Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Taksim meydanı yayalaştırma projesi
« önceki   123 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 38
Mehmet Kasım İyonya
1 yıl önce - Sal 13 Ağu 2019, 16:20
ESKİYE DÖNÜŞ MÜMKÜN MÜ?

Meydan bir yarışmayla yeniden düzenlenecek. Acizane önerim, yer altı karayolu geçişlerinin kapatılması, trafik düzeninin eski haline dönüştürülmesidir. Yeraltındaki boş alanlara da deprem ihtiyaç malzemeleri konabilir.

https://www.sondakika.com/haber/haber-taksim-meyd ...-12327867/

Alıntı:
İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Danışmanı ve Basın Sözcüsü Murat Ongun, Taksim Meydanı'nın peyzaj mimarisinin yeniden düzenlenmesi için yarışma açılacağını, öneri projelerin alınması için de 3-4 ay süre verileceğini söyledi.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun dün Taksim Meydanı ile ilgili yaptığı açıklamaların ayrıntıları belli olmaya başladı. İBB Başkan Danışmanı Ongun, yeraltına alınan araç yollarının yeniden üstü alınması gibi bir şeyin söz konusu olmadığını açıkladı. Başkanın açıklamasının, mevcut betonlaşmış durumdaki meydanın, peyzaj düzenlemesiyle daha güzel ve yaşanılır bir duruma kavuşturulmasını kapsadığını vurgulayan Ongun, 'Mimari yarışma açılacak. Öneri projelerin alınabilmesi için de 3-4 ay süre verilecek. Bu projeler daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak" dedi.

İmamoğlu ve Taksim Meydanı

İmamoğlu dün Taksim Meydanı ile ilgili özetle 'Çırılçıplak, bir şey ifade etmeyen koca meydanların kente kimlik katmadığını düşünüyorum. Taksim de bunlardan bir tanesi. İyi düşünerek yapmak zorundayız. Taksim Meydanı için yarışma, davet usulü olabilir. Sonrasında da vatandaşların beğenisine sunacağız" demişti.

İmamoğlu, 4 Temmuz'da da Taksim Meydanı ile ilgili bir açıklama yaparak 'Taksim en öncelikli noktalarımızdan birisi. Taksim'de yapılan bir uygulama var ve kimseyi mutlu etmiyor. Beton herkesi mutsuz ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu 28 Mart 2019 tarihinde de Taksim Meydanı konusuna değişmiş, 'Orada çırılçıplak bir meydan üretildi. Beton denizi gibi bir şey. Şehrin kimliği olan bir meydan, kimliksiz bir meydana dönüştü" diye konuşmuştu.

mcgunel
1 yıl önce - Sal 13 Ağu 2019, 16:28

Peki ne tür bir yarar sağalanacak Taksim Meydanında araçlar dolaşınca açıklayabilir misiniz acaba?

Ustura Faysal
1 yıl önce - Sal 13 Ağu 2019, 16:45

Şu andaki yoğunluğu hesaba katarsak trafiği yukarıya ve meydana alma işi Taksim için cinayet olur. Araç trafiğini geçtim yaya trafiğinden bile araçlar yürüyemeyecek duruma gelir. Bu haliyle bile trafik yine de sıkıntılı. Bir de insanların da yürüdüğü, karşıdan karşıya geçtiği bir bölgede ve ışık koyma ihtiyacı olacak yerde trafik felç olur.

Şu andaki hali gayet iyi. Oynamaya gerek yok.

lecce
1 yıl önce - Sal 13 Ağu 2019, 17:01

Hiç güzel değil bence. Tam bir zevksizlik ve capsizlik örneği şuan ki hali.

Ustura Faysal
1 yıl önce - Sal 13 Ağu 2019, 17:41

Asıl zevksizlik ve çapsızlık meydanda insanlar yerine arabalar cirit atsın fikrine sahip olmaktır.

Orada arabaların cirit atması, insanlara yürüyecek yer bırakmaması mı zevk olacak 😂

İnsanlar rahat rahat meydanda yürüyor, ona bile birileri yaptı diye karşı çıkıyorsunuz 😂

oğuzhan balçık
1 yıl önce - Çrş 14 Ağu 2019, 00:18

Ekrem imamoğlu,betonarme taksim meydanı kaldırımlarını tamamen yıkıp,peyzaj yani sadece yeşillikler içerisinden geçilen bir model getirecekmiş,3 veya 4 ay tasarım yarışmaları düzenlenecekmiş,sonra o tasarımlar halk oylamasına sunulacakmış,halkın en çok oy verdiği tasarım uygulanacakmış.

deger35
1 yıl önce - Prş 15 Ağu 2019, 01:13

iyi haber

OkanY
1 yıl önce - Prş 15 Ağu 2019, 01:23

Saçmalık. O yeşillikleri nasıl korumayı düşünüyormuş acaba.

oğuzhan balçık
1 yıl önce - Prş 15 Ağu 2019, 07:30

Mesela yeşilliklerin arasından yayalar geçerken,tahta üzerinden geçebilir veya daha çevreci,konforlu,rahat bir yöntem varsa,o da olabilir.Misal ben sahil yolunda giderken hep çimlerin üstünden gidiyorum,daha rahat geliyor.

lecce
1 yıl önce - Prş 15 Ağu 2019, 10:07

Alıntı:
Asıl zevksizlik ve çapsızlık meydanda insanlar yerine arabalar cirit atsın fikrine sahip olmaktır.

Orada arabaların cirit atması, insanlara yürüyecek yer bırakmaması mı zevk olacak 😂

İnsanlar rahat rahat meydanda yürüyor, ona bile birileri yaptı diye karşı çıkıyorsunuz 😂

Lafın bana ise eğer açıklayayım,

Trafiğin yer altına alınması fikrini en başından beri destekliyorum ve asla eski haline dönmesin araç trafiği durumu. Şuan ki durum bence en iyisi ki burada daha önce de yazmışımdır.

Zevksiz dediğim bölüm ise, meydan ve çevresi tamamen yayalaştırıldıktan sonra koca ve boş bir alana döndü. O alan daha canlı daha yeşil olabilirdi. 3-4 tane dev saksı ile olmaz bu işler diye düşünüyorum.

sayfa 38
« önceki   123 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet