Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - İzmit - Symbol Yaşam Merkezi [AVM]
123 ... 464748   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
kaan naak
4 yıl önce - Pts 29 Tem 2013, 15:42
Kocaeli - İzmit - Symbol Yaşam Merkezi [AVM]


Proje kapsamında kompleks içinde Medical Park Hastanesi, Hilton oteli, AVM ve Küre kongre merkezi bulunacak.
Projeyi yapacak olan firma arazide bulunan 20 yıl önce yarım kalan iztopun dev inşaatlarını geçen ay yıkmıştı proje nihayet start almış hadi hayırlısı.

Alıntı:
Kavanlar, Medical Park ve Hilton Oteli ilimize getiriyor…

SYMBOL 262 Kompleksi kentin cehresini değiştirecek


Kocaeli’nin en önemli projelerinden biri olan SYMBOL 262’nin inşasına başlandı. Kavanlar firması tarafından yapılan dev projenin içerisinde 7 Yıldızlı Hilton Oteli, Medicalpark Hastanesi, Küre Kongre Merkezi ve eğlence ve alışveriş merkezleri bulunacak

D-100 Karayolu üzerinde bulunan Baumax mağazasının sol tarafındaki bölgede yeni bir kompleks yükselecek. Kentin en önemli projelerinden bini olan kompleks kentimize ayrı bir değer katacak. Kavanlar İnşaat Firması tarafından başlatılan çalışma hızla ilerliyor. Proje kapsamında kompleks içinde Medical Park Hastanesi, Hilton oteli, AVM ve Küre kongre merkezi bulunacak. Başiskele sınırları içerisindeki bu dev projenin kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.

MEDİCALPARK
SYMBOL 262 bünyesinde inşa edilecek olan Medical Park Hastanesi Türkiye’nin en büyük yataklı tedavi yapan özel hastanesi olacak. Hastanenin maliyeti ise 300 Milyon Doları bulması hedefleniyor. Bölgenin en önemli hastanesi haline gelecek olan Medical Park, kompleksin en önemli projelerinden biri.

HİLTON OTEL
Hayal gibi bir proje kent merkezine çok yakın bir noktada oluşturuluyor. SYMBOL 262 projesiyle birlikte kentimiz 7 yıldızlı Hilton Residance Oteline kavuşacak. Proje kapsamında kentin en büyük oteli SYMBOL 262 Kompleksinde yer almış olacak. Otel binasının 15 kattan olacağı açıklandı.

AVM’NİN EN BÜYÜĞÜ
İlimizin en büyük alışveriş ve eğlence merkezi yine SYMBOL 262 Kompleksi’nde yer alacak. 1 Milyon kişiye hizmet vereceği belirtilen merkezde alışılmış alışveriş merkezi modelinden çok daha farlı bir konsept uygulanacak. AVM içinde eğlence merkezleri de bulunacak. Ayrıca kompleks içinde Küre Kongre Merkezi’de inşa edilecek.http://www.kocaeligazetesi.com.tr/root.vol?title= ...nid=560314


Alıntı:
Kocaeli’nin yeni sembolü Symbol 262 Turkmall ile hayata geçiyor. Toplam kiralanabilir alanı yaklaşık 120.000 metrekare olan Symbol 262, 2014 yılının sonunda açılacak.Turkmall’un proje geliştirme, konsept, kiralama ve yönetim hizmeti vereceği Symbol 262, Kocaeli’nin yeni merkezi olacak. Bölgenin en büyük özel hastanesi, otel, alışveriş merkezi ve restoranlarını bir arada bulunduran Symbol 262, Kocaeli’nin modern yerleşim alanlarından biri olan Yahya Kaptan’ın karşısında, D100 otoyoluna cepheli konumuyla bölgeye ayrı bir değer katacak.

Ziyaretçilerine sürpriz mekanlar sunan mimarisi, bünyesinde yer alacak ulusal ve uluslararası markaları ile Symbol 262, bölgenin uzun zamandır ihtiyaç duyduğu organize, rahat ve keyifli alışveriş konforunu sağlayacak.

Otel ve kongre merkezi ile bölgenin ticari ve sosyal yaşamına dinamizm katması planlanan Symbol 262'de birbirinden seçkin markalar, hipermarket, elekronik market, sinema ve eğlence alanları bulunuyor. Projede yer alan Baumax Yapı Marketi 2010 yılında hizmete girdi. Symbol 262 projesinin tamamının 2014 yılı sonunda açılması hedefleniyor.


http://tr.turkmalls.com/news.asp?id=40&tag=Kocaeli'nin%20Yeni%20Sembol%C3%BC%20Symbol%20262cenk CAMCAY
4 yıl önce - Sal 30 Tem 2013, 19:02

Geçen gün bu bölgeden geçtim inşaat çalışmalarına yoğun bir şekilde başlamışlar.

kaan naak
4 yıl önce - Çrş 31 Tem 2013, 15:24

Proje ismi symbol 262 den symbol kocaeli olarak değiştirilmiş.Maliyet 200 milyon dolar büyük bir rakam ve 22 ay gibi kısa sürede bitecekmiş.
Alıntı:
İzmit’in yanı başında, yaklaşık 20 yıl enkaz gibi duran, ortaklarına ciddi yük olan İztop’un yıkılan binasının yerinde, şu sıralar İzmit’teki en büyük projenin inşaatı devam ediyor. Fahri Kavan’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Cengiz Kavan’ın ‘CEO’ olduğu Kavanlar İnşaat firmasının üstlendiği “Symbol Kocaeli” isimli proje, 200 Milyon Dolar’a malolacak ve 22 ayda tamamlanacak.

ÇOK BÜYÜK YATIRIM
Cengiz Kavan, büyük bir açmaz içine giren İztop Yapı Kooperatifi’nin arazisine talip olmuş, üyelerin her birine birer konut vererek(yaklaşık 525 konut), yarım kalan binanın yerini almıştı. D-100 karayolu kenarında, Yahya Kaptan kavşağı karşısında, Başiskele Belediyesi sınırları içinde bulunan arazi için Symbol Kocaeli projesi hazırlandı. Yatırım maliyeti 200 milyon Dolar’ı bulan proje ile ilgili, kredi ve pazarlama sorunlarını tamamen çözen Cengiz Kavan, inşaatı da başlattı. Ağustos ayı ortalarında İstanbul Çırağan Oteli’nde dev projenin Türkiye’ye tanıtımı yapılacak.

MEDİKAL PARK HASTANESİ
Symbol Kocaeli Projesi içindeki en önemli yapılardan biri, Medikal Park Hastanesi binası olacak. Medikal Park İzmit Hastanesi, Türkiye’deki en büyük 2 nci özel hastane olacak. Hastane binasının toplam kapalı alanı 43 bin metrekare. Hastane tamamlandığında 120’si hekim yaklaşık 1000 kişi çalışacak.

HAMPTON BY HILTON
Symbol Kocaeli projesine, Hilton Oteli de geliyor. Bu konudaki anlaşmalar da kesinleşti. Hampton By Hilton, Hilton’un Türkiye’deki otelleri içinde en büyüğü olacak. 12 bin metrekare kapalı alana sahip otel 206 odalı, 450 yatak kapasiteli olarak planlandı.

ÇOK BÜYÜK AVM
Symbol Kocaeli projesi içinde kapalı alanı 121.000m² 'yi bulan çok büyük bir AVM de yer alıyor. Bu dev AVM içinde yaklaşık 200 işyeri bulunacak. Symbol Kocaeli projesindeki AVM içinde bulunan işyerlerinin pazarlamasını da bu alanda Türkiye’nin en büyüğü olan Turkmall firması üstlendi. Turkmall, AVM’yi pazarladıktan sonra, 5 yıl süreyle de AVM’yi işletecek.

KONGRE MERKEZİ
Symbol Kocaeli projesi içinde bir de çok şık, çok fonksiyonel bir Kongre Merkezi binası bulunuyor. 9 bin metrekarelik kapalı alana sahip Kongre Merkezi’ni büyük olasılıkla Hilton Oteli işletecek. Kongre Merkezinde 1350, 250 ve 150 kişi kapasiteli üç ayrı salon bulunacak. İzmit’in bu konudaki önemli eksikliği de ortadan kalkacak.

2500 KİŞİ ÇALIŞACAK
Cengiz Kavan, büyük projenin inşaatını tamamlamak konusunda finansman sorunu bulunmadığını söyledi. Halen şantiyede 200’e yakın işçi çalışıyor. Bu sayı 650’ye kadar çıkacak. Proje, 2015 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanmış olacak. İzmit’in yanıbaşındaki bu dev komplekste en az 2500 kişinin çalışması bekleniyor. Cengiz Kavan, Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine, bu proje ile birlikte, hem Symbol Kocaeli’ye hem Mobesko’ya ulaşımı rahatlatacak köprülü kavşak ve yaya üst geçitlerinin yapımını da üstlendi. Kavanlar firması; D-100 karayolu üzerinde yapılacak bu işler için de 20 milyon TL harcayacak.


http://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/cilgin-proje ...=1#us-pagekaan naak
4 yıl önce - Pts 12 Ağu 2013, 14:17

Alıntı:
Odeabank, Marmara Bölgesi’nin önemli ticaret merkezlerinden Kocaeli’nin en büyük karma projesi “Symbol Kocaeli” için inşaat sektörünün güçlü ismi Kavanlar İnşaat ile dev bir kredi anlaşmasına imza atıyor. Proje 15 Ağustos’ta İstanbul’da bulunan Les Ottoman, Yalı Hatun Salonu’nda Symbol Kocaeli’yi tanıtacak

Çoklu bir yapıda inşa edilecek olan Symbol Kocaeli, birçok mağazanın restoranın ve eğlence merkezinin bulunacağı AVM’nin yanı sıra, otel, hastane ve ilin ilk kongre merkezini de kapsayacak. Kocaeli ve çevresinin çok özellikli ilk projesi olan Symbol Kocaeli’de, Hilton Worldwide Hampton by Hilton’la, Medical Park Grubu Medical Park Kocaeli’yle yer alacak.Turkmall ise projeye mimari konsept, kiralama ve açıldıktan sonra da yönetim hizmetleriyle destek verecek. Bölgenin en büyük projesi olan Symbol Kocaeli’nin mimari projeleri Nova Sultani Mimarlık Ofisi tarafından gerçekleştirilecek.

TANITIM 15 AĞUSTOS’TA
Odeabank ve Kavanlar İnşaat ev sahipliğinde, 15 Ağustos Perşembe günü, saat 10.00’da Les Ottoman, Yalı Hatun Salonu’da bölgenin sembolü haline gelecek olan “Symbol Kocaeli”yi tanıtmak ve bölgeye sağlayacağı ekonomik ve sosyal katkıları paylaşmak üzere düzenlenecek basın toplantısına; Kavanlar İnşaat CEO’su Cengiz Kavan, Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya , Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, Medical Park Grubu Hastaneler Grubu Genel Müdürü Semih Dinç, Hilton Worldwide Türkiye Geliştirme Direktörü Pogda Demircan ve Ever Grup Genel Müdürü Mehmet Metin Gürler katılacak.


http://www.kocaeligazetesi.com.tr/root.vol?title= ...nid=563384

proje her yönden ilerlemeye devam ediyor.


muratguzel
4 yıl önce - Prş 15 Ağu 2013, 15:49

Bu projenin adı Symbol Kocaeli olarak değiştirilmişti. Başlık nasıl düzeltilir?
Ayrıca lansmanı da bugün yapıldı.

İzmit'i doğuya doğru büyütüyorlar. Baumax yapımarket'ın yanında inşa ediliyor. Ancak arabası olmayanlar için ulaşımı biraz sapa kalıyor. O bölgeye toplu taşıma da vızır vızır değil, en azından şu an için.

Symbol Kocaeli tam olarak Goodyear fabrikasının yanında ve Brisa fabrikasının da tam karşısında.

Otel ve hastanedekiler fabrikaların ve E5'in gürültüsünden ne yapacaklar şimdiden kestirmesi zor. Gerçi fabrika bölgelerinde çalışanlar yaşadı. Oralar it ürümez kervan geçmez yerlerdi çalışanlar için. Acil bir ihtiyaçta koştur izmit'e modu hakimdi. Neyse, hayırlı olsun İzmit'e.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 464748   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler