Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli Bağbaşı - Zeytin Yaylası Teleferik Hattı
123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
TURAN YUNUS
5 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2013, 21:38
Denizli Bağbaşı - Zeytin Yaylası Teleferik Hattı


Alıntı:
Denizli Teleferiğine Kavuşuyor
Denizli Belediyesi tarafından yapılacak olan teleferik projesinde ilk adım atıldı. Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na çıkacak olan teleferik sisteminin ihalesi yapıldı. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ''Teleferik projesi ile Denizlimiz'de önemli bir 'ilk'e daha imza atıyoruz. Artık vatandaşlarımız büyük park ve yeşil alanların dışında doğa ile iç içe muhteşem bir ortama teleferikle ulaşıp, burada keyifli zamanlar geçirecekler'' dedi.

Denizli Belediyesi’nin kentte yaşayan vatandaşların sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile hayata geçirdiği teleferik projesinde geri sayıma başlandı. Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na çıkacak olan kentin ilk teleferik sisteminin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Başkan Osman Zolan: ''Denizlimizin Sosyal Yaşantısına Renk ve Farklılık Katacağız''

Denizli Belediyesi’nin fark yaratan projelerinden biri olan ‘Teleferik Projesi’nin Denizli'ye önemli kazanımları olacağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Titizlikle sürdürdüğümüz planlamalarımız sonunda teleferik projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Bu projemiz hem Denizli'nin sosyal yaşantısına renk ve farklılık katacak hem de kent merkezindeki turizmin hareketlenmesini sağlayacak. Teleferik projemiz inanıyorum ki turizme ciddi katkılar sağlayacak'' dedi.

Uzun süren araştırmalar sonucu teleferiğin başlangıç noktasının Bağbaşı Mahallesi'nde olacağını ve buradan Zeytinli Yaylası'na çıkılacağını dile getiren Başkan Zolan, "Bağbaşı Mahallesi'nden bindiğimiz teleferik ile Denizli'yi seyrederek Zeytinli Yaylası'na kadar çıkabileceğiz. 1.300 metre uzunluğundaki bu sistemle Zeytinli Yaylası'nın o güzel ve muhteşem doğasına ulaşacağız. Böylece Denizlimiz'de yaşamak daha da ayrıcalıklı bir hale gelecek'' dedi.

''Vatandaşlarımız Teleferiğe Akın Edecekler''

Kurulacak sistemde 24 kabin bulunacağını ve her kabinin 8 kişilik olacağını belirten Başkan Osman Zolan; ''Sistemle kentin tüm güzellikleri ve ormanları çıplak gözle izlenebilecek. Seyir noktalarından güneşin doğuşu ve batışına kentin görkemli görünüşü eşlik edecek. Teleferik sayesinde gerek yerli ve yabancı turistler gerekse Denizli halkı, şehrimizi çok daha farklı açılardan görme fırsatı bulacak. İnanıyorum ki, vatandaşlarımız teleferik hatlarına akın edecek ve şehir dışından gelen misafirleri ilk önce teleferikle gezdirecekler. Bu da kent içi turizme ciddi bir katkı sağlayacak. Şu anda ihale sürecini tamamladık. Yer teslimini bir ay içinde yapacağız. Yer tesliminden itibaren 330 gün içinde tamamlanacak. Şimdiden Denizlimize hayırlı olsun'' dedi.

''Teleferik Alanında Pek Çok İmkan Bir Arada Olacak''

Özellikle kent merkezindeki insanların bir araya gelme ihtiyaçlarının bulunduğunu ve bunun için alternatif mekanlar üretmeleri gerektiğini vurgulayan Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: "Denizlimiz'de bir 'ilk' olan bu proje için ince eleyip sık dokuyarak en uygun alanı seçtiğimize inanıyorum. Seçilen alanda teleferik yardımı ile zirveye çıkan misafirlerimiz için konaklama, alışveriş, piknik alanları ve birçok sosyal faaliyet alanı olacak. İnşallah buraya gelen insanlar sevdikleri ile birlikte güzel zamanlar geçirecekler'' dedi.

Teleferik
Bağbaşı Kent Ormanı ile Zeytin Yaylası arasında yapılacak 1.396 metre uzunluğundaki teleferik, karşılıklı olarak saatte 2.000 kişiyi taşıyabilecek. Kent Ormanı'ndan teleferiğe binildiğinde en geç 6 dakika içinde Zeytin Yaylası'na ulaşılacak. Denizli halkı, teleferik ile kentin yoğun temposundan uzakta doğal bir ortamda vakit geçirme şansı bulacak.


 
 
 İhale bilgilerini 7. aya kadar geriye doğru araştırmama rağmen bulamadım. Hayırlı olsun biraz da kent içi ulaşım sorunlarıyla ilgilenmesi dileğiyle.aykud uğur

5 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2013, 21:49

Bugun haberini aldım teleferiğin. Gerçekten bizim için heyecan verici. İnşallah çalışmalar hızlı ilerler.

ergun833

5 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 12:48

bu zeytin yaylasının tam olarak bilen var mı?
google maps gibi bir yerde gösterseniz iyi olacak .ATALAY__
5 yıl önce - Cum 15 Ksm 2013, 01:19

Bağbaşında tam olarak nerde olacak acaba?

mustafazft
5 yıl önce - Cum 15 Ksm 2013, 12:32

Tahminimce böyle olacak. Kent ormanından Zeytinköy yaylasına. (Not tahmini bir çizim.)
   sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler