Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Taksim meydanı yayalaştırma projesi
« önceki   12345 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 4
muhinel
6 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 09:54

İBB kameralarını da yenilesin bayadır istiklal 1-2 ile taksim turistik kameraları açılmıyor

Burç

6 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 10:34

Alıntı:
İBB kameralarını da yenilesin bayadır istiklal 1-2 ile taksim turistik kameraları açılmıyor

Çapulcular parçalayıp duruyor da ondan.

İlhan Ercek
6 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 10:52

Alıntı:
Çapulcular parçalayıp duruyor da ondan.

Tabi ya; hepsi Mısır ve Suriyeye doğru çevrilmiş durumda görmedin mi? Türkiye de ne oluyor kimin umurunda!!!1

Burak Ulas
6 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 13:51

Taksim Tüneli ilk kez görüntülendi!

Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında araç trafiğini yer altına taşımak için meydanın altına inşa edilen tünellerde sona yaklaşıldı.

http://www.samanyoluhaber.com/foto-galeri/Taksim- ...ndi/15138/

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 14:13

akm'nin olduğu yerde eskiden mezarlık olduğunu biliyormusunuz? yeşil alanları kim katletmiş anladınız mı?

Ertuğrul MERTEL

6 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 14:18

Alıntı:
akm'nin olduğu yerde eskiden mezarlık olduğunu biliyormusunuz? yeşil alanları kim katletmiş anladınız mı?

Mehmet Kasım bu konuya hiç girme.
Eğer girersen sonuç başbaşka yerlere gider ve Topçu kışlasını yapmak isteyen zihniyeti vurur .
İyi oku orasının tarihini ...

O mezarlığı bozan ilk kim gör ... Kime neden verildiğini incelersen Tarih ve Adalet olarak bakarsak biraz sorunlu karşımıza 3.Selim devri çıkıyor .
Oradaki topçu Kışlasını yıkan ise CHP ama Park yapmış şehre ...
Kalanını ise bir güzel Otellere vermişler . Kim verdi orası da ilginç ya neyse.

Ermeniler bizim devleti sevmezler son 150 - 200 senedir . Osmanlının elden çıktığı zamanlrda Milleti sadıkayı çıldırtmak için neler yapmışız ...

Cemoli D18
6 yıl önce - Prş 05 Eyl 2013, 16:38

Dün biraz gezindim araçların tünele giriş kısmı adeta fıstık gibi olmuş.
Kaymak gibi asfalt.
Çalışmalar devam ediyordu akşam 23:00 sularında tabelalar ve ışıklandırmalar yapılıyordu.
Koskoca meydanda artık araç olmayacak bu süper bir şey her ilçenin meydanları böyle olsun en azından geniş ve trafiksiz meydanlara kavuşuruz

Mehmetmos
6 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 16:23

Sakaryalı Ertugrul kardeşim asıl sen oranın tarihini bir okusanda, asıl mezarlık ve tarih kıyımının İnönü zamanında oldugu görsen ve ondan sonra taşı başkalarına degilde,önce savundugun siyasi ideolojiye önce atsan inan bu ülkenin gelecegi için çok faydalı bir iş yapmış olursun..

Türkiyenin son on yılda her alanda geçekleştirdigi reformları ve gelişimim bütün dünya gördü, sadece Türkiyedeki bir kaç Çapulcu göremedi..Bu hükümet tarihine yeniden sahip çıkıyor, tarihine sahip çıkmayan bir toplum yok olmaya mahkumdur. Bunu anlamak bu kadar zor mu..

Cemoli D18
6 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 20:58

(+)

Ertuğrul MERTEL

6 yıl önce - Prş 12 Eyl 2013, 13:19

Alıntı:
Sakaryalı Ertugrul kardeşim asıl sen oranın tarihini bir okusanda, asıl mezarlık ve tarih kıyımının İnönü zamanında oldugu görsen ve ondan sonra taşı başkalarına degilde,önce savundugun siyasi ideolojiye önce atsan inan bu ülkenin gelecegi için çok faydalı bir iş yapmış olursun..

Yeni farkettim ...
Savunduğum İdeoloji değil bir kere ... Sen beni Chp'li zannettin herhalde ...
İslamın bir ideoloji olduğunu kabul etmiyorum . DİN ve onun getirdiği kurallar . İdeolojiler insan eliyle üretilir .

Orasının Kanuni sultan süleymanı ölümden kurtaran bir Ermeninin (aşçı idi herhalde) talebi üzerine mezarlık olarak tahsis edildiği ve 1700'lerin sonunda topçu kışlası yapıldığında İnönü nerede idi ... Ben daha o günden bir Mezarlığa bunun tahsisinin yanlış olduğunu söyledim ve bugün hala içimizdeki Ermeni nüfusun duygularını tahrip etmek ister gibi Oraya o binanın dikilmesine ilkesel karşı durdum . Bunu görmemek için İdeolojik bakmak gerekir . Mesajlarım orada ben buradayım .

Bu hükümetin Tarihe meraklılığını veya değilliğini tartışmanın yeri burası değil . Fakat önem verdikleri konusunda hemfikirim ... Ama İlber ORTAYLI'da bir şeyler diyor Tarihi eserlerimiz mevzusunda eleştiriyor ...
Beni dinlemeyin zaten benim branşım değil de O Adamı O makama getirip dinleyin bari diyorum ben İdeolojik olarak ...

Ayrıca Tarihe sahip çıkmaksa mevzu Topçu Kışlası ne alaka onu çözemedim ...
Chp'nin Tarih kıyımı yaptığını söyleyenlere İdeolojik olarak evet derim . Kafalarında bu hususta bir siyasi imge olarak gördükleri Osmanlı kalıntılarına karşı bir olumsuzluk var ve tescilli .

Alıntı:
Türkiyenin son on yılda her alanda geçekleştirdigi reformları ve gelişimim bütün dünya gördü, sadece Türkiyedeki bir kaç Çapulcu göremedi..Bu hükümet tarihine yeniden sahip çıkıyor, tarihine sahip çıkmayan bir toplum yok olmaya mahkumdur. Bunu anlamak bu kadar zor mu..

Ama Menderesin yaptığını göremeyenleri de ne yapacağız ...
Türkiye'de kabul edelim ki Tarihi eserlerimizin ve erken dönem Osmanlı kalıntılarının hakkında en fazla bilgi sahibi olanlar ve Arkeolojik çalışma yapanlar arasında kaç muhafazakar kesim eliti var . Siyasi irade elini kolunumu bağladıydı önceki dönemde . Psikolojik olarak yatkınlığımız yok . Sadece kişisel dürtülerle giden bir kısım fertlerimiz var .
Akademik olarak kaynaklarla ve arşivlerle didik edilip hazırlanmış İslami kesimin siyasi hesap gütmeden peşine düştüğü TARİH bilincine ait bana eserler söylerseniz ben sadece zevkle araştırır ve incelerim. Bundan da mutluluk duyarım ...

Kısaca Simgesel durumlar dışında İslami kesimin bilimsel yayınlanmış Eserlerimizin yayınları nerede tarihimizle alakalı ... Hep kulaktan dolma ve Arşivlerde tam çözülemeyen şeyler .
Bardakçı herkesin izlediği birisi . Programlarından bakıp görebilirsin ...
Adam 1300'den belgeli konuşuyor Avrupa'da Tarih deyince ... Adamın kökeni şeçeresi takır takır çıkıyor 1300'lere kadar İng.'de ve Avrupa'da ...
Ama bizde maalesef 1800'lerin ortasında çoğu kişinin kütüğü biter ve ortada zaman kalırsın ...

Biz Osmanlı İmparatorluğu diyoruz Geldiğimiz yerlerle öyle bir bağı kesmişiz ki Atayurdu ile şimdi İng. Danimarkalı , rus ve bilmem neci araştırmacıların buldukları Koruganları ve Orhun abidelerindeki bilmem neleri onlardan izliyoruz.
Tarihi öğrenmek için 1800 çok erken ...
Büyük Devletsen 1000-2000 sene en az geriye gitmen gerekir ...
Çinlilere bakıp imrenmemek mümkün değil bu konuda ayrıca ...

Müslümanlar maalaesef bu konuda zayıfız ...
Ben yanlış ayanlış derim kriterlerimce ... Adam yunansitan'da makedonyada üsküp'te bulgaristan'da benim mezarlığımı dağıtıp Üstüne askeri Kışla kuracak . sonra aradan geçen 80 sene sonra biri çıkıp bunu TARİH adına yapacak ben bunu kendime siyasi hakaret sayarım.
Ermenilerle aramızı derinleştirecek bir adım sayarım . Heee onların dışarıdakileri ile değil içeridekilerine saygısızlık sayarım . Çok araları sorunluymuş bizimle ...

Herkes kendi yaptığından sorumludur .
Ben bu mezarlık üstünden bu mesajı vermem ... İtirazım bunadır ...
Yoksa İnönü PARK yapmış sesleri çıkmamış onlar düşünsün bana ne ... Kendi ayıpları olur o Cemaatin ... Ben kendi bakışımı iletiyorum ...

Onlarda ayrıca Meyhaneye dönmüş olan Parklarının maneviyatını unutmuşlar ... Önce oradaki Parktaki rezaletlerin yapılmasında veballeri vardır ... O kadar Organizeye gücü yeten Taksim Platformunun Ermeni üyelerinede kendi hassasiyetimle bu çağrıyı hatırlatayım ...

Dedelerinizin mezarının üstünde birileri tepinirken rahatsanız bana düğün bayram ...

sayfa 4
« önceki   12345 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet