Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
YolcuMustafa
1 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 17:49
Youtube Video Yükleyerek Kazanç Sağlayın

Youtube Kazandırıyor
Evet değerli arkadaşlar, webmasterlerin en büyük kazanç yöntemi reklamdır. İnternet reklamcılığında ise en güvenilir ve en çok tercih edilen ise googledir. 10 Yıl önce google adsense olarak faaliyetlerine başlayan kurum, dünya genelinde yüzbinlerce yayıncısı mevcuttur.

Web Siteleri İçin Adsense
Son 1 yıla kadar sadece site ve blog sahipleri için hizmet veren adsense, yeni bir uygulamaya gitti ve video reklamcığına başlamştır.

Youtube Video İçin Adsense
Yukardaki seçenek biraz zor ve bilgi, deneyim gerektirmekte, fakat youtube ise video yükleyerek ve yüklediğiniz videoyu, izleyici kitlesi oluşturmanız durumunda günde yüzlerce dolar sizi bekliyor olacaktır. Youtube video izlerken video alt kısmında yada, video başlamadan çıkan 30 saniye kadar süren reklam, o videoyu yükleyene kazançtır.

1. Adım Youtube Hesap Açmak
2. Adım Youtube Kanal Oluşturmak
3. Adım Bir kaç Video Yüklemek
4. Adım Adsense Reklam Başvurusu Yapmaktır

Bu işle ilgilenmek isteyen olursa konunun detaylarına girebilirim. Merak ettim anlat diyen olursa!

Yusuf Esengül

1 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 19:24

YouTube hesabımız var ve video da yüklüyoruz. Ne olacak şimdi?

Hangi videolar yüklenmeli? Her video oluyor mu?

Onur Taner
1 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 19:32

Kendi çekimi ve yapımı olan videolardan kazanılıyor (user-generated content, kullanıcının geliştirdiği içerik), onun dışında telif hakkı'na giren içerikler (dizi, film, konser dahil her tür müzik kaydı) haram para'ya girebilir.

Anlaşmalı firmalarca oyun kanalları ve kendi ürettiği müziğini paylaşanlar telife uygun çalıştıklarından dolayı ciddi bir sorun yaşamazlar ama.

YolcuMustafa
1 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 19:35

Yusuf hocam işin %70'lik kısmını tamamlamış durumdasınız.

Sizin için yapılacak işlem adsense başvurusudur.

Öncelikle youtube panele girerek kanal ayarlarına tıklıyoruz.

Para kazanma YouTube ile iş ortağı olarak para kazanmanızı sağlar.
Hesabınız şu anda uygun değil. Daha fazla bilgi edinin

Şeklinde bir uyarı görüyormusunuz?

Ülke Türkiye seçili ile muhtemelen göreceksiniz, sorun değil hemen aşağıdaki linke tıklayarak, ülkemizi bir kaç dakikalığına Amerika Birleşik Devletleri seçelim.

http://www.youtube.com/account_channel_advanced

Bu işlemden sonra yine kanal ayarlarına dönüyoruz. Bu sefer o uyarı yerine başnda Etkinleştir şeklinde bir buton göreceksiniz. Tıklıyoruz.

Alıntı:
Hesabınız para kazanma özelliği için etkinleştirildi. Hesabınızın etkinleştirilmesi, videolarınızdan para kazanmanıza olanak verir.

Açılan sayfada bu şekilde bir uyarı ve hemen altında yer alan butonda
Hesabımı Etkinleştir butonu mevcut ona tıklıyoruz.

Kullanım koşulları sayfası çıkacak altında işaretlemen gereken 3 kutucuk işaretleyip
Kabul Ediyorum Butonuna tıklıyoruz.

O işlemden sonra iki seçenek mevcut, ya var olan adsene hesabını kullan, yada yeni bir adsense başvurusu yap şeklinde.

Nasıl var olur, adam webmasterdir. daha önce web sitesi için kullandığı adsense hesabını kullanır. olmayanlar ise başvuru yapacak 3 günde onay emaili gelecektir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET