Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Vedat_21
4 yıl önce - Cum 06 Eyl 2013, 11:37

Yenişehir Belediyesi, Fidanlık ve Sosyal Tesisleri'nde 70 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan spor kompleksi için temel atma töreni düzenledi.
Bugün Mardin yolu tarafında temel atıldı.

Serkan_21
4 yıl önce - Çrş 09 Ekm 2013, 00:24

(+)

sanat sokağı çok beğendim güzel olmuş

Mehmet Uzun parkını merak ediyorum seçimlerden önce bari bitse

osman21
4 yıl önce - Sal 28 Oca 2014, 18:56

Yenişehir belediyesi, büyükşehir belediyesinin kongre merkezinin hemen yanına güzel bir itfaiye binası yapmış. beğendim.

Bu arada 2 gündür çektiğim fotoların kalitesi pek iyi değil. bunu sebebi sürekli yağan yağmur, sis ve havanın kapalı olması. Diyarbakır dayım ama güneşe hasret kaldım. ya da Diyarbakıra geldim bereket getirdim

(+)

--------------------------------------------------------------------------------

şiyar ezman
3 yıl önce - Cum 07 Mar 2014, 16:24

arkadaşlar mehmet uzun parkı yapılmıştır halkın hizmetindedir ilçe otogarı bitişiği

osman21
3 yıl önce - Cum 27 Hzr 2014, 20:43

Yanişehir belediyesi spor kompleksi açıldı.

[/quote]Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin Fidanlık ve Sosyal Tesislerinde 70 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Hüsn-i Cihan Spor Kompleksinin açılışı yapıldı.

Açılış töreninde konuşan Yenişehir Belediye Başkan Selim Kurbanoğlu, spora amatör bir ruhla baktıklarını söyledi.

Spor kompleksinin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kurbanoğlu, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızı ve gençlerimizi yeni bir paradigmayla geleceğe taşımak istiyoruz. Spor Kompleksi ücretsiz olarak halkın hizmetinde olacak. Bu tesisimizin içinde piknik ve çocuk oyun alanlarımız, ekolojik evimiz, havuzumuz, seramız mevcuttur. Diyarbakır'ın oksijen deposudur. Yeşil alnımız 40 bin metrekaredir. Kompleksimizin içinde ulusal standartta futbol sahası, 2 halı saha, 2 voleybol sahası, 2 tenis kortu, 2 basketbol sahası, ahşap kafeterya, soyunma odaları, 500 kişilik tribün, yürüme ve bisiklet yolları ve spor aletleri bulunmaktadır. Tüm işlerimizde olduğu gibi burada da ticari işleme mantığıyla hareket etmeyeceğiz. Bu alan tamamıyla halkın hizmetinde ve ücretsiz olacaktır."
Alıntı:

http://www.diyarinsesi.org/haber/diyarbakirda-spo ...-51733.htm

osman21
3 yıl önce - Cum 27 Hzr 2014, 20:55

Şehirden bu kadar uzakta yapılan ve zaten yeşil alan olan (karayolları fidanlığı) bu tesisten hangi gençler ve çocuklar faydalanabilecektir? Diyarbakır merkeze 20 km uzakta olan bu tesise ancak arabası olanlar gidebilecek zaten arabası olanların da gidebileceği çok tesis var merkezde

Bence orası daha güzel ve modern bir piknik alanı olarak düzenlense ve oraya harcanan 5milyon lira ile de Ben_u Sen ve Evli Beden burçlarının önündeki gecekondular veya fiskayadaki bir kısım gecekondu kamulaştırılıp yeşillendirilseydi çok daha akıllı bir yatırım olacaktı..

seyhmus21
3 yıl önce - Cum 27 Hzr 2014, 21:47

Belediye park bahçe dışında faaliyetlerde yapmalı mesela hafif raylı sistem müzik festiballeri vb....

Kurtuluş21

3 yıl önce - Cum 04 Tem 2014, 21:46

Yenişehir Belediyesi, Şemsiler Mahallesinde ekmek yapılması için 13 tandır yapacak...

''Atalarımızdan Gelen Ekolojik Fırın''

Kaynak : http://www.diyarinsesi.org/haber/yenisehir-beledi ...-51893.htm

osman21
3 yıl önce - Pzr 06 Tem 2014, 20:06

Alıntı:
Yenişehir Belediyesi, Şemsiler Mahallesinde ekmek yapılması için 13 tandır yapacak...

Yani bu şaka herhalde

Tandırlar yakılacak, tandırdan çıkacak dumanlar çevreyi kirletecek, çevresindeki bütün evleri dumanaltı yapacak bu şartlarda nasıl modern bir kentleşme yapılacak ki. Ekmeğini tandıra vurmayanların ne günahı var?

Böyle ilkel çözümler yerine her belediyenin yaptığını yap, Halk ekmek fırını yap, ekmekleri 30 kuruştan sat. (İstanbul elli kuruş) o zaman tandıra da gerek kalmaz. ama derseniz ki belediyenin ekmek üretmesi zahmetli iş o zaman bişi diyemem çünkü en kolayı topraktan tandır yapıp sorumluluktan kurtulmak Belediye daha ne yapsın ki.........

Mehmet221
3 yıl önce - Pzr 06 Tem 2014, 22:22

Halk ekmek firiniyla tandiri bir tutmak cok talihsiz bir yaklasim. Burada amac kulturun devamini saglamak. Nostalji olusturmak. Turizm icin bile iyi.
Kaldiki tandir oyle asiri duman cikaran bir sey degil. Yakit olarak da sandiginiz gibi komur falan kullanilmiyor. Bu bakimdan bahsettiginiz halk firinlarindan cok daha temiz.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET