Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Kayapınar Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları
« önceki   1234 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ssskkk
4 yıl önce - Çrş 26 Hzr 2013, 19:00

Alıntı:
8 ay sonra belediyenin cevabını alacağına inanıyorum. Şu an bile Mernis araştırma şirketinin anketine göre akp %41 bdp %54 diğer %5.
Henüz hiçbir partinin adayı netlik kazanmamışken, 2014-2019 arası hiçbir parti Diyarbakır projelerini açıklamamış olmasına rağmen sayı böyleyse iktidarın güçlü bir aday göstermesiyle aradaki %13'lük fark rahatlıkla kapanır.
Zaten akp il başkanı açıklamasında; yaptıkları ankete göre suriçini kesin kazanacaklarını ancak amaçlarının 4 büyük ilçe belediyesini (Sur, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar) kazanmak olduğunu söyledi.

büyükşehir belediyesi malesef çalışmıyor bunun sebebi kendine rekabet olarak hiç bir siyesi partiyi görmemesi diye düşünüyorum
2014 seçimlerini merkez ilçelerden birini akp kazanırsa bu diyarbakır için millat olur çünkü belediye artık çalışmak zorunda kalacak
bu belediyelerden biri umarım sur olur allah aşkına türkiyede bu kadar aciz bu kadar pasif bir belediye ve başkan bana gösterebilirmisniz bana
sur belediyesinin gündeme geldiği tek konu sokak isimleri bunu olumlu buluyorum ama son yaptığı saçmalığa bir türlü anlam veremedim sokakların birine adını soyunu ne olduğunu bilmedim bir ermeni yazarın adını vermiş yahu allah aşkına ahmet arif,cahit sıtkı,mehmet uzun ,ahmedi xani şeyh said, said nursi ve addını sayamadığım bir sürü kürt yazar düşünür varken o da nerden çıktı allah aşkına senin işin diyarbakıra hizmet onu yapmıyorsun bali dışa yaranmaya çalışma
lütfen yanlış anlamayın neden ermeni yazar adını verdi demiyorum ister yahudi ister hristiyan olsun neden içimizden yetişen bir isim değil de yabancı bir isim anlam veremiyorum umarım 2014 te sur halkı gerekeni yapar

saide kalkan
4 yıl önce - Çrş 26 Hzr 2013, 19:07

Yerden göğe kadar haklısınız ssskkk. Diyarbakır halkı uyanışa geçti. Şimdiye kadar kimlik siyaseti üzerinden oy toplamaya alışkındılar bu onları politikalarında devrimler, değişiklikler yapmaya yanaştırmıyordu. Ancak artık kimlik siyasetinin halk üzerinde etkisinin kalmadığını görüyorlar. Bakalım hizmetler ve projeler üzerinden mi oy toplamak isteyecekler yoksa gene ezik edebiyatı mı yapacaklar en kısa zamanda belli olacak.

Mehmet221
4 yıl önce - Çrş 26 Hzr 2013, 19:21

Tartismanin yeri ve konusu degil ama dayanamadim
Belediye istediginizi soyleyin ama kalkip da diyarbakirli ermeni bir yazarin adi sokaga verildi diye irkcilik yapmaya kalkarsaniz orada durun derim
Ustelik sizin tanimamaniz o sahsin onemsiz oldugu anlamina gelmez belli ki edebiyatla araniz yok
Yillarca irkciliktan kurtlerin neler cektigini biliyoruz yaptiginiz hic dogru degil
Ermenilerle binlerce yil beraber yasadik onlar bizim kardeslerimiz bunu kabullenmek zorundasiniz

ssskkk
4 yıl önce - Çrş 26 Hzr 2013, 19:34

Alıntı:
Tartismanin yeri ve konusu degil ama dayanamadim
Belediye istediginizi soyleyin ama kalkip da diyarbakirli ermeni bir yazarin adi sokaga verildi diye irkcilik yapmaya kalkarsaniz orada durun derim
Ustelik sizin tanimamaniz o sahsin onemsiz oldugu anlamina gelmez belli ki edebiyatla araniz yok
Yillarca irkciliktan kurtlerin neler cektigini biliyoruz yaptiginiz hic dogru degil
Ermenilerle binlerce yil beraber yasadik onlar bizim kardeslerimiz bunu kabullenmek zorundasiniz

ırkçılık mı ? oda nerden çıktı ben ırkçılık yapmıyorum sadece neden bizim yüzlerci yazarımız varken onun adı verildi diyorum yazımın sonunu okusaydın ne demek istediğimi anlardın.
evet edbiyatla pek aram yoktur doğrudur ama surda yaşayan kaç kişi bu ismi daha önce duydu ki bana sölermsiniz sur belediyesinin görevi senin gibi edebiyatçıları tek tatmin etmek değil
yazımı bir kerede anlamadığın belli 1-2 defa daha okusan iyi olur dostum ben o kişi önemsizdir demedim
ermenileri dışlayan bir tutumumda olmadı onlar bizim düşmanınımızda demedim senden ricam yazımı bir iki defa daha okuu... ortalığı karıştır ma

sevdar
4 yıl önce - Çrş 26 Hzr 2013, 19:40

Sur ıcınde rahatsız oldugun Ermenı ısımlerınden rahatsız olmalasın evet bencede ama ısımlerı mahallelere sokaklara verıldıgı ıcın degıl topragından evınden barkından surulen mılyonlarca ınsandan sadece ısımlerı kaldı gerçekten ınsan utanıyor
sseçim meselesine gelınce burda tartısmanın mantıgı yok 8 ay sonra bellı olur ama Şex ucmaz mğritleri ucurur dıye bosuna dememısler
vesellam

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler