Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in En Güzel Semti Neresidir? NEDEN?
123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yusuf Esengül

4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 14:02
İzmir'in En Güzel Semti Neresidir? NEDEN?

Ege'nin İncisi İzmir'in semtleri de birbirinden güzeldir. Kimisi için Alsancak vazgeçilmezdir, kimisi için Karşıyaka her yerden güzeldir. Göztepeliler, Bornovalılar, Balçovalılar ya da Narlıdereliler kendi semtlerinin güzelliği ile övünürler. Urla ve Seferihisarlılar beldelerini hiç bir yerle değişmezler. Bazıları için Konak vazgeçilmezdir.

Bilerek oylama yapmadım, herkes kendi düşüncesini yazsın diye.

Sizce İzmir'in en güzel semti neresidir?

35 gökhann
4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 15:03

Gecekondular yıkılsın,gökdelenler yükselsin işte o zaman en güzel semt Bayraklı olur.Şu anda Urla,Narlıdere güzel yerler;ama merkeze çok uzak,ulaşım otobüslerle zor oluyor.Karşıyaka desen sahil şeridi güzel,arka taraflar yine düzensiz.Tam anlamıyla güzel semt bana göre yok.

mert101

4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 15:26

Alıntı:
İzmir'in en güzel semti neresidir?

tek güzel yeri yok bircok semti güzel. O güzel bu cirkin demek adaletsizlik olur.. En güzel semtler;

alsancak
hatay
göztepe - kücükyalı bölgesi
balcova
narlıdere
kücükpark bölgesi
urla
mavişehir - bostanlı bölgesi
güzelbahce
gaziemir

Gelecekte ise;

bayraklı gökdelen bölgesi
turan bölgesi
ulukent
menemen merkez
seferihisar

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 15:53

Narlıdere'da sahil gören bölgeler hoşuma gidiyor.
Ayrıca Göztepe de ilgi çekici.
Karşıyaka sahil bölgesi de güzel.

Muhammed Abdullah

4 yıl önce - Cmt 20 Tem 2013, 17:03

Maalesef İzmirin geneli çarpık kentleşme, güzel olduğu iddia edilen semtlerde bile neredeyse tüm yapılar depreme dayanıksız ve eski ayrıca şehrimizin yeşil alanının az olması kentin görüntüsünü sadece beton görüntüsüne çevirmekte, ne zaman izban'a binsem ne zaman uçak ile bir yere gitsem her seferinde moralim bozuluyor çünkü bu taşıtlarda İzmir'in içler acısı haline gelen çarpık kentleşme ve gecekondu sorununu daha belirgin bir şekilde görebiliyoruz...

alsancak - kücükyalı - balcova - narlıdere - bostanlı - güzelbahce - gaziemir diğer semtlere göre
daha güzel buluyorum ...

Misafir 01e

3 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 11:58

Arkadaşlar ben hataylıyım yani hatay şehrinden konak hatay değil izmirde birçok akrabam vardır neredeyse her yaz gideriz dayım kemalpaşada oturuyordu fakat ben orayı hiç sevmedim özellikle insanları ve şehir düzeni berbat bornova deniz olsaydı güzel olabilirdi fakat orası da düzensiz konak alsancak tarafları ise çok yoğun ve basık bence izmirde yaşanılabilecek en güzel yer karşıyakadır hem insanlarının mükemmelliği hemde şehir düzeni olarak kesinlikle en sevdiğim ve hayran olduğum yer yaşamanın hayalini kurduğum yer tabi ben izmirli değilim bilemem ama bir gözlemci olarak karşıyaka bana en güzel yer gibi geldi

Misafir 1c4

3 yıl önce - Sal 09 Eyl 2014, 22:30

Bence;

hem tatil yörelerine yakınlığı
hem deniz havası almaya yürüme mesafesi hem de bir vapurla bostanlıya geçebilme keyfi
hem üniversite hastanesine yakınlığı
hem alışveriş merkezlerine yakınlığı
hem Konak,Bornova,Evka 3,Basmane gibi semtlere ulaşım rahatlığı

ile Üçkuyular (Fahreddin Altay Meydanı) bence en hoş semt.

Izmir Restorasyon
3 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 03:42

Bostanlı.

Misafir a83

3 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 03:51

Alıntı:
Göztepeliler, Bornovalılar, Balçovalılar ya da Narlıdereliler kendi semtlerinin güzelliği ile övünürler.

Göztepe Konak ilçesinin semtidir ancak diğerleri semt değil ilçedir.

sanliizzet

3 yıl önce - Prş 11 Eyl 2014, 09:01
Urla

Bence Urla'dır. Hatta Kalabak. Neden ve detay?

Önünüz denizdir. Arkanız dağdır. Her daim kekik kokusu gelir. O deniz havası ve kekik kokusunun karışımı hiç bir şeye değişilmez. Karşınızda adalar vardır. Gece gündüz harika bir manzara oluştururlar. Hep acaba yüzerek karşıdaki Eşek Adası'na gidebilir miyim diye düşünmüşümdür. Kondisyonum pek öyle iyi olmadığı için deneyememişimdir.

En son sanliizzet tarafından Prş 11 Eyl 2014, 13:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet