Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erzurum - MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi [AVM]
123 ... 174175176   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Eren Aksoy 25

5 yıl önce - Cmt 10 Ağu 2013, 13:24
Erzurum - MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi [AVM]

GALERİ

(+)

(+)  

(+)  

(+)

(+)  

(+)  

(+)  

(+)  

(+)

(+)  

(+)  

(+)  

(+)

AYRICALIKLAR

KONUT
• Güvenlik kontrollü araç ve yaya girişi
• Bayan Sosyal Tesis Alanı: Her blok üstünde, 500 m²: 4 mevsim kullanılabilecek Yüzme havuzu, Sauna, Fitness Center, soyunma odaları, toplantı salonu, seyir ve güneşlenme terası
• Erkek Sosyal Tesis Alanı 1.650 m²: Kapalı yüzme havuzu, Fitness Center, 2 adet sauna, soyunma odaları, Cafe Lokal
• 450 m²’lik Kreş
• Proje içinde 21.300 m²’lik bahçede; açık hava dinlenme alanları ve süs bitki havuzları.
• 2 adet üstü kapalı çocuk oyun alanı
• Çok amaçlı açık spor alanı
• Yüksek derecede ısı ve ses yalıtımı
• Kapalı otoparklar ve misafir otoparkları
• Kapalı otopark giriş rampalarında kışın buzlanmaması için alttan ısıtma
• 500 kişilik Edirne Selimiye mimarisinde Cami
• Tüm bloklarda 4’er adet, hızlı ve son sistem otoparktan kat erişimli asansörler
• Hasta sedyesi taşıyabilecek ölçülerde ve yangın anında itfaiye erişimi için kullanılabilecek yük asansörleri
• 24 Saat Teknik Ekip
• 24 Saat %100 beslemeli kesintisiz elektrik sağlayan jeneratör sistemi
• 24 Saat güvenlik hizmeti
• Su depoları
• Merkezi ısıtma
• Blokları, Sosyal Tesisi ve AVM ‘yi birbirine bağlayan üstü kapalı yaya yolları
• Tartan zemin koşu ve yürüyüş yolları
• Engelliler için rampalı blok girişleri
• AVM ve konut alanına güvenlik kartlı geçiş sistemi
• Blok girişlerinde kameralı otomasyon sistemleri
• Uydu TV ve internet data sistemleri
• Yangın söndürme ve güvenlik sistemleri
• Otoparklarda jetfan duman tahliye sistemleri
• Daire içlerinde ve ortak alanlarda yangın önleyici spring sistemleri
• Kat holleri, asansör holleri ve yangın merdivenlerinde; yangın anında basınçlandırma sistemi ile dumandan arındırılmış alanlar

AVM
• Edutainment Center (Eğitici Eğlence Merkezi)
• Roll House (Gençlik Merkezi)
• Eğlence Merkezi
• Gıda Market
• Teknoloji Merkezi
• Yapı Market
• Department Store
• Spor Market
• Sinema Salonları
• Mağazalar

Biz Edutainment Center’ı inşa ediyoruz...
Onlar hayallerimizi inşa edecek!

Türkiye’de bir ilk! Edutainment Center Türkiye’de ilk kez MNG Residence’ta!
Çocuklarımız 100’ün üzerinde eğitmenle; gerçek yeteneklerini burada keşfedecek ve mesleklerini seçecekler.
Uzmanlar eşliğinde yeteneği olan meslekleri burada eğlenerek, oynayarak öğrenecekler.
Ve daha ilkokul çağında mesleki yetenekleri ortaya çıkmış olacak,
“mutlu olacakları mesleği” hayatın başında seçmiş olacaklar…

Eğitici Eğlence Merkezi: Edutainment Center
Çocuklara adanmış bir dünya!

Eğlence, eğitim, oyun, mesleki gelişim, arkadaşlık… Edutainment Center’da her şey iç içe!
Burası çocuklara adanmış kocaman bir dünya. Burada her şey onlar için, geleceğimiz için!

5.000 m2’lik bir alanda her şey çocuklara özgü boyutlarda ve çocukların yeteneklerini
keşfedecekleri özel oyunlarla dolu…
Çocuklarımız, uzman eğitmenlerin denetimi ve gözetiminde, özel yöntemlerle eğlenirken eğitilecekler…
Mimarlıktan doktorluğa, mühendislikten öğretmenliğe bütün meslekleri tanıyacaklar,
dokunarak öğrenecekler ve kendi yeteneklerini gün ışığına çıkaracaklar.
MNG Residence sakinleri Edutainment Center’dan cazip indirimlerle faydalanabilecekler…

KATALOG
http://www.mngresidence.com/?sayfa=katalog [ İNDİRİP DETAYLI İNCELEYEBİLİRSİNİZ ]

İNTERNET ADRESİ
http://www.mngresidence.com/?sayfa=ana_sayfa

PROJE İLE İLGİLİ HABERLER

MNG Holding Erzurumda eski otogar arazisi üzerinde MNG Residence isimli karma bir projeyi hayata geçiriyor. Proje Erzurum’da gayrimenkul sektöründe yeni ve ileri bir adım olarak değerlendiriliyor.

MNG Holdingin şehirlerarası otobüs terminalinin bulunduğu arsa üzerinde yapacağı AVM ve konutların tanıtımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Küçükler ve MNG Holding CEOsu Abiş Hopikoğlu bir basın toplantısı düzenledi.

Müceldili Konağındaki toplantıda Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Küçükler ve MNG Holding CEOsu Abiş Hopikoğlu, projenin son durumu hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. MNG Şirketi iki yılda tamamlanacak proje kapsamında Erzurum’a 340 milyon TL tutarında konut ve alışveriş merkezi yatırımı yapacak. Eski terminal binasında gerçekleştirilecek dev yatırımla şehrin marka değeri önemli ölçüde artacak.

Küçükler: Heyecan duyuyorum!

“Her şeyden önce şunu söylemek istiyorum; Erzurum için çok önemli bir proje. Ben, böyle bir projeyi Erzurum da gerçekleştirecekleri için MNG Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Bey başta olmak üzere hemşehrimiz Abiş Bey’e ve teknik ekibine çok teşekkür ediyorum” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler, “Gerçekten heyecan duyduğum çok önem verdiğim bir proje. Bununla alakalı sizlere daha önce bilgiler vermiştim. Artık işin yatırım aşamasına gelindi. Çünkü bu proje şuan itibariyle 340 milyon liralık bir yatırım. Erzurum tarihinde çok önemli yatırımlardan birisi.” Dedi.

“Esnaf kazanacak”

Projenin inşaat malzemelerinin yüzde 80 oranında Erzurum esnafından alınacağını ve bunun da Erzurum esnafına büyük bir girdiği sağlayacağını ifade eden Küçükler, “Şehrimize layık güzel bir yatırım olacak. Bildiğiniz üzere şehrin alt yapı sorununu tamamen bitirdik. Bundan sonra kentsel dönüşüm ve üst yapı çalışmalarına ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

“Erzurum’a farklı bir görüntü kazandıracak”

“Şu anda birçok noktada kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz” diyen Küçükler, şöyle devam etti: “ Bu projenin en önemli özelliği şehre farklı bir hava farklı bir görüntü kazandıracak olmasıdır. Burada daireler farklı seçeneklerde yapılıyor. Herkese uygun Erzurumlu olmayan kişilerin de dışarıdan rağbet edebileceği bir proje. Erzurum bir kış turizm şehri. Bu yatırımlarla inşallah şehir gerçek kimliğini bulmaya çalışıyor. Biz, bu projeye bu nedenle de çok önem veriyoruz.”

“Şu anda şehir merkezinde kentsel dönüşüm yoluyla 500 bin dönüm civarında bir arsa üretmiş durumdayız. Görüştüğümüz firmalar var. Bu arsalarımız da en iyi şekilde değerlendirilecektir. Tüm bu yatırımlar birkaç yıl içerisinde Erzurum’un çehresini tamamen değiştirecek ve yeni, modern bir kente bizi kavuşturacak diye konuştu.

Hopikoğlu: Proje iki yılda tamamlanacak

MNG Holding CEOsu Abiş Hopikoğlu ise basın toplantısında yaptığı açıklamada projenin teknik detaylarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

MNG Erzurum Residence projesi 68 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilecek. Yapımına bu yıl içerisinde başlanacak olan MNG Residence kapsamında MNG Mall isimli bir de alışveriş merkezi de bulunacak.

200 bin metrekarelik AVM alanı ve 184 bin metrekarelik konut alanından meydana gelecek MNG Residence içerisinde 11 bin 700 metrekarelik yeşil alan ve 750 metrekarelik bir de cami yer alacak.

Erzurum’un plaka numarasından yola çıkılarak 25 kat olarak planlanan 3 blok şeklinde inşa edilecek MNG konutları 763 daireden meydana gelecek. Projede stüdyo ile 5+1 arasında değişen konutlar yer alacak.

MNG Residence Erzurum karma projesinde yer alan alışveriş merkezinde ise 66 bin metrekarelik kiralanabilir alan bulunuyor . MNG Holdingin 2015 yılı içerisinde tamamlamayı planladığı MNG Residence Erzurum projesinde bayanlara, çocuklara ve gençlere yönelik özel sosyal alanlar da bulunuyor. Projede fitness center, sauna, hamam ve havuz gibi birçok seçenek yer alıyor. Ayrıca yaygın oyun alanları, parklar ve zengin bir fiziki çevre inşa edilecek.

(Erzurum Büyükşehir Belediyesi Haber Merkezi)

mert101

5 yıl önce - Cmt 10 Ağu 2013, 14:22

Proje güzel ama ben 25 katlı ücüz denilince cam kaplama gökdelen sanmıstım , yine de kötü değil. Sanırım dogu anadolunun en büyük konut projesi.

Eren Aksoy 25

5 yıl önce - Cmt 10 Ağu 2013, 14:56

Alıntı:
Proje güzel ama ben 25 katlı ücüz denilince cam kaplama gökdelen sanmıstım , yine de kötü değil. Sanırım dogu anadolunun en büyük konut projesi.

evet ilk projesinde 25'er katlı İKİZ kule idi ve Erzurum Çifte Minareli Medrese'nin aynısı olacaktı.Full Cam kaplama olacaktı...Lakin projede değişikliğe gidildi Kuleler Konut projesine dönüştürüldü ayriyeten 66.000 metrekare kiralanabilir alan ile Doğunun en büyük AVM'si ile Cami projesi eklendi...

bence projede değişikliğe gidilmesi daha hayırlı oldu...

Rezidanse ve Avm tam 2 tane doğa parkının ortasında ve batı girişinde...

Dünyanın en büyük 7.Botanik parkı ve Ankara'nın Doğusundaki en büyük piknik,mesire,aquapark,lunapark'ında içinde bulunduğu Olimpiyat parkının ortasında yer alıyor...

Havaalanı 5 dk Terminal 2,5 dk uzaklıkta,Atatürk Üniversitesi 2,5 dk,Erzurum Teknik Üniversitesi 2,5 dk,Cumhuriyet Caddesi 5 dk,Palandöken dağı 10 dk,Kazım Karabekir Stadı 10 dk uzaklıkta....Konumu süper...

Doğuda diğer şehirler 20 Katlı felan Otel yaparken...Erzurum'un sırf Konutları 25 Kat

mert101

5 yıl önce - Cmt 10 Ağu 2013, 15:35

Bu tarz projelerin yapılması güzel birsey. Umarım bu tarz projeler cogalır ve sehir tekrar cazibe merkezi haline gelebilir. Çünkü potansiyelinin kat ve kat gerisinde suan icin Bu projeler cok önemli sehrin büyümesi acısından.

Göktürk44
5 yıl önce - Cmt 10 Ağu 2013, 16:14

Alıntı:
Doğuda diğer şehirler 20 Katlı felan Otel yaparken...Erzurum'un sırf Konutları 25 Kat

Erzurum dünyanın en gelişmiş şehridir. Ondan

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 174175176   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler