Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Öğretmenler hala dayak atıyor mu?
123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Burç

5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:09
Öğretmenler hala dayak atıyor mu?

Biz okulda az dayak yemedik doğrusu.
Gerçi ben uslu bir öğrenciydim, zaten hep sınıfın en küçüğü idim ama " sıra dayağı" olayından epey nasibimi almışımdır. Döve döve birşeyler öğretmeye çalışırlardı bazı garibim öğretmenler. Onlar da öyle görmüş, ne yapsın? Belki de kendi şahsi sorunlarını tatmin ediyorlardı. En sert hoca da müdür yapılırdı zaten.

Artık bu uygulama kalmamıştır herhalde.

Koray C.

5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:11

Kendi hatam yüzümden dayak değilde bir başkası yüzünden sıra dayağında dayak yemek kadar anlamsız bir şey yoktu.
Soruya gelirsek bence hala var. Bizler duymasak bile okullarda olduğunu düşünüyorum.

ilker22
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:20

2003 de Liseden mezun olmuştum

Çok dayak yiyen arkadaşım olmuştur

Tek 1 hocamızın uyarmadan 3-4 arkadaşımı dövdüğünü bilirim

Alıntı:
Kendi hatam yüzümden dayak değilde bir başkası yüzünden sıra dayağında dayak yemek kadar anlamsız bir şey yoktu.
Soruya gelirsek bence hala var. Bizler duymasak bile okullarda olduğunu düşünüyorum.

Ben başkasının yüzünden disipline gidiyordum

Hatta müdür yardımcısının yanına gittiğimizde arkadaşlar şaşırmıştı ki senin ne işin var demişlerdi

Haksız yere dövülen arkadaşlarımdan ziyade

Nedense bu hocalar dayağı hakeden arkadaşlara gık diyemezlerdi

Ama ben sanmıyorumki eskisi kadar dayak olayı var

Eskiden böyle bir eğitim sistemi vardı

Mehmet!
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:27

Şimdi eskisi kadar dayakçı öğretmen olduğunu sanmıyorum.
Artık en sert öğretmeni değil, (öğretmen arkadaşlar daha iyi bilir ama) sınavla en bilgili öğretmeni müdür yapıyorlar.

Kürşat BAŞBUĞ
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:32

Soyadı ile anılan KOÇER diye bir hocamız vardı. Tam bir SS subayı. Her sabah kapıda beklerdi özellikle İstiklal marşı okunacak zamanlarda. Tek tek sağa çekerdi bekletirdi beğenmediklerini. Sonra girişirdi
Birde boş bir metal evrak dolabı vardı. Sokardı içine öğrenciyi kaçamazsın diye sonrası çok feci

Adam bahçeye çıkardı onlarca öğrenci binaya girerdi hoca binaya girerdi öğrenciler dışarı çıkardı

Son derece etkili bir yöntemdi. Altay ve Beyoğlu Ticaret lisesileri gibi liselerde çalışmış hocalar SS subayı gibi oluyor

Bu arada uluslararası bir şirkette muhasebe çalışanıyım. Koçer sayesinde. Birçok öğrenciyi Türkiye şartlarına göre iyi bir işe yerleştirirdi.

Beni zorla göndermiş

Barbaros
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:36

Eşim lise öğretmeni. Daha hiçbir öğrencisine dokunmuşluğu yok. Ancak akşam bana anlattığında "ben olsam camdan aşağı atardım" dediğim olaylar günde en az 3 kere yaşanıyor Bazı aileler gerçekten insan yetiştirmiyor, doğurup salıyor. Okul da ailenin vereceği terbiyeyi veremiyor tabi bu saatten sonra. Bunları duydukça "bu memleket bu zamanda böyle insanlar yetiştirmeye devam ediyor olamaz" diyorum ama gün geçtikçe kötüye gidiyor malesef. Anladığım kadarıyla insanların genel saygı kültürü ve kalitesi düşüyor. Bilmiyorum nasıl kırılır bu kısır döngü..

Kayıp
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 16:51

Eskiden öğretmenler dayağı abartıyorlardı. Şimdi de öyle öğrenciler oluyor ki hakikaten dayağı hakediyor. Öğretmenler ne kadar uğraşsa da bu öğrenciyi yola getiremiyor, ters tepki yapıyor. Bu gibi öğrencilerın okulun bir eğitim yeri olduğunu hatırlamaları gerekiyor, hep oyun hep yaramazlık olmaz dimi bazen kulağının çekilmesi lazım. (Öğretmenin özel ilgisi ve tüm Rehberlik hizmetleri fayda etmiyorsa)

Yusuf Esengül

5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 17:03

Bir eğitimci olarak dayağa karşıyım. Ne başkasının çocuğunu döverim ne de kendi çocuğumun dayak yemesini isterim.

Hem öğrenci hem de velisi adına gurur kırıcı bir şey. Geçen sene ilkokul 4. sınıf oğlum hocasından tekme tokat dayak yedi. Şikayet etseydim mesleğine malolabilirdim. Ama tek kelime etmedim, çocuğumun okulunu değiştirdim. Aylar sonra öğretmen beni aradı ve duygularının esiri olduğunu, çok pişman olduğunu, bizden özür dilediğini ve istersek çocuktan da özür dileyebileceğini beyan etti. Biz özrünü kabul ettik ama çocuktan özür dilemesini istemedik.

Hasılı dayak iyi bir şey değil.

Ancaaaak;

Bazen atılması gereken bir tokat zamanında atılmazsa da olmuyor. Bu yıl iki tane kız öğrencim, her türlü uyarıya rağmen bir suçu mürtemadiyen işlemeye devam ettiler. Ne öğretmenlerinin gayreti, ne velilerinin çabaları sonuç vermedi. Velilerden müsaade istedim. Bir müdür yardımcısı ile beraber kendi odama çağırdım. Zaten konuşulacak her şey bitmişti. Şöyle okkalı ikişer tokat asıldım.

Çocuklar bir şok yaşadılar. Kendilerine geldiklerinde hayatlarında yapabilecekleri en büyük yemini içerek özür dilediler. Şimdi mezun oldular. Ve hem kendileri hem velileri ile gayet iyiyiz. İma yolu ile bile olsa bu olayı hatırlamıyor hatırlatmıyoruz.

mehmet20
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 17:09

Alıntı:
Velilerden müsaade istedim

Velilerden dayak atmak için mi müsaade istedin hocam?

nuri06
5 yıl önce - Pts 08 Tem 2013, 17:09

Devir tersine döndü şimdi artık öğrenciler hocalara dayak atıyor

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET