Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
umitakbas
2 ay önce - Pts 02 Ekm 2017, 09:43

Evet dediğiniz gibi yeterli anlaşmaları yapamazlar ise diğer mahalleleri denerler. Son seçenek ise satış ... . Bilmiyorum son seçenekmi, istenen seçenek mi. İnş. iyi niyetlilerdir ve işi yapmaya çalışırlar yoksa satış yaparlarsa altından kalkamazlar. Çok büyük kaos olur. Hangi mahalle olursa olsun iyi niyetli bir dönüşüm yapmaları gerekir. Bakalım izliyoruz.

Mustafa Can Karakus
2 ay önce - Pts 02 Ekm 2017, 18:24

Alıntı:
dediklerinize katılıyorum ama burası kentsel dönüşüm mantığı ile yapılıyor ve buralarda bu şekilde köklü dönüşümün başka bir yöntemi yok.

Evet Bayramapaşa'nın sokakları çok dar ve dönüşüm şart, ama dönüşüm için yapılan konutlar da çok iç açıcı değil. Sınırlı alan üzerine yığılmış beton bloklar. Tek artısı kapalı otoparkları olacak ama onun da yeterli olacağını düşünmüyorum.

umitakbas
1 ay önce - Pts 16 Ekm 2017, 16:14

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir e44

1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 00:25

Sanki bu anlaşma zor olur

Misafir e44

1 ay önce - Pzr 22 Ekm 2017, 00:42

Bende kentsel dönüşüm alanindayım benim anlamadığım bir şey var kendi mah. De anlaşmak istemeyen bir sürü insan var çoğunluk kabul ederse bu insanlar ne olacak.
Bu böyle deprem riski taşıyan böyle değil maliklerle uzlaşmak zorundalar diye biliyorum.

umitakbas
1 ay önce - Pts 23 Ekm 2017, 13:47

siz ne düşünüyosunuz, anlaşmayız diyenler neden anlaşmayız diyorlar. mahalle içerisinde çok fazla dedikodu var. dedikodularla herkes gaza gelerek konuştuğu için öyle yaklaşıyor olabilir. kiptaş çok iddialı herkese kabul ettiririz sonuçta çok karlı oturanlar için diyor ama göreceğiz bakalım.

Burası kanunla işlem yapıldığı için bina daki dönüşüm gibi çoğunluk kabul etmesi durumunda azınlık kabul etmek zorunda kalır. Kanun gereği yapısı yıkılır bi şekilde.Ama o çoğunluğun % kaç olduğunu bilmiyorum.

Bakalım zaman gösterir, şu görüşmelere bi başlasınlar adam gibi anlatsınlar millete ne olacağını o zaman şekillenir. Şu an herkes boş konuşuyor.

Misafir d88

1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 13:06

Walah benim Bina yeni bana mevcut puanla üzerinden aynı m2 veriyor ama bana soracak olursanız Yaptıkları proje berbat yeşillik falan yapacağız dediler ama bu yapılara göre orada yeşil alan falan olmaz Binalar çok yakın. İç tarafda ki Daireler Güneş falan almaz .
Ayrı bir konu daha var bütün mh. Hatta bir çok kişi yeni tarafa geçince satmayı planlıyor .
Öyle birşey olursa insanlar satarsa orada yaşanmaz kimin ne olduğu belli olamaz iyice karışır o mahalle huzur bir ortam oluşur .
Benim fikrim.

beratika
1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 16:24

Eğer satarlarsa gerçekten çok kötü olur çünkü sözkonusu mahallede herkes birbirini tanıyor ve çok iyi bir komşuluk söz konusu hepsi en az 30-50 yıllık oralı.

Misafir 1dd

1 ay önce - Sal 24 Ekm 2017, 22:13

Kesinlikle Satma muhabbeti olur olacaktır.

umitakbas
1 ay önce - Çrş 25 Ekm 2017, 09:00

Alıntı:
Walah benim Bina yeni bana mevcut puanla üzerinden aynı m2 veriyor ama bana soracak olursanız Yaptıkları proje berbat yeşillik falan yapacağız dediler ama bu yapılara göre orada yeşil alan falan olmaz Binalar çok yakın. İç tarafda ki Daireler Güneş falan almaz .
Ayrı bir konu daha var bütün mh. Hatta bir çok kişi yeni tarafa geçince satmayı planlıyor .
Öyle birşey olursa insanlar satarsa orada yaşanmaz kimin ne olduğu belli olamaz iyice karışır o mahalle huzur bir ortam oluşur .
Benim fikrim.

Yeşillik yapılan alan belli kısıtlı bir alan. zaten alan belli neresine ne kadar yeşillik yapabilir ki. Ama şöyle bir durum var. Komşuluk orada güzel olmasına sevindim, ama evler yerinde dönüşüm olsa bile yeni insanlar geliyor ve yabancılar çoğalıyor. Ben kendim kartaltepe de oturuyorum. Öyle komşuluk falan kalmadı pek.

Alt yapı açısından olaya bakmak lazım. eldeki imkanlar belli ve evlerin yenilenmesi zorunlu olduğuna göre yine milletin kendi imkanıyla otoparksız tıkış tıkış sokaktansa bu yapılar yine de iyidir.

Evlerin kimi yakın kimi uzak birbirine. Projeye göre sanırım blok gibi duran dörtgen şeklinde kısımlar ve genelde. Onların kendi iç uzaklıkları iyi ama blokların birbirine yaklaştığı yerler var. Ama binalar büyük olduğu için öyle görünüyor bence çok yakın olduğunu düşünmüyorum.

Yeni binalar aşırı değerli olduğundan satmayı düşünen çok olacaktır tabi. Özellikle küçük yer hakeden örneğin bodrum katlarda olanlar. Farklı bir mahalleden daha büyük bir ev alabilir buradan alacağı para ile. Buda mantıklı çünkü evi yenilenmiş oluyor. Deprem gerçeğini hiç unutmamak lazım.

Bu bağlamda becerebilirlerse ben yine de başarılı bir proje olarak görüyorum.
Esenler havaalanı mahallesinde yapılan yapıları daha çirkin buluyorum.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 891011   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet