Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
osman21
4 yıl önce - Pzr 06 Tem 2014, 22:59

Alıntı:
Halk ekmek firiniyla tandiri bir tutmak cok talihsiz bir yaklasim. Burada amac kulturun devamini saglamak. Nostalji olusturmak. Turizm icin bile iyi.
Kaldiki tandir oyle asiri duman cikaran bir sey degil. Yakit olarak da sandiginiz gibi komur falan kullanilmiyor. Bu bakimdan bahsettiginiz halk firinlarindan cok daha temiz.

Mehmet, herhalde farklı tandırlardan bahsediyoruz. Yani ben de tandır ekmeğiyle büyüdüm. evimizin hemen bitişiğindeki boş arsada kurulan tandır için annem tahta ve çalı çırpı bulur sonra da tandırı yakardı. hele kışın soğukta o tandırı yakmak bir dert, yaz sıcağında ise ateşin başında beklemek ayrı bir dertti. Tandır yakıldığında tandırın çevresindeki evler duman içinde kalırdı. Yani tandıra ekmek vurmak sadece fakirlikten kaynaklanan bir durum. Yoksa hiç kimse (zavallı annelerimiz) o eziyeti çekmek istemez.

Sosyal belediyeciliğe inanan bir insan olarak her belediyenin yaptığını, bizim belediyelerimizin de yapmasını isterim. Belediyenin kendi fırınlarında üreteceği ekmeği maliyetine hatta zararına satması çok daha iyi olacaktır.

Yenişehir belediyesi daha önce de kenar mahallelerde tandırlar yaptı.

Eğer diyarbakır'daysan fiskaya yokuşundan inerken yolun ikiye ayrıldığı yerde, solda belediyenin daha önce yapmış olduğu tandırları göreceksin. Görüntülerden turizme pek bir katkısının olamayacağını da anlarsın.

demek istediğim; biz belediyelerden büyük projeler beklerken, hatta kenar mahallerde dönüşüm projeleri uygulayarak oradaki insanlarımızın da düzgün okulları, parkları, spor tesisleri olan alanlarda yaşamalarını sağlayacak projeler beklerken, komik olaylarla gündeme gelmelerini eleştiriyoruz.

Tandır yaparak çözüm üretilmiyor, sorumluluktan kaçılıyor

Misafir 1319731475

4 yıl önce - Pts 07 Tem 2014, 00:20

Osman abé hakli aspirator taksinlar tandirlara

Furkan Turbey
4 yıl önce - Pts 07 Tem 2014, 00:24

Böyle mesajlarmı onaylanıyor? Burç bey?

barışbulgaria
4 yıl önce - Pts 07 Tem 2014, 00:38

bırakın fakirler ekmek yesinler ....

osman21
4 yıl önce - Çrş 09 Tem 2014, 18:26

(+)

Yenişehir belediyesinin " mega projelerinden " biri olan fiskayadakı tandır yapımı

barışbulgaria
4 yıl önce - Çrş 09 Tem 2014, 18:42

gülmekten yere düştüm şaka yapmıyoeum cidden düştüm osman yeni profil fotonda evinin eşyalarıyla foto çeken yeni evli gelin gibi çıkmışsın..

bilal21
4 yıl önce - Prş 10 Tem 2014, 08:21

Osman abé bu da olmadı Foto koyarken Barışa sorman lazım demiştim

osman21
4 yıl önce - Prş 10 Tem 2014, 15:42

Alıntı:
Osman abé bu da olmadı Foto koyarken Barışa sorman lazım demiştim

Bilal ne yapsam? Aiıp başımı buralardan gitsem mi

osman21
4 yıl önce - Prş 10 Tem 2014, 15:43

Alıntı:
gülmekten yere düştüm şaka yapmıyoeum cidden düştüm

Barış inşallah sakatlık falan yoktur

Kurtuluş21

2 yıl önce - Prş 08 Eyl 2016, 15:56

Yenişehir Belediyesi yeni hizmet binası yanındaki park...

Büyüt

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET