Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
şelale yakapark
6 yıl önce - Pzr 25 Ağu 2013, 23:17
fethiye gezilecek yerler


şelale yaka park ( ŞELALE PARK )
iletişim 0532 485 76 90
Fethiye-Antalya karayolundan biraz içeride, tlos dan 2 km Akdağ'ın eteklerinde yer alan şelale park görmeniz gereken bir doğa harikasıdır.
şelale park ın bahcesinde bulunan buz gibi doğal kaynak suyunun doldurduğu havuza girebilir,şelalenin çaglayanın altında hoş vakitler gecirebilir taze alabalığın tadına burada varabilirsiniz
Fethiye'ye 40km uzaklıktaki tlos antik kenti yakınlarındaki şelale park a özel arabanızla veya günübirlik gezi turlarıyla gidebilirsiniz
  (+)   (+)


saklıkent

Fethiye-Antalya karayolundan biraz içeride, Akdağ'ın eteklerinde kayalar içerisinde yer alan Saklıkent, görmeniz gereken bir doğa harikasıdır.
Yüzyıllardır akan kar sularının açtığı derin ve uzun Kanyon'dan içeri girdiğinizde kayalardan adeta fışkırırcasına akan ve hemen bir nehire dönüşen sular arasında yiyebileceğiniz taze bir alabalığın tadını uzun bir süre unutamayacaksınız.
Fethiye'ye 50km uzaklıktaki Kayadibi köyü yakınlarındaki Saklıkent'e özel arabanızla veya günübirlik gezi turlarıyla gidebilirsiniz.

 

tlos

Tlos. Likya'nın en önemli yerleşimlerinden biri olan Tlos Antik Kenti, Fethiye İlçesi’nin yaklaşık 42 km doğusundaki Yaka Köyü sınırları içerisinde kalmaktadır. Bölgenin en yüksek dağları olan Akdağlar'ın (Kragos) sarp batı yamaçlarında başlayan antik yerleşim, Eşen Nehri'nin getirdiği alüvyonlarla oluşmuş vadi düzlüğüne kadar ulaşır. Ayrıca güneydeki Saklıkent Kanyonu ile kuzey yönde bulunan Kemer Beldesi antik kentin egemenlik sınırlarını çizer. Savunmaya elverişli dağlık arazi yapısı ve Eşen Ovasına hakim konumuyla öne çıkan kentin antik komşuları arasında kuzeyde Araxa, kuzeydoğuda Oinoanda, kuzeybatıda Kadyanda, güneyde Xanthos, güneybatıda Pınara ve batıda Telmessos şehirleri yeralmaktadır.
 

kayaköy

Geçmişi M.Ö.3000'li yıllara uzanan Kayaköy'den günümüze M.Ö4.yy'a ait lahit ve kaya mezarları ulaşabilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde tekrar iskan edilen kentte Rumların , Batı Trakya Türkleri ile mübadele edilmesi sonucu boşalan yapıların ahşap bölümleri ve üst örtüleri doğal etkenlerle tahrip olduğunudan bir hayalet şehir görünümünü almıştır.
Terk edilen kentte herbiri 50m2 den büyük olmayan ve manzara ve ışık açısından birbirinin önünü kapatmayan, alt katları kiler olarak kullanılan, ikişer katlı, girişte çatıdaki yağmur sularının toplandığı zemin altı sarnıçlarının olduğu 350-400 konut bulunmaktadır.Konutların arasına serpiştirilmiş çok sayıda şapel, iki büyük kilise, bir okul binası ve bir gümrük binası ile görülmeye değer bir yerdir

 

ölüdeniz

Öylesine güzellikler vardır ki soluk keser, sözcükler yetersiz kalır gözün gördüğünü anlatmaya. Çam ormanlarının arasından kıvrılarak giden 14km'lik yol boyunca yüksek dağların yeşilinin hiç bitmeyeceğine inandığınız bir anda, yüksekliğin inişe geçtiği dönemeçte karşınıza çıkıverir bütün görkemiyle, nerede kestiremediğiniz uçsuz bucaksız bir mavi dünya.

Turkuaz rengi denizi, upuzun kumsalı ile sanki Ölüdeniz'e kol kanat geren Belceğiz koyu karşılar sizi. Bu olağanüstü doğa harikası karşısında duyduğunuz heyecan, koyun devamında karşınıza çıkan muhteşem görüntü ile yerini tarifi imkansız bir hayranlığa bırakır. Yılın her mevsiminde yüzyılların büyüsünü bozmamak istercesine sakin ve dalgasız olan bu koya belki de bu yüzden ÖLÜDENİZ adı verilmiştir
 

çalış plajı

Fethiye'nin 4km kuzeyinde önemli bir tatil ve eğlence merkezidir.
Kilometrelerce uzanan kumsalı, pırıl pırıl denizi ve şairane gün batımıyla Çalış plajı anılarınıza ayrı bir güzellik katacaktır.
 

dalyan

Köyceğiz Gölü ile Akdeniz'i birleştiren ana kanal üzerinde bulunan Dalyan, tam bir doğa harikası. 5 bin yıllık tarihine rağmen, bozulmamış olarak sizi bekliyor.
Pek çok ünlü turizm merkezine yakın olmasına rağmen, Dalyan'ın nasıl bozulmadan bugünlere gelebildiğini merak edebilirsiniz. Bunun nedeni, ana yoldan 12 kilometre içeride bulunması. Bu yüzden "Gizli Cennet" olarak günümüze kadar doğal haliyle kalmayı başardı.
Dalyan, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı bir belde. Nüfusu 5 bin dolayında. Çok sayıda yabancı uyruklu da burada yaşıyor.

 

on iki adalar

övalye Adasından başlayarak Fethiye Körfezi'nin batı ve kuzey batısnda yer alan bu adalar yumağını Fethiye Limanından hergün düzenlenen günübirlik bir mavi yolculukla gezebilirsiniz.
Kızılada, Delikli Ada, Yassıcalar, Tersane Adası, Domuz Adası ve Göbün Koyu görülecek yerlerden birkaçıdır.
Adaları gezerken, Hamam Koyu'nda bir Bizans manastırı olan, bugün deniz altında kalmış kalıntılar arasında serinlemek, Yavansu'da kısa bir yürüyüşten sonra tepedeki antik kent Lydas'ı dolaşmak, Tersane ve Göbün adalarında kendinize balık ziyafeti çekmek bu mavi yolculukla yaşayacağınız serüvenlerden bir kaç tanesidir.

  (+)şelale yakapark
6 yıl önce - Çrş 25 Eyl 2013, 23:13
şelale yakapark


  (+)

grkmyldrm
5 yıl önce - Cum 08 Ağu 2014, 10:17

Arkadaşlar 3 Ekim- 7 Ekim tarihleri arasında Fethiye'de Ölüdeniz'de bir otelde rezervasyon yaptım.O tarihlerde hava ve deniz suyu sıcaklıkları ortalama ne olur,denize girilebilir mi?

çağlarözkan
5 yıl önce - Cum 08 Ağu 2014, 16:31

deniz suyu sıcaklığında bir sıkıntı olmaz kışın bile zaman zaman Fethiye'de denize girebilirsiniz , hava sıcaklığı da sıkıntı yaratmaz fakat bu sene havalar bir garip yıllardır alıştığımız yaz yok bu sene bir yağmurlu bir parçalı bulutlu bu şekilde seyrederse belki bulutlu bir havaya denk gelebilirsiniz önceki yıllardaki gibi olsa hiçbir sorun olmaz diyebilirdim

beetle_b
5 yıl önce - Prş 04 Eyl 2014, 09:47

Denizi seven biri olarak söylüyorum, bence Fethiye'nin en güzel tarafı tekne ile açılıp (özellikle oniki adalar) bakir koylarda denize girmek. Maalesef ki ekim ayında bu fırsatı bulamayabilirsiniz...sayfa 1
ANA SAYFA -> MUĞLA