Ana Sayfa 990 bin Türkiye Fotoğrafı
YolcuMustafa
1 yıl önce - Prş 15 Ağu 2013, 17:45
Busmek - Bursa Büyükşehir Belediyesi Kursları

Merhaba değerli arkadaşlar bursa ilimizde yaşayanlar için hazırladığımız ücretsiz kurslar konusu her daim güncel olup ayrıca sorularınıza yanıt verilecektir.

Busmek Nedir?
Bursa Büyükşehir Belediyesi imkanları seferber edilerek hazırlanan meslek edindirme kurslar her geçen gün gelişmekte olup bursa ve ilçelerinde yaşayan bireyler için hayat boyu öğrenme imkanı sunmaktadır.

14 Busmek Kurs Merkezi
Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa bir süre kala Heykel kurs merkezide açılarak busmek kurs merkezi sayısı 14'e yükselmiştir.

120 Braşta Eğitim
Ağırlıklı olarak meslek edindirme yönlü olup, yabancı dil, hobi ve kültür sanat yönünde 120 farklı branşta eğitim imkanı bulunuyor.

Busmek Kursları Ücretsizdir
En güzel yönüde bu dimi ücretsiz olması, evet busmek baştan sona tamamiyle ücretsiz sağlanan imkanlar dahilinde tüm bursalılar için vardır.

MEB Onaylı Sertifika Verir
Busmek sadece eğitmekle kalmayıp eğitim sonunda sizlerin daha kolay istihdam olmanız için sizlere aldığınız eğitim branşında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verir.

Busmek Kayıt
Güzel bir yönüde burda ortaya çıkıyor busmek ön kayıt yani internetten kayıt kolaylığı ile dilediğiniz yerden bir tıkla hemen başvuru yapabilirsiniz.

Detaylar: http://busmek.bursa.bel.tr - http://www.reklam_link.com
Adres: Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi – F Blok / Osmangazi
Telefon: 0224 254 30 30

YolcuMustafa
1 yıl önce - Prş 15 Ağu 2013, 20:11
Busmek 2013 - 2014 Kayıt

Busmek Kayıt Dönemi Açıldı
2013 - 2014 eğitim öğretim dönemi için ağustos ayında kayıtlar başlamış olup aşağıda vereceğim linkten bir tıkla sizde hemen busmek kursları için online başvuru (ön kayıt) yapabilirsiniz.

Kayıt esnasında 3 farklı branş seçme imkanınız olup ön kayıt sonrası cep telefonunuza gelecek olan randevu zamanında belirtilen busmek kurs merkezine giderek nihai kayıt yaptırmalısınız. Belirtilen zamanda gitmezseniz başvurunuz iptal edilir.

Busmek Online Başvuru: https://e-belediye.bursa.bel.tr/busmek/

YolcuMustafa
1 yıl önce - Cum 16 Ağu 2013, 12:40
Busmek Kurs Merkezleri

Busmek Kurs Merkezleri
Bursa il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere 14 farklı kurs merkezi ile eğitim veren busmek kurs merkezleri aşağıda yer almaktadır. İletişim bilgileri için aşağıdaki listeden yararlanın.

Başaran
Başaran mahallesi ara sokak no:12 Osmangazi
0224 271 70 52

Beşevler
Konak mahallesi yıldırım caddesi no:4 Nilüfer
0224 451 15 89

Busmek Spor Merkezi
Fevzi Çakmak caddesi ermutlu sokak no:51 Osmangazi
0224 224 42 99

Busmek Yönetim Merkezi
Merinos Atatürk kültür ve kongre merkezi F Blok Osmangazi
0224 254 30 30

Erikli
Erikli caddesi no:77 Yıldırım
0224 342 02 11

Erikli Mesleki Eğitim Merkezi
Elvan caddesi gökçe apartmanı no:37
0224 342 72 19‏

Gemlik
Zeytuni iş merkezi pınar sokak gemlik
0224 512 16 22

Busmek Hanımlar Lokali
Mimarsinan mahallesi emniyet caddesi no:2 yıldırım
0224 367 96 14

Heykel
Orhanbey mahallesi Atatürk caddesi orhan sokak no:12
0224 225 16 19

Hocataşkın
Hocataşkın mahallesi karıncadere sokak no:1 yıldırım
0224 328 52 90

Hürriyet
Soğukkuyu mahallesi site caddesi no:16 kat:1 osmangazi
0224 247 06 77

Kestel
Ahmet Vefik Paşa mahallesi pınar sokak no:2 kestel
0224 372 90 95

Merinos
Merinos Atatürk kültür ve kongre merkezi F Blok Osmangazi
0224 256 29 90

Mudanya
Mütareke mahallesi abidin bey sokak no:8 mudanya
0224 544 50 54

YolcuMustafa
1 yıl önce - Pts 23 Eyl 2013, 11:04
Osmangazi

Busmek Osmangazi Kurs Merkezi
Bursa ve marmara bölgesinin en büyük 3. ilçesi olan Osmangazi 800 Bin'e yaklaşan nüfusu ile ekonomik anlamdada önemli yer edinmiştir. Eğitim alanında Bursa'da markalaşma yolunda hızla ilerleyen Busmek kursları yer almaktadır. Busmek Osmangazi kursları olarak ilçe genelinde 5 şube ile hizmet verilmektedir. Detaylar ve şube bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Başaran
Başaran Mahallesi Ara Sokak No:12
0224 271 70 52

Busmek Yönetim Merkezi
Ulubatlı Hasan Bulvarı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F Blok
0224 254 30 30

Busmek Spor Merkezi
Fevzi Çakmak Caddesi Ermutlu Sokak No:51
0224 224 42 99

Hürriyet
Soğukkuyu Mahallesi Site Caddesi No:16 Kat 1
0224 247 06 77

Merinos
Ulubatlı Hasan Bulvarı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F Blok
0224 256 29 90

Berktuğ

2 ay önce - Prş 26 Şub 2015, 14:31

HALK ÜNİVERSİTESİ ARTIK ORHANELİ’DE
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EN ÖNEMLİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN OLAN VE BUGÜNE KADAR 120 BİNİN ÜZERİNDE KİŞİNİN EĞİTİM ALDIĞI BUSMEK, ARTIK ORHANELİ İLÇESİNDEKİ VATANDAŞLARA DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT VE MESLEK EĞİTİMİ KURSLARI (BUSMEK) ORHANELİ KURS MERKEZİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ULAŞIMDAN SOSYAL HİZMETLERE, KIRSAL KALKINMADAN TURİZM YATIRIMLARINA KADAR TÜM DAĞ BÖLGESİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM İLÇELERDE BÜYÜKŞEHİR’İN VARLIĞININ ARTIK ÇOK DAHA FAZLA HİSSEDİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan ve bugüne kadar 120 binin üzerinde kişinin eğitim aldığı BUSMEK, artık Orhaneli ilçesindeki vatandaşlara da hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Orhaneli Kurs Merkezi törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan sosyal hizmetlere, kırsal kalkınmadan turizm yatırımlarına kadar tüm dağ bölgesi başta olmak üzere tüm ilçelerde Büyükşehir’in varlığının artık çok daha fazla hissedileceğini söyledi.

Bursa’da yaşayan vatandaşların hayatlarına yeni renkler katıp, mesleki birikimlerini geliştiren Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), Orhaneli ilçesinde de hizmet vermeye başladı. İlk etapta İpek halı dokuma ve giyim teknolojileri olmak üzere iki branşta 60 kursiyerin eğitim alacağı kurs merkezinin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, Orhaneli Kaymakamı Abdulhalim Can ile çok sayıda davetli katıldı.

Temel hedef göçü önleme
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, henüz Büyükşehir yasası gündemde bile yokken, dağ ilçeleri başta olmak üzere ihtiyaç olan tüm bölgelere hizmet ulaştırdıklarını belirterek, Keles’e yapılan süt ürünleri tesisinin dağ bölgesine verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu hatırlattı. Özellikle 4 dağ ilçesinin en önemli sorununun göç olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “İlk hedefimiz göçü durdurmak. Bu da ancak bölge ekonomisinin güçlenmesi ile sağlanır. Bunun için üretimi mutlaka artırmalıyız. Bu nedenle hangi ilçemizde ne tür değer varsa, kaplıca varsa turizm yatırımı, tarımsal destek, burada olduğu gibi ipek dokumacılığı gibi bu değerleri ekonomiye kazandırmak istiyoruz. İpek Bursa’mızın en önemli değerlerinden biri. Bunu yeniden eski günlerine döndürmek için çalışmaları başlattık. Dut ağacı ekiminden, kozanın işleneceği tesislere kadar bir dizi çalışma başlattık. Buradaki kursumuzda da ipek halı dokumacılığı var. Böylelikle katma değeri yüksek ürünler elde edip, bunları pazarlamak istiyoruz. Böylelikle ilçe ekonomisi kalkınırken, diğer taraftan da kursiyerlerimiz aile ekonomilere önemli bir katkı sağlayacak. Ben kurs merkezinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Büyükşehir güç kattı
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da 2006 yılında kıt kaynaklarla Avrupa Birliği projesi olarak başlayan ipek halı dokuma ve konfeksiyon atölyesinin BUSMEK sayesinde daha da güçlü hale geldiğini söyledi. Bugüne kadar 700’ün üzerinde kişinin tekstil işçisi olmasına imkan sağladıklarını belirten Tatlıoğlu, “Büyükşehir Belediyemizin çalışması burayla sınırlı değil. Öğrendiğim kadarıyla herhangi bir köyde ‘ben bir şeyler öğrenmek istiyorum’ diyen herkese eğitim verilecek. İlçemize böyle bir kurs merkezi kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve BUSMEK yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Daha sonra kurdele keserek, kurs merkezinin açılışını yapan Başkan Altepe, makine başında çalışan kursiyerler ile halı dokuyan kursiyerlerin çalışmalarını inceledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/halk-universitesi-artik-o ...ber/19029/

Orhaneli ilçemize hayırlısı olsun.

Berktuğ

2 ay önce - Çrş 04 Mar 2015, 13:59

BUSMEK ARTIK MUSTAFAKEMALPAŞA’DA
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN BİRİ OLAN VE BUGÜNE KADAR 120 BİNİN ÜZERİNDEKİ KİŞİNİN FAYDALANDIĞI BUSMEK, MUSTAFAKEMALPAŞA’DAKİ VATANDAŞLARA DA HİZMET VERMEYE BAŞLADI.
- BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ, EL SANATLARI, KİŞİSEL GELİŞİM VE EĞİTİM, YABANCI DİL, YİYECEK-İÇECEK VE ENDÜSTRİYEL MUTFAK BAŞTA OLMAK ÜZERE 28 BRANŞTA 1800 KURSİYERİN EĞİTİM ALACAĞI KURS MERKEZİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BUSMEK KURS MERKEZİYLE BİRLİKTE BAŞTA BAYANLAR OLMAK ÜZERE MUSTAFAKEMALPAŞA’DAKİ HERKESİ YATKIN OLDUKLARI ALANDA EĞİTİP ÜRETEBİLİR HALE GETİRMEYİ HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve bugüne kadar 120 binin üzerindeki kişinin faydalandığı BUSMEK, Mustafakemalpaşa’daki vatandaşlara da hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Mustafakemalpaşa Kurs Merkezi’nin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, başta bayanlar olmak üzere ilçedeki herkesi yatkın oldukları alanda eğitip üretebilir hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bursa’da yaşayan vatandaşların hayatlarına yeni renkler katıp, mesleki birikimlerini geliştiren BUSMEK, Mustafakemalpaşa’da da açıldı. Bilişim teknolojileri, el sanatları, kişisel gelişim ve eğitim, yabancı dil, yiyecek-içecek ve endüstriyel mutfak başta olmak üzere 28 branşta 1800 kursiyerin eğitim alacağı kurs merkezinin açılış töreni; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Kaymakam Yalçın Bulut ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Kursiyerlere cazip kredi hakkı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 28 branşta 1800 kişinin katılımıyla açılan, 12 grupta 13 personelin hizmet vereceği BUSMEK Mustafakemalpaşa kurs merkezinin hayırlı olmasını diledi. Merkezin başta bayanlar olmak üzere ilçedeki tüm vatandaşların sosyal ve kültürel anlamda gelişmesini, ekonomik olarak üretebilir hale gelmesini hedef aldığını kaydeden Başkan Altepe, “Mustafakemalpaşalılar istedikleri dalda kendilerini geliştirsin, özgüvenlerini artırsınlar istiyoruz. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak onlar için her türlü desteği verelim. Bunlar başlangıç. İnşallah her geçen gün bulunduğunuz pozisyon daha da iyiye gidecek. Mustafakemalpaşa hangi alanda eğitim isterse, Büyükşehir bu desteği verecek” dedi. Başkan Altepe, kurs merkezinde eğitim alanların iş yeri açma ve üretilen ürünleri pazarlama anlamında şanslı olduğunu da dile getirdi. BUSMEK Mustafakemalpaşa kurs merkezinde eğitim görenlerin KOSGEB aracılığıyla 30 bin TL’ye kadar hibe, 70 bin TL’ye kadar da cazip şartlarda kredi alma imkanlarının bulunduğunu belirten Başkan Altepe, “İnşallah burada kişisel eğilimleriniz çerçevesinde en uygun eğitimleri alır, hem aile bütçelerinize katkıda bulunur hem de ömür boyu mutluluk getirecek iş yerlerinize kavuşursunuz” diye konuştu.

Kurtulan’dan Başkan Altepe’ye teşekkür
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise, ilçe halkını şenlendiren hizmet nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı dünyayla buluşturduğunu, Başkan Altepe’nin kente çağ atlatan vizyonunun Mustafakemalpaşa’ya bir kez daha yansımasının heyecan verici olduğunu kaydeden Kurtulan, “Aslında bu hizmet, yine Başkan Altepe’nin destekleriyle 2009 yılında ilçemizde verilmeye başlandı. Büyükşehir Bütünşehir olmadan, Büyükşehir Belediyesi yasal olarak Mustafakemalpaşa’ya yatırım yapamadığı o yıllarda bir şekilde bu imkanları Mustafakemalpaşalılar’la buluşturduk. O günden bugüne 17 binin üzerindeki kişiyi eğitimlerden faydalandırdık. Bugün resmen buradalar. Allah kendilerinden razı olsun” şeklinde konuştu.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Yalçın Bulut da ilçeye getirilen hizmet nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Açılış konuşmalarının ardından Başkan Altepe ve beraberindekiler, kurs merkezinin sınıflarını tek tek dolaştı. Kursiyerlerle sohbet eden, hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Altepe, yiyecek içecek bölümünde günün anısı için üretilen yaş pastayı, Başkan Kurtulan’la birlikte kesti.

Video:

Mustafakemalpaşa için büyük projeler
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUSMEK merkezinin açılışının ardından Mustafakemalpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkanlık makamında Mustafakemalpaşa için düşünülen hizmetlere yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Altepe, 1 Nisan 2014 tarihi itibariyle Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını, 30 büyükşehir belediyesinin bağlı ilçelere direkt yatırım yapma hakkına kavuştuğunu söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de bu yönde pozisyon aldığını, başta Mustafakemalpaşa olmak üzere 17 ilçenin tümüyle geliştirilmesine yönelik attığı adımları etkinleştirdiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bugün bunun bir yansımasını daha gerçekleştirmiş, kurs merkezini açmış olduk. Merkezde 5 katlı pırıl pırıl bir binayı, insanımızın hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı. Mustafakemalpaşa için büyük projeleri olduğunu, 25 yıldır bekleyen gençlik spor merkezinin projesinin tamamlandığını ve ihale aşamasında olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “İnşallah arzu edilen yatırımları birer birer hayata geçireceğiz. Tüm alt yapı yenilenecek. Tarım, ticaret ve turizme yönelik adımlar atılacak. Başta Tümbüldek olmak üzere termal bölgeler, Uluabat gibi turizm potansiyeli olan alanlar hak ettikleri yatırımlara kavuşacak. İlçe merkezinden geçen Kirmastı Çayı’nın çevresi düzenlenecek. Yunus Emre bölgesine otopark ve pazar alanı kurulacak. Bunun gibi yapılacak çok işimiz var. Yollar, köprüler hepsi artık Büyükşehir’in gücüyle hayata geçecek” açıklamasında bulundu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/busmek-artik-mustafakemal ...ber/19080/

Yakında tüm ilçelerde hizmete başlayacaktır.

Berktuğ

2 ay önce - Prş 05 Mar 2015, 21:29

BUSMEK KURSİYERLERİNE 100’ER BİN TL KREDİ
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT VE MESLEK EDİNDİRME KURSLARI (BUSMEK) KURSLARINDA BAŞARILI OLAN VE KENDİ İŞ YERLERİNİ AÇMAK İSTEYENLERİN 100 BİN TL’YE KADAR DESTEKLENMESİNE YÖNELİK PROTOKOL, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE İLE KOSGEB BURSA İL MÜDÜRÜ AHMET AKDAĞ ARASINDA İMZALANDI.
- HEYKEL’DEKİ TARİHİ BAŞKANLIK BİNASINDA GERÇEKLEŞEN PROTOKOLE GÖRE, BUSMEK KURSLARINI TAMAMLAYAN KURSİYERLER KOSGEB’DEN 30 BİN TL’YE KADAR HİBE, 70 BİN TL’YE KADAR DA KREDİ DESTEĞİ ALABİLECEK.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (BUSMEK) kurslarında başarılı olan ve kendi iş yerlerini açmak isteyenlerin 100 bin TL’ye kadar desteklenmesine yönelik protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile KOSGEB Bursa İl Müdürü Ahmet Akdağ arasında imzalandı.

Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen protokole göre, BUSMEK kurslarını tamamlayan kursiyerler KOSGEB’den 30 bin TL’ye kadar hibe, 70 bin TL’ye kadar da kredi desteği alabilecek.

Video:

Destekler uygun iş planlarına
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, KOSGEB’le imzalanan anlaşmanın hayırlı olması dileğinde bulundu. BUSMEK kurslarını halkı mesleki anlamda eğitmek, özellikle de ev hanımlarını ekonomik olarak üretebilir hale getirmek için açtıklarını belirten Başkan Altepe, bugüne kadar 120 bini aşkın mezun verdiklerini hatırlattı. KOSGEB’le imzalanan protokolün kendi iş planını ortaya koyan BUSMEK kursiyerlerinin 30 bin TL’ye kadar hibe almasını ve 3 yılı ödemesiz 4 yıl sıfır faizli 70 bin TL’lik kredi kullanabilmesini kapsadığını vurgulayan Başkan Altepe, “Gösterdikleri hassasiyet nedeniyle KOSGEB Bursa Koordinatörümüz Ahmet Akdağ ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Başta giyim ve üretim olmak üzere, hobi ve el sanatları, bilişim alanlarında meslek sahibi olan arkadaşlarımız kendi iş yerlerinin sahibi olabilecek. Uygun iş planları, yaklaşık 100 bin TL’ye yakın oranda nakitle desteklenebilecek. Kursiyerler hem meslek sahibi olacak hem de iş yeri açıp üretebilir hale gelecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

KOSGEB Bursa Koordinatörü Ahmet Akdağ ise, başta işsizlik olmak üzere ekonomik ve sosyal anlamda hayati öneme sahip olan girişimciliğin desteklenmesi adına Büyükşehir Belediyesi’yle protokol imzaladıklarını söyledi. Protokolün kadın-erkek eğitimli-eğitimsiz demeden toplumun tüm katmanlarındaki insanları kapsadığını, bir girişimcilik kültürünün ortaya konulmasına hedef aldığını söyleyen Akdağ, “Girişimcilik kültürünün artması ve zenginleştirilmesi, başarılı işletmelerin kurulması için Girişimcilik Destek Programı’nı ortaya koyduk. Bursa’da BUSMEK’le de uyguladığımız program kapsamında, hayata geçmeden iş yeri açma fikirlerinin tekrar değerlendirilmesini sağlıyoruz. 70 saatlik eğitim sonunda iş fikirleri tüm katmanlarıyla değerlendirilmiş oluyor. Gereken karar verildikten, özgüven sağlandıktan sonra erkekleri yüzde 60, kadın ve engellilerde de yüzde 70 oranında destekliyoruz. Protokol nedeniyle sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/busmek-kursiyerlerine-100 ...ber/19091/

Sıfır faizle 4 yıl kredi verilmesi iyi bir fikir olmuş.

Berktuğ

2 ay önce - Prş 12 Mar 2015, 14:52

ORHANGAZİ DE BUSMEK İLE BULUŞTU
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EN DEĞERLİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN BİRİ OLAN BURSA SANAT VE MESLEK EĞİTİM KURSLARI (BUSMEK), ORHANGAZİ’DE HİZMETE BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ORHANGAZİ’YE HEDİYESİ OLAN ÖNEMLİ YATIRIMLARIN BAŞINDA GELEN BUSME’İN İLÇEDEKİ KURS MERKEZİNDE YABANCI DİLLERDEN EL SANATLARINA KADAR 15 BRANŞTA 300 KURSİYER ÜCRETSİZ EĞİTİM ALABİLECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BUSMEK KURS MERKEZİ İLE İLÇENİN ÜRETEN NÜFUSUNUN DA ARTACAĞINA İŞARET ETTİ.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve kentin ‘halk üniversitesi’ haline gelen Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Orhangazi Kurs Merkezi törenle hizmete açıldı.

Bursa’yı fiziki açıdan yenilerken kentin sosyal yaşamını da güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, BUSMEK ile vatandaşlarına yaşamlarına renk katmaya devam ediyor. Bursa’da yoğun ilgiyle takip edilen BUSMEK’in kurs merkezi zincirlerine, Orhangazi ile bir yenisi daha eklendi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUSMEK Orhangazi Kurs Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin Orhangazi’ye değer katan hizmetlerine aralıksız devam edeceğini söyledi. Başkan Altepe, 2006’dan bu yana ücretsiz kurslarla vatandaşların ufkunu açan BUSMEK’in bugüne dek yaklaşık 123 bin kişiye hizmet verdiğini ve bu rakamın her geçen gün arttığını belirtti.

“Orhangazi’ye yatırımlar sürecek”
Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi olarak Orhangazi Belediyesi ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini ve Orhangazi’nin eksiklerini tamamlayacaklarını anlattı. İlçede, 2-3 ay içinde altyapıyı tamamlayıp, kaplamaları da yapacak ve pırıl pırıl bir hale getireceklerine de değinen Başkan Altepe, “BUSMEK ile de kadın erkek tüm Orhangazilileri ilgi duydukları konularda ücretsiz eğitimden faydalanmalarını sağlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitimi destekliyor, vatandaşlarımızın üretimini artıran hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. BUSMEK Orhangazi Kurs Merkezi’nde 19 branşta 1252 ön başvuru alındı, 16 personelle 15 grupta, 300 kursiyerle eğitimlere başlandı. Eğitimleri verilen branşlar arasında; bilişim teknolojileri, el sanatları, giyim üretim teknolojileri, müzik, sanat ve tasarım, kişisel gelişim ve yabancı dil eğitimi bulunuyor” diye konuştu.
BUSMEK’in kentin tüm ilçelerinde yeni kurs merkezleriyle eğitim ağını genişlettiğini anlatan Başkan Altepe, merkezin ilçedeki tüm vatandaşların sosyal ve kültürel anlamda gelişmesini, ekonomik olarak üretebilir hale gelmesini hedef aldığını kaydetti. Altepe, kurs merkezinde eğitim alanların iş yeri açma ve üretilen ürünleri pazarlama anlamında şanslı olduğunu da ifade ederek, BUSMEK’te eğitim alanların KOSGEB aracılığıyla cazip şartlarda kredi imkanlarından da faydalanabildiğini vurguladı.

Video:

Çağlayan’dan Altepe’ye teşekkür
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile ilçede hizmetlerin arttığını ve vatandaşların yüzlerinin güldüğünü vurguladı. Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıdığını anlatan Çağlayan, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle ilçenin daha da gelişeceğine dikkati çekti. Orhangazi Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer de ilçeyi geliştiren hizmetleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Konuşmalarının ardından Başkan Altepe ve protokol üyeleri, açılışını yaptıkları kurs merkezinin sınıflarını da dolaştı, kursiyerlerle bol bol sohbet etti. Vatandaşlar da Başkan Altepe’ye BUSMEK’in yeni kurs merkezi nedeniyle teşekkür etti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/orhangazi-de-busmek-ile-b ...ber/19147/

Hayırlı uğurlu olsun.

Berktuğ

1 ay önce - Cmt 28 Mar 2015, 23:29

BUSMEK MODA EVİ AÇILDI
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SANAT VE MESLEK EĞİTİMİ KURSLARI (BUSMEK) KURSİYERLERİ TARAFINDAN ÜRETİLEN ÜRÜNLERİN SATIŞLARININ YAPILACAĞI BUSMEK MODA EVİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) kursiyerleri tarafından üretilen ürünlerin satışlarının yapılacağı BUSMEK Moda Evi, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı.

Altıparmak’taki merkezin açılışına; Başkan Altepe, eşi Hüsniye Altepe, Büyükşehir bürokratları ve vatandaşlar katıldı.

Bursa, yaşam kalitesinde 1. sırada
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUSMEK Moda Evi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, artık belediyelerin su ve kanalizasyon haricinde her alanda yatırım yapma imkanına kavuştuğunu söyledi. Bütünşehir yasasıyla birlikte belediye yatırımlarının yasal güvence altına alındığını söyleyen Başkan Altepe, görev yaptıkları süre içerisinde tarihi eserlerin ayağa kaldırılmasından spor yatırımlarına, kırsal kesimle ilgili çalışmalardan çeşitli ulaşım alternatiflerine kadar her alanda yatırım yaptıklarını, Bursa’yı son 20 yıl içerisinde yaşam kalitesi anlamında Türkiye’nin birinci kenti konumuna getirdiklerini ifade etti.

Daha da güçlü olmak için üretim
Başkan Altepe, Bursa’nın daha da yaşanabilir hale gelmesi için üretimin önemine değindi.
Üretim kenti Bursa’nın daha da üretebilir hale gelmesini sağlamak, yaşam kalitesini daha da üst seviyelere taşımak için BUSMEK kurslarını kurduklarını, özellikle bayanları çeşitli meslek dallarında eğiterek üretir hale getirmek istediklerini belirten Başkan Altepe, “Güçlü olmak için üretmek lazım. Bu hedef doğrultusunda, başta bayanlarımız olmak üzere yetişkinlere yönelik 21 kurs merkezi açtık. 144 branşta hizmet veriyoruz. Hangi alanda ihtiyaç doğarsa, o alanda hemen bir kurs merkezi açıyoruz. İş yeri açacak kursiyerlerimiz için de finans desteği anlamında protokoller yapıyoruz. Tek derdimiz, bayanların da üretir hale gelmesi ve aile bütçelerine katkıda bulunması” dedi.

Video:

Altıparmak’ta, 2 katlı butik mağaza
Başkan Altepe, bugüne kadar ‘BUSMEK ürünlerinin satılacağı bir mağaza yönünde’ çok talep aldıklarını, Altıparmak’taki 2 katlı binayla buna kısmi yönde cevap verdiklerini ifade etti. Satış mağazalarının sayısının artırılacağını müjdeleyen Başkan Altepe, “Altıparmak’ta cadde üzerinde bulunan bu mağaza, atılan ilk adım oldu. Kursiyerlerimiz ürünlerini satış sunmanın, kazanmanın, biz de başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Bursa için inşallah güzel bir adım olur. Bayanlarımız için ne yapsak az” diye konuştu.

Başkan Altepe, konuşmasının ardından mağazanın açılışını eşi Hüsniye Altepe’yle birlikte yaptı. Daha sonra satış mağazasını gezen Başkan Altepe, üretilen ürünleri ve takı tasarım ile deri çanta atölyesindeki çalışmaları inceledi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/busmek-moda-evi-acildi/haber/19260/

Busmek Moda Evi, Bursa'mıza hayırlı olsun.

Berktuğ

1 ay önce - Pts 06 Nis 2015, 14:00

BUSMEK İLE EL EMEĞİ DEĞERLENİYOR
Alıntı:
- Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan BUSMEK kursiyerlerinin el emeği çiniler, büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden olan ve kentin her köşesinde vatandaşlara ulaşan BUSMEK, kursiyerlerinin istihdam odaklı çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

Bursa’nın tarihi dokusu, kültürü ve mimarisi BUSMEK kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerinde hayat buluyor. En rağbet gören ürünlerden olan Yeşil Türbe Çini ürünler BUSMEK kursiyerleri tarafından üretiliyor. Yeşil Cami ve türbe, Hacivat ve Karagöz, Teleferik, Timsah Arena, Kestane Şekeri ve kentin daha pek çok simgesi çinilere işlenerek satış ofislerinde alıcıyla buluşuyor.

Hediye arama derdine son
Kenti gezenlerin en büyük sorunu olan hediyelik eşya arayışı konusuna çözüm getiren BUSMEK, kurslarda kursiyerlerin ellerinden çıkan çini eserleri satışa sunuyor. Bursa figürlü ürünleri üreten kursiyerlerine gelir kapısı açan BUSMEK, bu sayede istihdama da katkı sağlıyor. Haftanın belirli günlerinde Emirsultan Kültür Merkezi’nde atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor ve yeni ürünler üretiliyor. Çini öğretmenleri tarafından uzun dönem kurslara gelmiş olan kursiyerler arasında belirlenen kişiler çalışmalarını burada gerçekleştiriliyor.

Tecrübeli kursiyer
Tecrübeli kursiyerlerden Fevziye Yılmaz (60) BUSMEK serüvenini anlatarak, “BUSMEK’te 3 yıl yağlıboya, 1 yıl ebru, 1 yıl ev tekstili ve 2 yıl çini eğitimi aldım, halen de minyatür kurslarına geliyorum ve çini ihtisas grubuna devam ediyorum. 7 yıldır hemen hemen tüm kurslara katıldım” dedi.
Çalışma azmiyle örnek olan Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışması çok önemli. Gençler BUSMEK’e daha çok yönelmeli ve kendilerine meslekler edinmeliler. Ben burada günde 6-7 ürün çıkarıyorum. Hobi olarak yaptığım çalışmadan gelir kazanmak da çok güzel” şeklinde konuştu.

“İlk kez kendi paramı kazandım”
BUSMEK’te Çini ve Filografi kurslarına katılan Ayşe Acar (35) da aslında Bilgisayar Donanımı bölümü mezunu olduğunu fakat daha önce hiç çalışmadığını söyleyerek BUSMEK sayesinde ilk işine sahip olmanın mutluluğunu yaşadığını anlattı. Acar, “Emirsultan Kültür Merkezi’nde haftada 4 gün çalışmalara katılıyorum. Günde ortalama 3-4 tane ürün çıkarıyorum. Sabır işi olan çiniyi yapmak zamanla size zevk veriyor. Eğlenerek üretim imkanı sunan bu çalışma sayesinde ilk kez kendi paramı kazandım ve çok mutluyum” dedi.

Satış noktaları
Satış ofislerinin haricinde aynı zamanda sanal ortamda da satışı yapılan ürünler bir tıkla vatandaşların kapısına kadar geliyor. www.e-burfas.com adresinde BUSMEK’te üretilen atölye ürünleri ve kursiyerlerin ellerinden çıkan butik ürünler de mevcut...
Satış alanlarında çini objelerden ebru eşarplara, takılardan deri aksesuarlara kadar pek çok hediyelik eşya bulunuyor. Geniş ürün yelpazesi ile herkesin aradığını bulabileceği BUSMEK satış ofisleri; Merinos Kongre ve Kültür Merkezi Satış Ofisi, Emirsultan Kültür Merkezi, Davutkadı (Muallimzade) Kültür Merkezi, İncirli Kültür Merkezi ve BUSMEK Moda Evi’nde hizmet veriyor.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/busmek-ile-el-emegi-deger ...ber/19315/

El emeği ürünler göz kamaştırıyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> BURSA - Haberler ve Sohbet