞEKKÜR
Türk (Makedonya), Hırvat, Boşnak ve Sırp olmak üzere dört farklı etnik gruptan eğitmenlerin görev yaptığı kursların ayrıca toplumsal yaraları sarma konusunda ortaya koyduğu çabaya da dikkat çekilen yazıda, geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek'te meydana gelen sel felaketinden zarar görenler yararına düzenlenen kermesin büyük ilgi gördüğü ve takdirle karşılandığı da ifade ediliyor. Mostar Belediye Başkanı Ljubo Besliç'in de katıldığı kermeste yapılan konuşmalarda ise bu kursların 8 yıldır Mostar'da devam etmesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür edildiğine vurgu yapılarak, kermeste satılan ürünlerden elde edilen gelirle alınan gıda maddesi, bebek bezi, bebek maması ve temizlik malzemesi'nin yetkililere teslim edildiğine yer veriliyor.

Yazıda ayrıca düzenlenen kermese basının da yakın ilgi gösterdiği belirtilerek Hırvatça yayın yapan Dnevni List Gazetesi'nin haberi ek olarak sunuluyor.

[ ! ]

Kaymek,tam 8 yıldır kardeş ülke Bosna'da faaliyet gösteriyor.Bosna Hersek devlet erkanından ve dış işlerimizden takdirle karşılanmakta,Kaymek'in faaliyetler

Nazmi

4 yıl önce - Prş 19 Hzr 2014, 13:09

Alıntı:
Kayseri'de Anadolu'nun en büyük sergisi gururu

KAYMEK'de eğitim alan kursiyerlerin bir yıllık emeklerinden oluşan 11. Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın verdiği konserle açıldı. Başkan Özhaseki, ayrılmak üzere olan çiftin KAYMEK kursları ile tanıştıktan sonra kendilerini kursa verdiklerini ve ayrılmaktan vazgeçtiklerini duymaktan mutlu olduğunu söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'nda (KAYMEK) eğitim alan kursiyerlerin bir yıllık emeklerinden oluşan 11. Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış törenine eşi Neşe Özhaseki ile birlikte geldi. Açılışa ayrıca, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Müftü Vekili Mustafa Açıkalın, davetliler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın verdiği konserle başlayan törende ilk konuşmayı KAYMEK Fotoğrafçılık Kursu kursiyeri Oktay Oruçtan yaptı. Öğrenmenin yaşının olmadığını belirten Oruçtan, herkesi KAYMEK kurslarına katılmaya ve meslek sahibi olmağa çağırdı.

'TÜRKİYE'YE MODEL OLUYOR'

BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu ise KAYMEK sergisinin Anadolu'nun en büyük sanat sergisi olduğunu söyledi. 11 yıl önce bir tesiste, birkaç branşla başlayan KAYMEK'in hizmet yolculuğunun bugün yan dallarla birlikte 105 branşta verilen eğitimle devam ettiğini belirten Tuzcuoğlu, 13 tesiste her yıl yaklaşık 16 bin insanın eğitim aldığını, konferans ve seminerlerle her yıl 100 bin insana ulaşıldığını kaydetti.

KAYMEK'lerin adeta sosyal bir laboratuvar gibi olduğunu ve yepyeni projeler hayata geçirdiğini vurgulayan Tuzcuoğlu, Türkiye'ye model olacak uygulamaların yapıldığını belirtti.

'BİZİM ANLAYIŞIMIZDA AYRIMCILIK YOK'

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada yıl boyunca emek verilerek ortaya çıkan eserlerin sergilendiği Geleneksel Yılsonu Sergisi'nin açılış programında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başta BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu olmak üzere sergide emeği geçen KAYMEK eğitmenleri ve kursiyerlerini tebrik etti. Katıldığı program çıkışında karşılaştığı bir çiftin kendisine teşekkür ettiğini belirten ve bu teşekkürün nedenini anlatan Başkan Özhaseki, geçimsizlik nedeniyle ayrılmak üzere olan çiftin KAYMEK kursları ile tanıştıktan sonra birbirleriyle uğraşmak yerine kendilerini kursa verdiklerini ve ayrılmaktan vazgeçtiklerini söyledi. Özhaseki, bir ailenin kurtarılmasının bile dünyaya değer olduğunu kaydetti.

Yenişafak

Kaymek,insanları topluma kazandırma ve beceri geliştirme adına,belediye tarafından yürütülen çok önemli bir hizmet.Büyükşehir belediyesinin yanısıra,Melikgazi,Kocasinan ve Talas belediyelerinin de kendi bünyeleri içerisinde eğitim kursları bulunmakta.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ