Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
ssmh58
1 yıl önce - Prş 10 Ksm 2016, 08:14

M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 05:15

Misafir ce4

1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 12:19

harezmi58
1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 18:06

M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 18:10

M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 18:11

Alıntı:
Hastane kavşağını Samsun daki çevre yolu gibi köprüden itibaren yükselterek devam ettirmek gerekiyor. Altında ise kavşak ve diğer bağlantı yolları olabilir.

Yillardir bu fikri bende savundum adeta bir Viyadük gibi gecmeli.

ergunpolat
1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 20:25

ismail özçelik
1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 22:13

Alıntı:
Bu konu gerçekten sıkıntı daha önce de yazdım. Mailde attım, gelen cevap da hızlı yapılması amacıyla diyordu. Bence olması gereken ise Mecidiyeköy viyadüğüne benzer olarak şu şekilde;
Sarı renk viyadük. Mümkünse 3x3 olmalı.
Mavi renkler bağlantı yolları. 1 şerit
Kırmızı kavşaklar ise mevcut kesişim noktaları
Kavherengi ise viyadük altı yol. 3x3 olarak şekilde viyadük ayakları refüj gibi kullanılarak yapılabilir.

Karayolu standardın da bu kadar yakın kavşak olmaması gerekir.

(+)

Ayrıca Sivas'ta kavşak araları çok yakınlaşmaya başlıyor. Bir kavşağın bitişini geçtim orta noktasından 1 km mesafeyi bulmayanlar mevcut. Karayollarının yayınlarında da şehir geçişinde bu kadar yakın olmaması konusu var. Onun dışında eğer ileri de bu yol transit geçiş için planlanacaksa o zaman da yine kavşakların yakın olmaması gerekiyor. Hatta mümkünse Sivas Belediyesi buna bir standart belirlerse Türkiye'ye de örnek olabilir.

(+)

M. Akif Ilbeyli

1 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2016, 22:48

Alıntı:
Merhaba M.Akif İlbeyli, çok doğru yerlerde trafiğe rahatlama getirecek düşünce, ilerde bu yol çok kullanılacak,

Seyfebeli sanayi sitesi tarafına belki kurulacak meslek yüksek okulu ve meslek liseleri bir hayli trafiğin artmasına sebeb olacak, tebrik ederim ,

ayrıca resimdeki kızılırmak düzenlemesi süper olmuş , yapılacak projemi, yoksa sizin tasarladığınız projemi,

Trafik konusu Sivas Sehirinde yasam kalitesini artiracak bir calisma, Sehir gelecek 10 yilda özelikle güney dogru büyüyecek, Sehirimizde Kentsel dönüsüm calismalari gelecek yillarda basliyacak, Eski Sanayi, Eski Fuar alani, Esentepe ve Yunus Emre Mahalleleri Sivas in yüz aki olacak, Eski Sanayide 2017 yilinda büyük ihtimal start alacak, yapilan batdi, cikti calismalari bu projenin ilk ayaklarindan biri, yeni yasaya göre hisse sahiplerinin yüzde 70 ile anlasma saglandigi takdirde kazma vurmaya baslanilacak, zaten Dogan Ürgüp Baskanimiz bu orana ulasmis idi, cok yakinda yeni yilda Mart ve Nisan aylarinda büyük Projeler start alacak.

Kizilirmak sahil projesi benim stajerlik dönemimden kalan bir rüyam, bir cok Sivas kamoyu ile bu fikri uzun zaman paylastim, Temel Karamollaoglu döneminde, Gece Kondu önleme bölgeleri üzerinde calisma yaparken, Sivas Belediye elemani olarak, bu bölgede Cevre etkisi üzerinde bir cok arastrimalar yaptim, atik su o yillarda aritilmadan Sivas cevresindeki dere ve akarsular üzerinden Kizilirmak Nehirine birakiliyordu, Fauna populationlari nerdeyse yok olmus du su da yasam yok du, cevre de cok rahatsiz edici kokular mevcut du, DSI Kizilirmak taskinlarina yönelik, calisma baslatdi, bu calismalar 2000 yillarin baslarinda bitdi, yapilan calisma ile Kizilirmak Sehir Havzasinda taskinlar önlendi, ayni zamanda kücük yerel Klima da bir degisiklik oldu, Irmak yatagi daha derin bir yapi halini alinca soguk hava akimlari, nem ve sis azaldi, eskiden Sivas ovasinda müthis sis olusurdu, soguk hava akimlari Irmak yatagi icinde hapis oldu, yapilacak yeni Sahil Projesi ile Su üst kesimlerde adeta bir baraj gibi kesilip aritildiktan sonra Nehir yatagina birakilacak, aritma islemi natürel aritma olacak, bunlar Nehir etrafindaki bitki örtüsü ile saglanacak,

(+)

Hasir Otu bu bitkilerden biri.

Fadlum Irmagi üzerinde Tuz ocagi var, bu Tuz ocagi periodik olarak calisma yapiyor, ve Kaya Tuzundan ayrilan kirmizi kaya rengindeki suyu Irmak yatagina birakiyor, böylece Kizilirmak gercekten adi gibi kizil oluyor, bunun gibi hegatif etgenler cözüm bulunacak, Kizilirmak mavi veya yer yer yesil renginde Sahil Projesi kesiminden akayak.

Fotorafi yapilan yarismada ödül alan calismalardan bir örnek olarak ekledim.

Kendime ayit kizilirmak Sahil Projesinde, daha cok parkür, spor ve eglence agirlikli calismalar vardi, yapilan yarismalar daha güzel örnekler sundu, Sivas icin RÜYA olan bir calisma olacak, evet bu calisma 4 veya 5 yilda yapilip cikilacak bir calisma degil, elbet cok zaman alacak, maliyeti 300 Mio. TL civarinda olacak, bu calismanin bir kismini DSI ve diger kismini Sehircilik Bakanligi ilk etapda karsiliyor, Belediyemiz böyle büyük kapsamli bir calismanin altindan kalkamaz 800 ha. lik bir alana yapilacak bir calisma bu.

Hizli Tren Gar Projesinin bu bölgede yer almasi, maalesef gürültü kirliligi yani emisyon olusturacak, Görsellik acisindan cok dikatli calismalar gerektiren bir kisim, artik güzergah calismalari hiz aldi, geriye dönüs beklemiyorum, pro veya kontra olarak baska nasil etkenler daha olusur bunu zamana birakacagiz, ok yaydan cikti, Kizilirmak Sahil Projesine bir cok noktadan erisilecek, Sivasspor tesislerinin yer aldigi noktadan itibaren Spor agirlikli etkinlik alanlari olusacak, Kizilirmagin diger tarafinda Karsiyak kisminda Sivas Demirsporun antraman sahasi mevcut bu proje dahilinde bu kisimda güzel calismalardan nasibini alacak.

Kizilirmak Sahil Projesi hepimiz icin bulunulmaz bir nigmet, Sehirin sikici monoton ve gri gecen günlerinden kacip, kendimiz ile ve Sehir yasantisi ile barisik olmak icin Insanlarimizin ruhlarini dinlendirecek, yeni enerji ve Ilhamlar toplayacak cok önemli bir proje.

Bu bölgede yok yok, Kültür, Sanat, Eglence, Spor, Hobby vs. vs. bir cok etkinlikler yer alacak, yapilacak olan yeni Bulvar Calismasi ile ileriki yillarda Rayli Sistem araciligi ile hem sahil bölgesine hem de hizli tren garina ayni zamanda üniversite kampusune ve hastanesine ulasim daha rahat ve ekonomik olacak, Universite Kampüsünden sonra Kent Ormani icinde bir Macera Park yer alacak, bu noktadan Kent Ormanin zirvesine bir telefirik hatti yapilacak, Kardesler Tepesine Seyir Teraslari, Bistro, Cafe ve Restaurantlar yer alacak.

Sivas Ovasi Eski güzelligine yeniden kavusacak yesil bir gerdanlik Sehirimize Kazandirilacak, bu calisma kapsami dahilinde yeni yapilacak bulvar calismalarinda (asagidaki Resime bak) yesil örtüsüne cok dikat edilecek, soguk ve temiz hava sehirin ic kisimlarina kavusacak akacak adeta, böylelikle kücük hayvanlarin ve bitki örtüsünün daha saglikli olmasi saglanmis olacak, Kizilirmak cok derinde kalmayip debi olarak sahile daha yakin olacak, taskinlara karsi seyfe belinin üst kisimlarinda önlem alinacak, zaten seyfe beli mevkisi, seyh samil, yesilyurt mahalleleri uzun yillardir bu konuda Devletden beklentileri var, bu calisma hepimizi icin hayirli olacak dedim, yine tekrarliyorum hayirli olsun Insallah.

(+)

(+)

Misafir 552

1 yıl önce - Cum 02 Arl 2016, 11:34

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET