Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İZSU'ya Modern Bina
12   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mert101

4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 20:10
İZSU'ya Modern Bina

Büyükşehir Belediyesi, İZSU için Halkapınar Su Fabrikası sahasına yeni bir hizmet binası kuracak. Proje çalışmalarını süren “akıllı” bina, iç ve dış mimari aydınlatma sistemlerini zamana, ortam ısısına ve kullanım yoğunluğuna göre otomatik olarak ayarlayarak yüzde 40 enerji tasarrufu sağlayacak. Yeni İZSU binasının çevre aydınlatması da güneş panelleri ile yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Konak ve Halkapınar Su Fabrikası’nda yer alan hizmet birimlerini tek çatı altında toplayacak. Hizmetlerin bir merkezden daha etkin yürütülebilmesi için harekete geçen İZSU Genel Müdürlüğü, Halkapınar Su Fabrikası içinde yapılması planlanan yeni bina için proje çalışmalarına başladı. Yeni Genel Müdürlük hizmet binası 43 bin metrekarelik alanda, 12 katlı olacak şekilde projelendirildi. Toplantı salonları, konferans salonları, personel çocukları için gündüz bakımevinin de yer alacağı binanın uygulama projeleri yıl sonunda tamamlanacak.

Yeni hizmet binasında gereksiz enerji sarfiyatının önüne geçilerek insan kaynaklı hataların ortadan kaldırılması ve kaynakların verimli kullanılması hedefleniyor. Binanın iç ve dış mimari aydınlatma sistemleri zamana, ortam ısı şiddetine, kullanım yoğunluğuna göre otomatik kontrol edilerek yüzde 40 enerji tasarrufu sağlanacak. Güneş panelleri ile çevre aydınlatması yapılacak. Hava sıcaklığına göre iç ortam ısıtması sağlanacak. Hidrofor ve su pompaları ihtiyaca göre çalışacak. Vatandaşlar, kendilerine verilen tanımlı kartlarla binaya giriş-çıkış yapacak.

http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=11236

O bölgede su fabrikası nerede var Bina cok modern keske 12 kat yerine 18 - 20 kat filan yapsalar , umarım halkapınardaki dogalgaz binasına yakın bir bölgede yapılır. Böylece o bölgenin gelişmesine de olanak saglanmıs olur..

mesut354
4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 21:12

Mert sende gökdelen hastalığı mı var ihtiyaç ne kadarsa o kadar kat yapılır yüksek kat olunca mutlu mu oluyorsun

Proje çok güzel, bayıldım. Yapılsın Halkapınar'a renk gelir.

mert101

4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 22:18

Alıntı:
Mert sende gökdelen hastalığı mı var ihtiyaç ne kadarsa o kadar kat yapılır yüksek kat olunca mutlu mu oluyorsun

Proje çok güzel, bayıldım. Yapılsın Halkapınar'a renk gelir.

Ben izmirin amerikan sehrirleri gibi olmasını istiyorum. O yüzden ne kadar yüksek olursa o kadar gösterişi artar sehrin diye düsünüyorum.

Bunun dısında halkapınarın gelişmesi adına o bölgede yapılan her proje iyidir..

K.Sürer

4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 22:25

Gerçek İzmirliler, İzmirin Amerikan Şehirleri gibi olmasını istemiyor...
Hiç o Hayranı olduğun Amerikan şehirlerine gidip yaşadınmı ???
ama asıl önemlisi karşılaştırma şansın olsun diye Amerikan şehirlerine benzemeyen,
Avrupa şehirlerine gidip yaşadınmı ???
Ben ikisinide Yaptım hala yapıyorum ve Kesinlikle İzmirin Amerikan Şehirlerine benzemesini istemem

OrhunAlac
4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 22:42

Amerikan sehri deyince Denver, Atlanta, Pittsburgh gibi sehirleri kastetmiyor Mertovic.. Bu sehirleri bilmez o. Bu sehirlerin sehir merkezlerinin yasamadigini (Gece 10'dan sonra Hilton'un cevresini buyutun, alin size Atlanta), soguk oldugunu, insanlarin arabayla sehir disinda mustakil evlere gittigini de bilmez. Dubai de oyle, AVM ve bina icleri dolu, sokaklar bombos. Los Angeles, o kadar unlu sehir, downtown (gokdelen bolgesi), resmen cansiz.

Izmir ambians olarak Avrupa ve Akdeniz sehri.

New York, San Fransisco ya da Chicago 'suburb' den cok sehir merkezinde yasanan, calisilan sehirler, ve bugunku hale gelmeleri onlarca senede oldu.

Izmir'i bu sehirlerden herhangi birine cevirmek bir gecede olacak is kesinlikle degil. Mimari acidan da, ekonomik acidan da, ambians acisindan da.

Izmir'in gokdelen sayisi artsin, pekala, ama hic bir zaman 'tipik' bir Amerikan sehrine benzemesin..

Izmir tepesinde Kale'siyle, tek tuk tarihi binasiyla 'tipik' Akdeniz sehrine benzemeye devam etsin.

Ayrica, New York'ta, Chicago'da az katli, modern binalar yok mu saniyorsunuz? IZSU'nun projesi bence dort dortluk.
------------------------------------------------------------------------------------------
Halkapinar'da bir de tarihi su depolari vardi, onlar ne olacak acaba?

http://www.izsu.gov.tr/Pages/standartPage.aspx?id=174

Bu bina yerinde duruyor cunku:

mert101

4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 22:54

Alıntı:
Gerçek İzmirliler, İzmirin Amerikan Şehirleri gibi olmasını istemiyor...
Hiç o Hayranı olduğun Amerikan şehirlerine gidip yaşadınmı ???
ama asıl önemlisi karşılaştırma şansın olsun diye Amerikan şehirlerine benzemeyen,
Avrupa şehirlerine gidip yaşadınmı ???
Ben ikisinide Yaptım hala yapıyorum ve Kesinlikle İzmirin Amerikan Şehirlerine benzemesini istemem

Gercek izmirliler derken ne demek istediginizi anlamadım. Ben dogma büyüme izmirliyim. Baska bir yerden göc ile gelmedim. Ailemde izmirlidir. Biz gercek izmirliyiz , dısarıdan gelmedik !

Amerikaya gitmedim avrupaya da gitmedim. O kadar param yok zaten yurtdısına gezmeye gideyim.. Ben izmirin amerikan kentlerine benzemesini isterim, Türkiye zaten avrupa ülkesi değil Asya ülkesi, asya sehirlerine benzeyemecegine göre Amerikan kentlerine benzemesini isterim. Türkiyede amerikan sehirlerine benzeyecek suan 3 kent var. İzmir - Mersin - Ankara o yüzden iyi degerlendirmek gerekir bunu.

Alıntı:
Amerikan sehri derken Izmir New York, San Fransisco ya da Chicago 'suburb' den cok sehir merkezinde yasanan, calisilan sehirler, ve bugunku hale gelmeleri onlarca senede oldu. Izmir'i bu sehirlerden herhangi birine cevirmek bir gecede olacak is kesinlikle degil.

Izmir'in gokdelen sayisi artsin, pekala, ama hic bir zaman 'tipik' bir Amerikan sehrine benzemesin.. Agzinizdan yel alsin.

İzmir 1 yılda amerikan kenti gibi olacak demiyorum zaten. 2015 yılına kadar ufak bir skyline olusturur , 2017-2020 arasında orta derece bir kent haline döner 2020 den sonra da amerikan sehri görüntüsü yavas yavas olusur sehirde.. Artık izmirin gelişmesi büyümesi gerekiyor. Ankara - İstanbul aştı kendini 10 sene sonra tanınamayacak hale gelecekler artık izmirinde onlar gibi olması gerekir. Tipik bir avrupa sehri olacagına amerikan sehri gibi olmasını tercih ederim.

Ayrıca konumuz izmirin amerikan kenti gibi olması değil izsuya yapılacak 12 katlı binadır..

kekeş salman
4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 23:04

Her geçen gün halkımızın internet ve bilgisayar kullanımı daha da yaygınlaşıyor, ayrıca çağrı merkezleri de yaygın ve hızlı çalışıyor, bu sayede devlet ve belediye hizmetleri elektronik hale geliyor, ama
Halen bir sürü kuruma yeni, büyük, lüks binalar yapılıyor. NEDEN? Bir su idaresi niye dev bir gökdelene ve daha da çok personele ihtiyaç duyar? Vatandaşın işlerinin %95'i zaten internet ve telefon üzerinden yapılabilir, gelişen teknoloji ile kurumların hem bina olarak hem personel olarak küçülmesi gerekirken tersine daha büyük ve masraflı hale geliyorlar. Herkes gider Mersin'e biz gidiyoruz tersine..

OrhunAlac
4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 23:58

Alıntı:
Amerikaya gitmedim avrupaya da gitmedim.

Ben ikisine de gittim. Selanik Izmir'in tipik ikizi. En son baktigimda Avrupa'daydi.

Alıntı:
Ben izmirin amerikan kentlerine benzemesini isterim,

Amerikan kentleri bile kendi aralarinda cok farkli.. herhangi bir genelleme yok.

Alıntı:
Türkiye zaten avrupa ülkesi değil Asya ülkesi, asya sehirlerine benzeyemecegine göre Amerikan kentlerine benzemesini isterim
.

Asya sehri nasil oluyor??? Baku mu, Tokyo mu, Delhi mi, Sangay mi?

Alıntı:
Türkiyede amerikan sehirlerine benzeyecek suan 3 kent var. İzmir - Mersin - Ankara o yüzden iyi degerlendirmek gerekir bunu.

Ne Alaka? Mesela Niye Kayseri degil (duz bulvar, beton bloklar, vs).

Konuya donelim, IZSU'nin binasi guzel mi, degil mi?

kekeş salman
4 yıl önce - Sal 30 Tem 2013, 11:53

Alıntı:
Konuya donelim, IZSU'nin binasi guzel mi, degil mi?

Değil. Arap-Orta Asya zevki ile (ama daha düşük bütçe ile) yapılmış bir proje. Bir binanın dışına cam ve aluminyum kaplayınca bizim millet niyeyse çok beğeniyor, ama bakarsanız yuvarlak hatlı (işlevsel olarak kullanışsız), üstünde anlamsız beyaz objeler görünen sıradan bir bina.
Bir de bizim bu tabela hastalığından kurtulmamız lazım. Binanın üzerinde neden eşşek kadar izsu ismi yazıyor, belediyeye ait şehrin tek su dağıtım kuruluşu reklam mı yapmaya çalışıyor?

Zafer A

4 yıl önce - Sal 30 Tem 2013, 15:59

Ben binayı beğendim.

Bu arada tabelası olması lazım tabii ki, reklamla ne alakası var? İşinizi çözmek için gideceğiniz bir hizmet binası bu, tabela olmazsa ne binası olduğunu nereden bileceksiniz???

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet