Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tunc

14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 20:20
wowTURKEY Yarismasi

WowTurkey Uyeleri arasinda Maksimum 20 - 25 sayfayi gecmeyecek sekilde Flash veya Powerpoint ile yapilmis sunun yarismasi duzenleyelim. Dereceye girenlere Hatri sayilir + Puanlar verelim.

Dusunceme gore olmasi gerekenleri sagida maddeler halinde siralamaya calisacagim, Herkezin Katkisini beklerim, Ayrica, Bu yapilan Sunumlar WowTurkey sitesinden Download edilsin.

1- Resimler Kesinlikle WowTurkey Tugrali olmasi gerekiyor ve Bu site icerisinde yayinlanmasi gerekiyor.
2- Soz konusu Resimlere 1, 2 satirlik yazilar eklenebilir. yazilar sunumlarin alt kisminda olmali Resim uzerine yazi yazilmamali.
3- Sunun Sayfalari 25 Adetden fazla olmamali( En etkili sunum 16 sayfadir ancak resim olursa daha 20 - 25 olabilir.
4- Oylama icin Belli bir zaman araligi olmali. is suncemede kalmasin.
5- kazananlara mesela 1. 100 + puan, 2. 50 + Puan, 3. 30 + puan gibi.
6- Odul birkac dalda olabilmeli, Icerik, Sunum, Ifade, Resim gibi.
7- Sunumlarda Mutlaka 1. Sayfada olmasi gerekenler diye sart olmasi lazim, Ornegin Birinci sayfada Turk Bayragi . Turkiye Haritasi , Uydudan cekilmis Turkiye Resmi, Ozel Dizayn edilmis wowTurkey Yazisi.
8- Yarismaya Tek kisi Katilabilecegi gibi, Gurup Olarak da yapilabilir.
9- Sunum Tamamen Turkiyeyi Kapsayacagi Gibi, Turkiyede Bir Bolgeyi, Turkiye ile ilgili, Denizlerimizi. Turkiyedeki camiler, Gemiler, Oteller Binalar yapilar, Turkiyedeki gunbatimlari, Sahilleri, Goller v.s olabilmeli.

Katkisi bulunacak herkeze tesekkur ederim,

Site Yoneticilerimiz, Bu Topic ile ilgili gerekli duzenlemeleri yapar ve organize ederse daha etkin olacagini dusunuyorum.

Jan_ZeyneP

14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 20:27

Saygılar öncelikle..

Ben bu konuda topluca güzel bir sunum hazırlamak için yardım istemeyi düşünürken burada bir rekabet ortamı yaratılma fikri açıkcası üzücü oldu..

Dileyen yarışmaya da katılabilir güzel de olabilir ama bence wowturey olarak aile içi bir rekabet yerine elbirlik bir şeyler düzenlenmesi daha güzel olabilirdi.. Bu benim fikrimdir tabi..

atyilmaz

14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 20:44

Bende Zeynep'e katılıyorum. Powerpoint başlığı, açılırken amaç; ülkemizin güzelliklerini yabancılara tanıtmaktı. Kanımca bunun yaparken de ayrı bir rekabet ortamı yaratmak yerine, herkesin el ele vererek çalışacağı bir ortamın olması, bu konuda verim almak açısından daha yararlı olacaktır.

Emre_Uzan
14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 21:24

Unutmayin Kurtulus Savasi yillarinda da Istiklal Marsimiz icin yarisma duzenlenmisti. Kimse "Elbirlik olmak varken rekabete gerek yok" dememistir o yillarda. Bazen rekabet gereklidir, iyidir.

Jan_ZeyneP

14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 21:45

Selamlar ,

Kurtuluş Dönemindeki yarışma için şunu da eklemek istiyorum, yardımlaşma ve dayanışma için yeterli iletişim imkanı yoktu. O dönemde böyle bir girişime insanları dahil etmek için yarışmadan daha mantıklı bir teşvik yolu olamazdı..

Burada düzenlenecek olan sunumda rekabet ortamından çok yardımlaşma ortamının sağlanması belki ( kendi fikrim ) bir şeyleri hızlandırır ve ailecek bir şeyler ortaya konmuş olur... Teşvik anlamında ise işe yarayabilir.. Kural olması da soğutabilir...

Saygılar..

Yusuf
14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 22:34

M. Akif Ersoy benim bildigim kadariyla bu yarismaya odul verildigi icin katilmamis.
Yarismadan iyi bir siir cikmadigi icin sonunda Ersoy'a basvurmuslar ve
2 gun icinde siiri yazmis. (Nerden ogrendigimi hatirlamiyorum, galiba
Mehmet Ali Erbilin Pasaparola yarismasindan duydum )

atyilmaz

14 yıl önce - Sal 22 Mar 2005, 03:16

Emre, tamam da ne için rekabet ettiğinde önemlidir. Burada ortak bir amaç var. En iyinin olması için (imkanda varken), rekabetten öte herkesin birbirine yerdım etmesi gerekir diye düşünüyorum..

emel
14 yıl önce - Sal 22 Mar 2005, 20:08

Burada zamanini gecirmeyi severek secen insanlari bir rekabete sokma fikri bence de cok hos degil. Buraya katilan herkes kendi emeklerini ve uzakta olanlarin özledikleri güzellikleri en iyi sekilde yansitiyor. Böyle kalmasini umuyorum.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET