Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Taksim meydanı yayalaştırma projesi
« önceki   123 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2
Furkan İkiz
6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 23:09

Taksimde 2 proje yok. Yayalaştırma projesi Topçu Kışlası' nı da kapsayan bir projeydi.

10 yıldır olduğu gibi bu bir sindirme projesidir. Bu projenin bir kısmıdır. Yıllardır ülkede ne yapıldıysa bu mahkemeler yüzünden bir çoğu ya geç bitti yada yapılamadı.

Kapılar yine derin devlete çıktı. Askerin içindeki derin devletten daha tehlikeli, aslında onun ağababası olan yargıdaki derin devlet. Yargı şuan bağımsız değildir kim ne derse desin. Bence bağımsız olmayan bir yargıya müdahale haktır.

En son Furkan İkiz tarafından Çrş 03 Tem 2013, 23:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cem Deman
6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 23:13

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Meydan yayalastirmasinin insaati baslamisken Kisla'nin ihalesi daha yapilmamisti.

Yılmaz H
6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 23:30

istanbulda halkoylamasi (plesibit) yapilir, iptal karari iptal olur.

durmak yok yola devam.

06yasin92
6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 23:31

Haberi tam okumadım fakat başlıklardan birinde "Şehircilik ilkelerine uygun değil" yazıyor. Nesi uygun değil anlamadım. Yol yapılır uygun değil denir, yayalaştırma yapılır uygun değil denir bizim mahkemeleri anlamak güç...

En son 06yasin92 tarafından Çrş 03 Tem 2013, 23:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 23:33

Yayalaştırma zaten bitti bile, nesini iptal edecekler ki?

Bu fotoğrafı birkaç saat önce çektim, yayalaştırılmış Taksim :

(+)

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Çrş 03 Tem 2013, 23:47

2010 Anayasa değişikliği ile yargının yapısını iktidarın istediği şekilde değiştirmeye "evet" demedik mi? Yargı buna göre dizayn edildi, bir sürü yeni yargıç atanmadı mı? Hala bir mahkeme kararı sorun çıkarıyorsa, bunun sorumlusu o kararı veren mahkeme değil, bunca reforma rağmen hala sorunları çözemeyenlerdir.

Ben yıllardır mahkeme kararlarını eleştirdim, hala da eleştiriyorum. Ama bir sürü sosyetik davada, yargıya saygılı olalım diyenlerin kendilerinin beğenmediği davalarda feryat figan etmesi ne yazık ki ikiyüzlülüktür. İdari yargı avukatların türban takmasına izin verince yargıya saygılı olunmalı ama yine aynı idari yargı hükumetin bir projesini iptal edince bağırıp çağıralım. Bu ikiyüzlülüktür. Yargı 2010 öncesindeki yargı değil. Eleştirilerde buna dikkat etmek lazım.

kaya06034
6 yıl önce - Prş 04 Tem 2013, 11:38

Bazıları yine Habertürk'ten gazı alıp gelmiş.
Proje zaten bitti bitecek.
Bildiğim kadarıyla Mete Caddesi ve Sıraselviler tünel çıkışları yargı kararıyla iptal edildi ama zaten onlara da hiç başlanmadı.

mehmet GZL
6 yıl önce - Prş 04 Tem 2013, 22:13

Alıntı:
Bazıları yine Habertürk'ten gazı alıp gelmiş.
Proje zaten bitti bitecek.
Bildiğim kadarıyla Mete Caddesi ve Sıraselviler tünel çıkışları yargı kararıyla iptal edildi ama zaten onlara da hiç başlanmadı.

tuneller olmadan trafiği nasıl yer altına alcanız merak ediyom

Fatih_Yıldırım
6 yıl önce - Cum 05 Tem 2013, 05:26

Alıntı:
tuneller olmadan trafiği nasıl yer altına alcanız merak ediyom

Tüneller olmadan derken?

Tüneller de yapıldı. 7 Haziran tarihli foto:

(+)

alicanxyz
6 yıl önce - Cum 05 Tem 2013, 21:49

Başka battı çıktı tünel projesi vardıda bizmi bilmiyorduk neyin iptali bu

sayfa 2