Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Şanlıurfa Hızlı Treni
12   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
yunusemresahin94
5 yıl önce - Sal 02 Tem 2013, 09:36
Ankara - Şanlıurfa Hızlı Treni

balıklı göl, sıra geceleri ve kebaplarıyla meşhur olan ankara ve şanlıurfa arasına hızlı tren yapılabilir mi?

Mustafa Okat
5 yıl önce - Sal 02 Tem 2013, 10:18

Aslında yapılır ama şu anki projede yer almıyor.
İlk iş İzmir, Erzincan gibi illeri bağlamak. Yani boydan boya yol üzerindeki her ili.
Sonra da Antalya taraflarına ulaştırmak.

mert101

5 yıl önce - Prş 04 Tem 2013, 00:24

Alıntı:
balıklı göl, sıra geceleri ve kebaplarıyla meşhur olan ankara ve şanlıurfa arasına hızlı tren yapılabilir mi?

2020 ye kadar yapılmaz. Neden diye sorarsan daha izmir , bursa , antalya , istanbul da hızlı tren yok ( istanbul hattı bu yıl acılacak , bursa 2016 da , izmir 2017 civarı ) O yüzden Şanlıurfa icin en az 10 sene yapılmaz cünkü mesafe oldukca uzak..

2020 den sonra mersin - adana - gaziantep - şanlıurfa olarak baslayabilir hızlı tren hattı diye düsünüyorum.

Bence hızlı trenden önce otoyolu birlestirsinler 2020 ye kadar. Böylece edirneden - urfaya kadar otoyolumuz olur Bu arada google maps da baktım Şanlıurfada otoyol diyarbakıra dogru yol almaya baslamıs sanırım otoyolu uzatıyorlar artık

emre yildiz
5 yıl önce - Prş 04 Tem 2013, 10:37

Alıntı:
Bence hızlı trenden önce otoyolu birlestirsinler 2020 ye kadar. Böylece edirneden - urfaya kadar otoyolumuz olur Bu arada google maps da baktım Şanlıurfada otoyol diyarbakıra dogru yol almaya baslamıs sanırım otoyolu uzatıyorlar artık

Otoyol Şanlıurfa'ya ulaşalı yıllar oldu, hatta Şanlıurfa'yı geçip, Harran Üniversitesi kampüsü civarında Habur yoluna kadar çevre otoyolu bile yapıldı, otoyol ile Diyarbakır yolunun olduğu bölüme de ülkemizin en uzun pistlerinden birisine sahip olan Uluslararası GAP Havalimanı yapıldı.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=28110& ...;start=125
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=92102& ...p;start=15

Konuya dönersek, bence de mevcut E-5 karayolu güzergahı olan Ankara-Aksaray-Ulukışla-Pozantı-Tarsus-Adana-Osmaniye-Gaziantep-Şanlıurfa güzergahına mutlaka hızlı tren hattı yapılmalı, hatta Tarsus-Mersin ile Osmaniye-İskenderun-Antakya arasına da YHT hattı döşenmelidir. Bir nevi mevcut otoyollara paralel YHT hattı döşenmelidir. Bu hat rahatlıkla 15-20 milyona hitap edebilecek potansiyeldedir.

mert101

5 yıl önce - Cum 05 Tem 2013, 01:12

Alıntı:
Otoyol Şanlıurfa'ya ulaşalı yıllar oldu, hatta Şanlıurfa'yı geçip, Harran Üniversitesi kampüsü civarında Habur yoluna kadar çevre otoyolu bile yapıldı, otoyol ile Diyarbakır yolunun olduğu bölüme de ülkemizin en uzun pistlerinden birisine sahip olan Uluslararası GAP Havalimanı yapıldı.

Şanlıurfada otoyol oldugunu zaten biliyorum. Benim demek istedigim ilk önce mersin ile ankara arasındaki bosluk otoyol yapılarak tamamlansın. Böylece ankara - şanlıurfa arası otoyol resmen bitmis olsun. Daha sonrada hızlı trene zaman gelir nasılsa.

emre yildiz
5 yıl önce - Cum 05 Tem 2013, 17:00

Alıntı:
Şanlıurfada otoyol oldugunu zaten biliyorum. Benim demek istedigim ilk önce mersin ile ankara arasındaki bosluk otoyol yapılarak tamamlansın. Böylece ankara - şanlıurfa arası otoyol resmen bitmis olsun. Daha sonrada hızlı trene zaman gelir nasılsa.

Tamam ben yanlış anlamışım. Ancak, otoyol şuanda Niğde'ye kadar yapılmış durumda, yani Mersin'den 200 km. daha ileride. Niğde-Gölbaşı (Ankara) arasındaki mesafenin otoyol yapılması gerekiyor...

Buarada, halen Konya-Karaman arasında YHT için ön çalışmalar yapılıyor, malum bu hat Konya-Karaman-Ereğli-Mersin şeklinde olacak ve YHT hattı yapılacak. Bu durumda, Ankara-Şanlıurfa hattı yapılsa bile Ankara-Konya-Karaman-Ereğli-Adana-Osmaniye-Gaziantep-Şanlıurfa şeklinde olacak gibi, bu da biraz dolambaçlı bir yol...

Salih M
5 yıl önce - Cum 12 Tem 2013, 19:05

Alıntı:

projesi ihale edildi, ihale bitti
proje çizildi ve bitti

sadece yapımı kaldı herşey hazır
Şanlıurfa - Habur yakında otobana kavuşacak

Hasann35
4 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 16:23

Başbakan bugün Şanlıurfa'da yaptığı konuşmada "en geç 2023'e kadar hızlı tren Şanlıurfa'ya ulaşacak" dedi.

musaEE
4 yıl önce - Pzr 09 Mar 2014, 19:18

bu hat adana urfa şeklinde mi olacak ayrı bir hat mı olacak eğer ayrı bir hatsa 2023te bitme ihtimali yok. ankara istanbul hızlı treni 10 yılda bitmiş olacak ankara sivas 2008de başlandı 2017de bitecek deniliyor ama geçikmeler olur 2019da anca biter. Yani thy projeleri çok uzun zamanda biten projeler 500 kmlik bir hat 10 yıl sürüyor. Eğer konya adana projesinin devamı şeklinde olursa daha kısa sürede bitebilir ama bu seferde urfa ankara arası 8 saati bulur

Cemoli D18
1 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2017, 14:48

2019'da HT ile Ankara - Şanlıurfa arası 5 saat, 48 dakika
Ankara - Kırşehir - Aksaray - Niğde - Adana - Osmaniye - Gaziantep - Şanlıurfa

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM