Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Kurtuluş21

1 yıl önce - Sal 18 Hzr 2013, 18:28
Diyarbakır - Yenişehir Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları

Diyarbakır'ın dört metropol ilçesinden (Sur, Bağlar, Kayapınar, Yenişehir) biri olan Yenişehir ilçe belediyesinin, Proje ve Çalışmaları ilgili bilgileri bu başlık altında toplayalım.

Yenişehir Fotoğraf Başlığı: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=115763

Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası Projesi

Detay: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=128770

Yenişehir Belediyesi Mehmed Uzun Parkı

20.000 m2 üzerine yapılacak olan park Şehitlik semtinde İlçe Otogarı yanında yapılacaktır.

Detay: http://www.diyarbakiryenigun.com/diyarbakira-mehm ...parki.html

Yenişehir denilince akla ilk Ofis, Vilayet ve Çamlıca semtleri gelse de ilçe Diyarbakı'ın gelişim akışı içerisinde yer almaktadır, Ergani Yolu üzerinde hızla yapılaşan Üçkuyu Bölgesi idari olarak Yenişehir ilçesine bağlıdır.

taygun21
1 yıl önce - Çrş 19 Hzr 2013, 21:56
İplik(Diyarbakır Yenişehir Kent Parkı ) Projesi

Yenişehir İlçesi’nin İplik Mahallesi’nde Diyarbakır’ın en büyük parkı olacak olan ve içerisinde birçok kompleksin yer alacağı dev bir park projesinin startını verdiklerini kaydeden Uğur, “İplik Mahallesi’nde Diyarbakır’ın en büyük parkın startını verdik. Bu parkımızın içerisinde havuz, oyun alanları, dinlenme yerleri, gezi parkurları gibi bir çok kompleks yer alacaktır. Bu çalışmamızı kısa bir zaman içerisinde tamamlayacağız.”dedi

http://www.diyarbakiryenisehir.bel.tr/haber_detay.asp?ID=198
Bu dönem projesi hazırlanan kaynak eksikliği nedeniye faaliyete geçirilemeyen bir proje.Tahminimce 2014 yerel seçimlerinden sonra ihaleye çıkılacaktır.

OMERA

1 yıl önce - Çrş 19 Hzr 2013, 22:17

Artık merkez ilçeleri arasında da rekabet başladı şu anda en iyi çalışan çağlar belediyesi ve kayapınar. Yenişehirin bu park projesinin görselleri yok mu acaba ayrıca iplik mahallesi nerede kalıyor taygun kardeş

Kurtuluş21

1 yıl önce - Çrş 19 Hzr 2013, 22:32

Yenişehir Kent Park'ın yapılması çok iyi olacak, Yenişehir'in Batı bölgesinde Sitelerin ve TOKİ'nin mini parkları dışında hiç park yoktu, Diyarbakır'ın en büyük parkı olacaksa o bölge için büyük bir kazanım olur.

Yenişehir Belediyesi önümüzde ki dönemde Ofis'in yayalaştırılması, modern aydınlatmaların yapılması, Sur Bölgesiyle kordineli nostaljik tramvay gibi projeleri olmalıdır. Ofis çok canlı bir bölge çok daha estetik olması gerekmez mi?

taygun21
1 yıl önce - Çrş 19 Hzr 2013, 22:36

Ömer hocam,projenin görselleri yok.Uzun zamandır dillendirilen bir proje önceden de belirtiğim gibi Yenişehir belediyesi gelirleri yüksek olan bir kurum değil.Kaynakların yetersizliğine bağlı olarak bu proje ihaleye çıkmamıştır.Bildiğim kadarıyla İplik mahallesi 75 yolun Elazığ bulvarıyla keşistiği fabrika mahallesi ve Elazığ Bulvarının karşı tarafındaki yerleşim bölgelerini kapsıyor.

osman21

1 yıl önce - Prş 20 Hzr 2013, 15:58

arkadaşlar bu parkın çevresi duvarlarla örülmüş zaten. google earhten buldum. diyarbakırdayken inşaatını da görmüştüm. ama buna neden kent park dendiğini anlayamadım. büyüklüğü park orman kadar bile değil. google örthteki görüntüden ölçüm yapabilecek arkadaşlar bi zahmet ölçüp söylesinler büyüklüğünü. Park forum arazisinden 300 metre ilerde sağ taraftaki yol ayrımının hemen yanında.

(+)

taygun21
1 yıl önce - Prş 20 Hzr 2013, 20:39

Alıntı:
arkadaşlar bu parkın çevresi duvarlarla örülmüş zaten. google earhten buldum. diyarbakırdayken inşaatını da görmüştüm. ama buna neden kent park dendiğini anlayamadım. büyüklüğü park orman kadar bile değil. google örthteki görüntüden ölçüm yapabilecek arkadaşlar bi zahmet ölçüp söylesinler büyüklüğünü. Park forum arazisinden 300 metre ilerde sağ taraftaki yol ayrımının hemen yanında.

Osman Bey Parka Diyarbakır'ın en büyük parkı diyen biz değiliz.Belediye yetkilileri böyle bir açıklama yapmış.Alıntı yaptığım site Yenişehir Belediyesinin sitesinin ta kendisi.Ayrıca belediye Özbek mimarlık adlı firmaya projeyi hazırlatmıştı.Proje de Yenişehir Kent park projesi olarak hazırlanmıştı.Buradaki bilgiler belediye kaynaklı.Yani anlayacağınız burada bir eksiklik veya yanlış bilgilendirme varsa Yenişehir Belediyesine mesaj atıp halkı doğru bilgilendirilmelerini söyleyebilirsiniz.Bizim buradaki amacımız Diyarbakır'daki gelişmeler ve yatırımlar hakkında ilk elden kaynaklardan yararlanarak bilgi vermek.Burada ne kimsenin tarafındayız,ne de kimsenin savunucusuyuz.Zaten Diyarbakır'ı yöneten belediyelerin şehrin ihtiyaçlarına ve büyüklüğüne yaraşır hizmet yapmadığını her zaman belirtiyoruz;ama belediyeler Diyarbakır'a hiçbir şey yapmıyor deyip de yapılanları da görmezsek vicdansızlık etmiş olacağımızı düşündüğümüz için yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz.

Serkan_21
1 yıl önce - Prş 20 Hzr 2013, 20:43

Taygun Bey
Mehmet Uzun Parkı ne zaman biter?

osman21

1 yıl önce - Prş 20 Hzr 2013, 21:16

Alıntı:
Osman Bey Parka Diyarbakır'ın en büyük parkı diyen biz değiliz.Belediye yetkilileri böyle bir açıklama yapmış.

Taygun bey kimseyi suçladığım falan yok. o yazıyı belediyenin sitesinde ben de okudum. diyarbakırın en büyük parkı veya kent ormanı denince acaba bir önceki mesajımda bahsettiğim park dışında başka bir park daha mı var diye şüpheye düştüm. o yüzden soruyu sordum

OMERA

1 yıl önce - Prş 20 Hzr 2013, 21:26

Iplik mahallesi seyran tepenin devamı olan mahalle galiba o zaman seyran tepe spor tesislerinin ilerisinde dicle ve kent ormanı manzaralı belediyeye ait arazi var bu arazi oldukça büyük ve geniş parkin burada yapılma olasılığı daha yüksek

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET