Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in En Güzel Semti Neresidir? NEDEN?
« önceki   123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Burç

3 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 09:04
Neden en güzel?

Neden yazmazsanız, sadece semt ismi yazarsanız mesajlarınız silinir...

Bornovaaa
3 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 17:39

Benim en çok hoşuma giden semtlerin başında Bornova gelir sanırım orada büyüdüğüm için.
Tarihi Köşkleri olan sokakların arasında çok dolaştım halada dolaşırım şu anki Kafe pi nin olduğu köşk boş ve harabeydi topumuz kaçardı gidemezdik içine bir kere duvarından düşüyordum Bornova'daki köşklerin çoğu boştu şimdi kafe,otel,müze , ege üniversitesinin kullanımında ve hala konut olarak eski levanten aileleri yaşıyor.Tabi bazıları harabe.Ancak eskiye göre köşklerin çoğu düzeldi ve o köşklerin büyük bahçeleri arasında dolaşırken eski Bornova'da yaşadığını hissediyorsun.Birde Bornova'nın yeşil içinde köyleri vardır,Evka 3 mahallesi son derece yaşanacak yeşil içinde bir yerdir bana göre şimdilerde Küçükpark,Forum Bornova AVM gibi alanlar ile eğlence konusundada gayet iyileşti Bornova ve bünyesinde Üniversite ,Hastahane bulunduruyor.Son derece gelişiyor Bornova modern semtleri ,tarihi köşkleri ile her konuda nüfusu 500.000 e dayandı tabi.Bornova benim için bu nedenlerden güzeldir Alsancak, Bayraklı ve Karşıyaka'ya da yakındır hatta Bayraklı ile yapışıktır ki Bayraklı'nın da geliştiğini düşünürsek Bornova'nın değerini arttıracaktır.Bunun dışında Karşıyaka özellikle sahil kısmı,Narlıdere ve Balçova benim en beğendiğim ilçelerdir.

graphix_35
3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 15:29

Karşıyaka.
Her gidişimde kendimi ayrı bir ülkedeymiş hissediyorum aynı şekilde Narlıdere-Balçova falanda öyle.
Bornova'da güzel aslında ama Altındağ, Yeşilova gibi yerler bozuyor işi.

Bornovaaa
3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 19:00

Alıntı:
Bornova'da güzel aslında ama Altındağ, Yeşilova gibi yerler bozuyor işi

Zaten orada yaşayanlar Bornova ile pek bağlantılı değil gibi oranın ayrılıp bir ilçe olması gerekir.Gerçek Bornova köşklerin olduğu kısım ,Küçükpark,Evka 3 ve 4,Atatürk mah Özkanlar eskiden Manavkuyu falan bence.Karşıyaka'da da aynı durum var . Sahilden üst taraflara çıktıkça gecekondu artıyor fakat son 10 senede baya gelişti ileride gittikçe düzelir.

Tacettin Şenel

3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 19:15

Tabiki Balçova...........İlçemiz de yaklaşık 47 sene hikamet etmekteyim.Yardımlaşma sevgi saygı höşgörü herzaman için ön planda tutulan Toplumsal değerlerini bilen Atasını sayan dinine bağlı Aydın ve sosyal insanların oluşturduğu bir yerleşim yeridir.
Eski dostluklar hala bozulmadan seyrini sürdürmektedir.Selamlaşma ve hal hatır sorma
İnsanı mutlu etmektedir İlçemizin nüfusunun çoğunluğunu yaşlılar oluşturmaktadır.Küçüklerin büyüklerine saygı duyduğu, büyüklerin küçüklere sevgi gösterdiği İlçede yaşamaktan gurur duyuyorum......İstanbula daha geleli 3 ay olmasına rağmen çok özledik......

Eyup2558
3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 19:30

Karşıyaka Mavişehir'i beğeniyorum, lüks büyük evler, planlaması ve çevre düzenlemesi çok güzel. Ayrıca eğitim seviyesi yüksek.

Misafir 6df

3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 19:37

Konak'ın Alsancak semti ... Denize yakınlığı, yeşil alanının fazlalığı, hem de mekan sayısının oldukça fazla olması ...

ekremb10
3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 21:34

Bence karataş göztepe. Sessiz sakin deniz havasi hersey ideal

mahmut11
3 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2014, 22:48

Bence OYAKSitesi ve Üçkuyular. Ulaşım açısından çok rahat. Her yer tek vesait. Ama kiralar pahalı ve evler eski.

selimhan35
3 yıl önce - Pzr 14 Eyl 2014, 16:13

Bence mavişehir. Şehirden uzak sayilir. Temiz güzel bir semt. Duzenli deniz havasi olan huzur verici bir yer. Orada evim olsin cok isterim

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet