Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
mert101

6 yıl önce - Cum 09 Ağu 2013, 23:05
İzmir Çiğli Belediyesi Projeleri


İzmirde bircok ilce icin baslık acılmıs ancak İzmiri olusturan kuzey ilcelerden birisi olan Çiğli icin baslık acılmamıs. Bu baslıkta belediyenin yaptıgı projeleri inceleyelim
======================================================================

Akvaryumlu Deniz Kafe

Çiğli Üç Fidan Deniz Parkın içine zemini dev akvaryum olan renkli kafeteryanın yapımı büyük hızla devam ediyor.

600 metrekarelik alanda, kapalı ve açık mekanlardan oluşan kafeteryanın zeminine yapılacak dev akvaryum ile farklı bir konseptte hizmet verilecek. Vatandaşlar, akvaryumun üzerine konacak masalarda kahvelerini yudumlayabilecek. İki katlı olarak planlanan kafeteryanın gölgelendirmesi ise asma germe sistemi ile sağlanacak. İnşaatı büyük bir hızla devam eden akvaryumlu kafeteryanın önümüzdeki aylarda hizmeti girmesi planlanıyor.


(+)  

(+)  

(+)  

(+)  

(+)

http://www.cigli.bel.tr/proje/Akvaryumlu-Deniz-Kafe.html

======================================================================

Üç Fidan Deniz Park

Çiğli Belediyesi tarafından en prestijli parklarından biri olarak birinci etabı tamamlanan Üç fidan Deniz Park halkın hizmetine girdi.

Bölgedeki parkların en büyüğü olan 12 bin metrekarelik alanda inşa edilen Üçfidan Deniz Park’ın tamamlanan bölümü halktan yoğun ilgi görüyor.

Engelli çocuk ve yetişkinler unutulmadı
Üçfidan Deniz Park’ta, bisiklet ve yürüme yolları, bahçe mobilyaları, fıskiyeli süs havuzu, çocuk oyun grupları, engelli çocuklar için oyun gurubu, 0-3 yaşa özel çocuk oyun parkı, 0-3 yaş fitnes aletleri gibi özel donanımlar bulunuyor. Şık aydınlatmalarla aydınlanan parkta vatandaşların rahatça spor yapabilmeleri için spor alanı yapıldı ve fitnes aletleri kondu. 750 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolları, olan parkta ayrıca engelliler için de fitnes aletleri parka yerleştirildi. Bol yeşillikli ve çiçekli olarak projelendirilen parkta yer döşemeleri dekoratif parke taşları ile yapıldı. Parka her biri ortalama 10 yıllık ağaçlar dikildi.

Başkan Solak, “Prestij projemiz”
Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, çok kısa sürede tamamlanan Üçfidan Deniz Park’ın bölgenin büyük bir ihtiyacını karşıladığını söyledi. Başkan Solak, belediye ekiplerinin gece gündüz çalışarak çok kısa sürede parkı tamamladıklarını ifade etti.

 
 
 http://www.cigli.bel.tr/proje/Uc-Fidan-Deniz-Park.html

======================================================================

75. Yıl Türk Dünyası Parkı

Egekent girişinde bulunan 75. Yıl Türk Dünyası Parkı için üniversite işbirliğinde hazırlanan projeler arasından seçilen projenin uygulanması için çalışmalara başlandı.

Çiğli Belediyesi ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü işbirliğinde 75. Yıl Türk Dünyası Parkı için hazırlanan projelerden en uygun olanı seçildi ve temeli yoğun katılımın olduğu törenle atıldı.

Egekent girişinde 30 bin metrekarelik eğimli alanda 1994 yılında yapılan 75. Yıl Türk Dünyası Parkı yeni ve modern projesiyle bölge halkına çok daha fazla hizmet verebilecek. Birçok ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanan parkın 15 bin metrekarelik kısmı yeşil alan olarak bırakılacak. Alanda çeşitli etkinliklerin yapılabileceği kulis ve soyunma odalarının bulunduğu bin 500 kişilik ve 120 kişilik iki adet amfi tiyatro, 855 metrekarelik Türk Dünyası Meydanı, 6 kademeli kaskatlı havuz, iki katlı kafeterya, engelli çocuklar için ayrı olmak üzere farklı alanlarda çocuk oyun alanları yapılacak.
Seyir ve asansör kuleleri olacak
Parkta ayrıca, bölgenin eğimli bir alanda olmasından dolayı engelli, yaşlı ve bebek arabaları için farklı yükseklikte iki adet asansör bulunacak. Asansör etrafına da manzara seyretmek isteyenler için de seyir alanları yapılacak. Ayrıca spor yapmak isteyenler için 3 adet tenis kortu ile basketbol ve voleybol sahaları unutulmadı. Piknik yapmayı tercih edenler için de 2 bin 500 metrekarelik alanda, 270 kişinin aynı anda yararlanabileceği büfe, barbekü, lavaboların bulunduğu piknik alanı planlandı. Projede ayrıca 5’i engelli olmak üzere 100 aracın park edebileceği otopark da bulunuyor.

(+)

(+)  
(+)  

(+)  

(+)

http://www.cigli.bel.tr/proje/-75-Yil-Turk-Dunyas ...Parki.html

Güzel projeler 1 i bitmiş 2 si devam ediyor. Bu tarz projelerin cogalması gerekir. Kentsel dönüsüm de bittiginde ciğli narlıdere gibi olabilir


Ömer_KSK
7 ay önce - Pzr 01 Arl 2019, 14:19

Çiğli Belediyesi yeni logosunu belirliyor. Aşağıdaki sayfadan erişilebilecek oylama anketi 4 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

http://cigli.bel.tr/bilgilendirme/Logo-Yarismasi- ...amasi.htmlDR212 rumuzlu adayın logosu bence en güzeli. Mevcut logodan çok uzaklaşmadan minimalist bir anlayışla tasarlanmış çünkü.Cansın17
7 ay önce - Pzr 01 Arl 2019, 17:09

Hata veriyor şuan site

mahmut11
7 ay önce - Pzr 01 Arl 2019, 22:56

22.56 itibariyle açılıyor.

Ben de DR212ye oy verdim
ilk mesajdaki ufak parkları da hizmet diye kakalayan anlayışa “gülüyorum..”


Ömer_KSK
6 ay önce - Prş 09 Oca 2020, 10:17

Alıntı:
LOGO REVİZE EDİLDİ

Çiğli Belediye Meclisi tarafından tüm komisyonlarca yapılan görüşmeler sonucunda Belediye’nin mevcut logosunun revize edilerek kullanılması kararı alındı. Böylece Çiğli’nin denizle buluşma hayali olan deniz yeni logoya eklenmiş oldu.

http://www.gercekizmir.com/haber/Gumrukcu-duyurdu ...iyor/74227Yarışma anketindeki logolardan biri değil ama o logolardan kesinlikle çok daha iyi bir logo tercih edilmiş. Hayırlı uğurlu olsun.


cnk1470
6 ay önce - Prş 09 Oca 2020, 23:34

https://twitter.com/gokcebugra/Reklam_link/12153349178 ...41472?s=20ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet