Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tunç D.

7 yıl önce - Cmt 01 Hzr 2013, 16:08
Sosyal medya kirliliği


Arkadaşlar artık sosyal medya her ne kadar da kötülesek de şanlı polisimize iftira atmış bulunmaktadır.Her ne kadar da Facebook ve Twitter kullanılarak doğru olan şeyler söylenmeye çalışıldığını düşünsem de bu yapılanları hiç doğru bulmuyorum.Bu fotoğraf bir yerden çalınmıştır.Buyrun kanıtı :Bu da fotoğrafın orjinali:
Yazıklar olsun diyorum başka da bir şey demiyorum.


Mustafa Köseoğlu
7 yıl önce - Cmt 01 Hzr 2013, 16:13

Özellikle bu yaşanan son olaylardan sonra kimlere inanacağıma şaşırdığımdan ötürü tüm sosyal ağlarımı süresiz bir şekilde kapattım. Bıkanlar varsa hararetle tavsiye ederim.Cemoli D18
7 yıl önce - Cmt 01 Hzr 2013, 16:14

Sosyal medya insanları peşinden sürükleyen bir unsur aklı olan kapılmaz o rüzgara

erdoğan06tr
7 yıl önce - Cmt 01 Hzr 2013, 16:45

Sosyal medyada doğru haberler paylaşılsa da ortamdan pay çıkartmak isteyenler bu tür yollara baş vuruyor. Güvenilir, samimiyetine inandığınız hesaplardan takip ediniz haberleri. Yoksa bu tarz haberler hep dolanıyor, her an yanlış bilgi alabilirsiniz.
Dediğim tarz hesaplardan takip edince medyadan daha etkin ve objektif bir haber alma aracı oluyor sosyal ağlar.


mahmut11
1 yıl önce - Prş 19 Eyl 2019, 14:58


(+)
Mehdi Zeynep
6 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 13:25
Sosyal medya iğrenç bir hal almaya başladı, bebeğe anneye küfürler


"BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ"

Başkan Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde;


Aile olarak, birkaç gündür böyle can acıtıcı mesele ile karşı karşıyayız. Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini sosyal medyada paylaştı. On binlerce kişi tebriklerini ve iyi dileklerini iletti. Ancak sayıca az da olsa bırakın ahlakı, namusu, haysiyeti, insanlıktan nasibini almamış bazı kalbi kararmış alçaklar, içlerindeki kötülüğü ortaya saçarak bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet harekete geçerek bunlar hakkında işlem yapmaya başladı. Bir bebek üzerinden ailesine ve onların değerlerine saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Her birinden işledikleri suçun hesabını soracağız. Benzer saldırıları daha önce de yaşamıştık. Son yıllarda bu tür ahlaksızlığın artmasında bu mecraların kontrolsüzlüğünün nedeni vardır. Bunlar ahlak sahibi değil. Biz ahlakı yüce, medeniyet değerleri yüce bir devletin torunlarıyız. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz.

"BU MECRALARIN BİR DÜZENE SOKULMASI ŞARTTIR"

Üzerinde durmamız gereken konu medya ve sosyal medyanın bu tür kokuşmuşluğun aracı haline düşmesidir. Bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Küresel firmalar içerikle ilgili her türlü hukuki ve mali sorumluluğu üstleniyorlar ancak Türkiye'den kaçınıyorlar. Bizim ailemizin başına gelenleri 83 milyonun her biri yaşayabilir. Bir kişinin yüzüne karşı ifa edildiğinde suç olan her şey sosyal medyada da aynı şekilde karşılaşmalıdır.

"ERİŞİM ENGELİ VE ADLİ YAPTIRIMLAR DEVREYE GİRECEK"

Cinsel istismar, kumar, dolandırıcılık, terör propagandası başta olmak üzere hak arama yolları açık olmalıdır. Milletimize karşı sorumluluklarımızı işletmemiz gerekiyor. 83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum. Artık kim ne der yerine, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakacağız.


can0634
6 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 14:34

Instagram, twitter, youtube, tiktok, facebook hepsi kapatılsın, bir daha Türkiye'den erişime açılmasınlar. 2014 yılında Twitter'ın kökünü kazıyacağız demişti Recep Tayyip Erdoğan ama 6 yıl oldu hala bir şey yapılmadı. Artık bundan sonra yapılsın komple hepsi kalıcı olarak erişime engellensin.

Goool Rifki
6 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 14:56

Alıntı:
Instagram, twitter, youtube, tiktok, facebook hepsi kapatılsın, bir daha Türkiye'den erişime açılmasınlar. 2014 yılında Twitter'ın kökünü kazıyacağız demişti Recep Tayyip Erdoğan ama 6 yıl oldu hala bir şey yapılmadı. Artık bundan sonra yapılsın komple hepsi kalıcı olarak erişime engellensin.

Bunun ironi olduğunu ben belirteyim yoksa ciddiye alıp tartışma cikartcak arkadaşlar olabilir


Gökhan Yılmaz

6 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 15:16

MHP nin teklifi çok iyiydi . Herkes TC kimlik nosu ile kaydolsun

ERTUĞRUL
6 ay önce - Çrş 01 Tem 2020, 15:58

Alıntı:
Bunun ironi olduğunu ben belirteyim yoksa ciddiye alıp tartışma cikartcak arkadaşlar olabilir

Kapatılmasını canı gönülden isterdim.
Hepsi çok büyük oranda çöplük.
Yazacak çok şey var gerek yok.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET