Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep'de Ev Fiyatları Uçuşa Geçti!
« önceki   123 ... 23242526   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 24
Mahmut Göksu
1 yıl önce - Çrş 07 Arl 2016, 11:35

Alıntı:

İnanılır gibi değil, daha inşaat firmaları ağlıyor ev satamıyoruz diye. Piyasanın anasını ağlattınız hala ağlıyorsunuz yuh artık. Ev satamıyorlarmış. Fiyatları aşağı da çekemiyorlarmış. Olaya gel.

suçlu inşaat firması değil serbest piyasa ekonomisi var

SUÇLU İMARA GELİŞİM HIZINDA YENİ ALANLAR KATAMAYAN SADECE ARSA SATIP PARALARI İMARA YOLA HARCAMAYAN BELEDİYELERDİR.

Gaziantep ilinde son 10 yılda kaç tane akaryakıt lpg istayonu arsası satıldı bu paralar ile neler yapılır hesap kitap edin.

Bina iskan ruhsat harçlarını saymıyorum bile.

rem0te

1 yıl önce - Çrş 07 Arl 2016, 11:46

Hep söylüyorum bu memlekette aç gözlü mütaahitlere Emlakçılara bir denetleme getirmezsen Antepte fiyatlar milyonlara ulaşacak.Allah aşkına Antep gibi beton şehrin ne özelliği varda İbrahimli'de Emek'te evler 500-600 milyar?Kasvetli 6-7 duvardan oluşmuş bu evlerin ne özelliği var?
Ne zamab aç gözlü mütaahitleri emlakçıları kontrol altına alırsın o zaman birşeyler düzelmeye başlar.
Antep'te bir eve 500 milyar vereceğime Karadeniz'in ve Ege'nin en güzel yerlerinden blrer tane ev alırım daha iyi

Mert Karakoyun

1 yıl önce - Prş 08 Arl 2016, 11:27

Serbest piyasa ekonomisinde alıcı ve satıcı daha doğrusu piyasa fiyatı kendi belirler.

burada satılık ev çok konut ihtiyacı olan da çok ama evler satılmıyor deniyor. fiyatı belli. fiyatlar çok yüksek. amainşaat firmaları gel gör ki fiyatları aşağı çekemeyiz diyorlar ama ev de satamıyoruz diye ağlıyorlar.

Mert Karakoyun

12 ay önce - Cum 23 Hzr 2017, 00:11
Gaziantep'in taşı toprağı altın

Göç, Suriyeliler ve arsa fiyatları derken emlak sektöründe artan fiyatlar, Suriyelilere yardım amacıyla kurulan derneklerde çalışanlar nedeniyle tavan yaptı.

Alıntı:
22 Haziran 2017 / 15:21
Göç, Suriyeliler ve arsa fiyatları derken emlak sektöründe artan fiyatlar, Suriyelilere yardım amacıyla kurulan derneklerde çalışanlar nedeniyle tavan yaptı. Türkiye’de en fazla kira artışının yaşandığı kentte, kısa vadede ne kiralarda, ne de satılık konut fiyatlarında düşüş beklenmiyor.

Kira ve konut fiyatlarındaki önlenemeyen artışlar, ‘Gaziantep’in taşı toprağı altın’ dedirtti. Türkiye genelinde yüzde 5’lik düşüş yaşanan kira ve konut fiyatları, Gaziantep’te yüzde 9 arttı. Son aylarda artışın önündeki en büyük sebep olarak da kentte Suriyelilere yardım amacıyla kurulan derneklerde çalışmak için gelen yabancılar gösteriliyor. Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, kira veya konut fiyatlarında düşüş yaşanmayacağını söyledi.

Fiyat artışlarının talebe göre belirlendiğini dile getiren Çeliktürk, “Talep çok olunca fiyatlar artıyor. Gaziantep’te inanılmaz bir göç yaşanıyor. Kurulan fabrikalarda çalışmak için gelenler ve Suriyeliler fiyatları artırmıştı. Son olarak da kentte yüzlerce Suriyelilere yönelik yardım kuruluşları kuruldu. Bunların binlerce çalışanı da kentte kiralık ev tutuyorlar. Fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun tutuyorlar. Böyle olunca da fiyatların artması kaçınılmaz oluyor. Suriye’deki iç savaş bitmeden kira ve konut fiyatlarında düşüş olmayacaktır” diye konuştu.

Çeliktürk, Gaziantep’in iş potansiyeli nedeniyle inanılmaz rağbet gören bir kent olduğuna dikkat çekti. Kentin sanayideki başarısı ve istihdam olanakları nedeniyle sürekli göç aldığını belirten Çeliktürk, “Göç hızla devam ediyor. Bir de Suriyeli vatandaşlar gelmişti. Biranda büyük bir nüfus oluştu. Buna bağlı olarak da konut ihtiyacı doğdu. İhtiyaç olunca da fiyatlar fırladı. Bir de Suriyelilere yönelik yüzlerce dernek kuruldu. BU derneklerde çalışan binlerce insan gelip ev tuttu. Ev tutarken de çok yüksek fiyatları kabul ettiler. Durum böyle olunca da ev fiyatları uçtu. Kentte zaten arsa fiyatları biraz yüksekti. Maalesef tüm bunlar bir araya gelince bu fiyatlar ortaya çıktı. Bir süre daha bu fiyatların düşmeyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimlerin son zamanlarda olumlu adımlar attığına da dikkat çeken Çeliktürk konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Belediyelerimiz imara açılan bölgelerde yollar yapmaya başladı. Yeni imar alanları ile konut alanları da açıldı. Böyle devam ederse ve daha çok imar alanları açılırsa arsa fiyatları da düşecektir. Müteahhitler de düşen arsa fiyatları ile birlikte daha ucuza konut üretebilecektir. Ucuz konut üretince de satışlara yansıyacak ve daha ucuza konut alabilecektir. Ama dediğimiz gibi göç olayı ve Suriye’deki iç savaşın da biran önce bitip normale dönmesi lazım. Nüfusun çok olması ve talebin her geçen gün artması arsa fiyatları gibi fiyat artışına sebep oluyor” şeklinde konuştu.

Mcildir
11 ay önce - Pts 10 Tem 2017, 21:45

Belediyenin daha fazla alanı imara açması ve altyapıyı götürmesi lazım. Bizim belediyeler daha çok müteahhit gibi çalışmaya başladılar. Tamam para kazansınlar belediye güçlü olsun ancak birazda vatandaşı düşünsünler. Akkent te bile bir asgari ücretlinin ev alması veya kiralaması hayal oldu. Şaka gibi kutu kutu 2+1 lerin kirası bile 650-700 tl. El insaf belediyeler büyük zengin ailelerin rant kapısı olmaktan çıkmalı. İnşaat firmalarını suçlayamıyorum daire başına 100.000 tl yi aşan arsa gideri var aklentte hesap belli yani. Belediyelerimiz ne yazık ki Gazi şehrimizin büyüme hızına yetişemiyor.

sayfa 24
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 23242526   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP