Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ismail özçelik
4 yıl önce - Cmt 25 May 2013, 22:57
Sivas Kuzey ve Güney Çevre yolu Proje Planları

Sivas Kuzey ve Güney Çevre Yolları ile önemli merkezlerin gösterimi
(+)

Yolların durumu:
Kuzey çevre yolu güzergahı belli fakat çalışma bulunmamakta. 2014'de başlaması tahmin ediliyor.
Güney çevre yoluna üniversitenin itirazları var, Kardeşler Tepesininde güneyinden gitsin diyor. Bence haklılar.

--Haritada Paşabahçe çevreyolunun altında kalmış hatalı olarak. Hemen O (Ordu) harfinin orada olması gerekirdi.

En son ismail özçelik tarafından Cmt 25 May 2013, 23:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

talha58
4 yıl önce - Cmt 25 May 2013, 22:59

Kuzet Çevre Yolu konu üzerinde duran herkesin, hepimizin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirttiğimiz ve geç kalmış bir proje. Bir an önce hayata geçmeli. Zaten çok vakit kaybedildi.

Güney Çevre Yolu'ndaki itirazlar da dikkate alınmalı. Perspektif geniş tutulmalı.

sinan5858
4 yıl önce - Cmt 25 May 2013, 23:06

bence güney yolu daha öncelikli olmalı kızılırmağı sivas ın içine almak için en büyük ve hızlandırıcı adım bu yolun yapılması diye düşünüyorum

Unaldemirag
4 yıl önce - Cmt 25 May 2013, 23:15
Sivas cevre yolaari

Cok guzel bir proje cok gec kalinmis ancak en kisa zaman yapilir insallah

Unaldemirag
4 yıl önce - Sal 06 Ağu 2013, 22:47
Sivas kuzey ve guney cevre yolu

Degerli hemserilerim,
bu konuyla ilgili bilgisi olan varmi lutfen yazsin. seneye umarim gec kalmadan biter.

ismail özçelik
4 yıl önce - Çrş 07 Ağu 2013, 14:45

Ünal Bey şu an hem kuzey hemde güney çevre yolu projelerine başlanmadi hatta sadece imar planın da mevcut onun otesinde bir çalışma bulunmamaktadır.

Fatih C1
4 yıl önce - Pzr 08 Arl 2013, 23:40

AKP belediye başkan adayı Sami Aydın bu projeyi yapacağını söylediğine göre bu projenin artık gündeme gelmesi ve gerçekleşmesi şart. Özellikle kuzey çevre yolu geçtiği yerlere canlılık getirecek ve yeni yerleşim alanlarının açılmasını sağlayacaktır. Bu bölge zaten zemin açısından yapılaşmaya en uygun yerlerden birisi.

burak5866

4 yıl önce - Pts 09 Arl 2013, 00:50

bu projeler son imar planında eklenmiştir. artık bir a önce Sivas'a yapılması lazım. Hangi belediye başkanı gelirse gelsin farketmez bu yollar er ya da geç Sivas'a kazandırılacak. Bunun için de müşteşarımız, milletvekili ve bakanlarımızdan devlet desteği almamız lazım. Zaten belediyenin yapacağı bir proje değil yapamazda. Bir an önce yapılması gerekir. Çünkü mevcut çevre yolu artık şehir içi yolu durumunda. Eğer bu yollar tamamlanırsa otogarda taşınabilir.

kkemal58
4 yıl önce - Pts 09 Arl 2013, 01:13

Alıntı:
Eğer bu yollar tamamlanırsa otogarda taşınabilir.

Burak Doğan Ürgüp eğer imar planına kendi koydurmuşsa kuzey çevre yolunu, otogarı aynı yerine yapmasını nasıl anlamak lazım? Kuzey çevre yolu yapıldığında otogar taşınacaksa devletin harcanan paralarına yazık değil mi? SSK (devlet) hastanesinin taşınması da gündemde iken, günübirlik düşüncelerle devletin harcanan paralarına acıyorum gerçekten!

burak5866

4 yıl önce - Pts 09 Arl 2013, 01:32

Alıntı:
Burak Doğan Ürgüp eğer imar planına kendi koydurmuşsa kuzey çevre yolunu, otogarı aynı yerine yapmasını nasıl anlamak lazım? Kuzey çevre yolu yapıldığında otogar taşınacaksa devletin harcanan paralarına yazık değil mi? SSK hastanesinin taşınması da gündemde iken, günübirlik düşüncelerle devletin harcanan paralarına acıyorum gerçekten!

Ben Doğan Ürgüp kendi koydurmuş demedim zaten anlamaz da kendisi şehir plancısı değil. bu yollar son imar planında yer alıyor artık dedim. Otogar aynı yere yapılmasa mesela nereye yapılabilirdi? olmayan bir kuzey çevre yolunun kenarına mı? ortada yol yok çünkü. ayrıca şimdi yapılayım denilse en az 7-8 sene sürer Sivas'ta işlerini nasıl yürüdüğünü hepimiz biliyoruz.(stadyum,adliye, hastane vs...) devlet hastanesi(sigorta) de çok ama çok büyük bir yanlış numuneden önce onun kalkması lazım. Otogar binasına gelirsek konya, kayseri gibi şehirlerde de bir dönemde otogar 2 hatta 3 defa yer değiştirildi ya da değiştirmeyi düşünülüyor. yeni otogar yapılırsa şimdi ki terminal, şehir içi halk otobüsleri için ve de köy garajı içinde kullanılabilir. ya da birisi kuzey terminal birisi doğu terminali ya da güney kuzey terminali gibi. ya da birisi şehir içi diğeri şehirler arası terminal olarak kullanılabilir. Ülkemizde yine bir çok şehirde 2 tane otogar mevcut... Hemde eski otogar artık çok çok kötüydü bir an önce değiştirilmesi gerekirdi. Bugün düğün dernek filminde de görünce ne kadar kötü bir terminalimiz olduğunu bir kez daha farketmiş oldum. En azından şu an ki güzel ve modern binanın keyfini çıkaralım. Sivas'a gelenler biraz daha ihtişamla karşılanmış oldu. Eski terminal binası bu yeni çevre yollarının bitirilmesi beklenene kadar da kullanılamazdı herhalde. Ayrıca tüm bu söylediklerim imar planında kuzey güney çevre yollarının hemen bitirilmesi durumunda yapılabilecek şeyler. belki de bu yolların tamamlanması en az 10-15 sene sürecek
benim düşüncelerim böyle yanlış diyen ya da şöyle olsa daha güzel olurdu diyecek varsa eleştirilere de açığım dinlerim dikkate alırım tabi ki. teşekkürler.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET