Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır-Fırat Bulvarı
« önceki   123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 25
harun82_44
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 22:22

Diyarbakiri gördükten sonra Malatya'da da ne kadar saçma işler yapikdigini görüyoruz. En az üç şeritli olmak üzere çoğu 4 şeritli ve çok sayıda bulvar. Bina düzeni yapılaşma ,tarihe sahip çıkma . Tabi başka nedenleri de var bunun. Ama beceriksiz işler çok. Kayseri Konya ve şuan Diyarbakır bu üç il şehirleşme de bir adım önde gidiyor..

Fatih Glr 21
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 22:27

Alıntı:
Yaşadığım sehre nasil ihanet edildiğini de görmüş oldum.

Kardeş sadece Samsun değil ki ülkeni çoğu ranta kurban olmuş Diyarbakır diğer illere göre biraz daha iyi keşke tüm şehirlerimiz düzenli olabilseydi.

harun82_44
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 22:31

Ya sadece rant işi değil caddeyi düzenli yapıp yine rant sağlar bu sadece rant değil burda yazmıyorum bu başka birşey. Dürüst calissada iş bilmek ,vizyon ileriyi düşünmek tabiki rantda varsa olabilir . ABD yüz yıl önce sehirkesmeyi yapmış. Yüz yıldır rant ..Hiç bir dönem parti bunu sağlayamamış . Demek istediğim sadece rant basit kalır. Düzgün sehirkesirkende niyeti kötü olan yaparki .

Benim dediğim yeşil alan yerine AVM olayı değil. Plan ,ölçek ,yol bulvar ,vs.Umursamama ,vizyonsuzluk ,beceriksizlik.

samet13579
2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 22:58

şehrin eski bölgelerinde olan oldu hadi. peki yeni yapılaşan bir bölgede ana arter olan bir yol nasıl 2+2 planlanabilir. hemde bu yol tranvay güzergahi. 1 şerit park ile dolunca yol tek şeride düşüyor. ikincisi bir bulvar üzerinde bir bina 3 diğeri 5 diğeri 8 diğerinin 12 kat yapılması nasıl bir planlama mantığıyla açıklanabilir. diyeceksiniz ki diyarbakır düz bir alan. yukarıda bahsettiğim yapılaşmalar samsunun düz bölgelerina ait. eminim ki bir çok arkadaşın yaşadığı şehirde de böyle çarpıklıklar vardır. bu durum sadece rant ile açıklanamaz bence. daha çok önemsizlik bence.

Fatih Glr 21
2 ay önce - Prş 05 Ksm 2020, 21:20

(+)

sayfa 25
« önceki   123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler