Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 544
akin87
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:04

Asıl probleminiz:

Münafık olmayın, derdinizi açık acik söyleyin bu eleman gibi.

Hasan Pullu
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:09

Alıntı:
Peki biz bu işten ne kazandık şimdi?

yanlış soruyu soruyorsun. geçmişteki hataların haddi hesabı yok lakin oradan sadece ders çıkarılır. şimdi ne yapılması gerektiği konusu ise başka bir başlık

sen suriyelilerle papaz olup türkiyenin suriyedeki sünni arap kartını kaybedince ne kazanacaksın ne kaybedeceksin onun hesabını yapacaksın burada.

kemalin cananın planı belli. suriyeli alevinin elini güçlendirecek pkk nın elini güçlendirecekler abd nin elini güçlendirecekler türkiye nin suriyeden elini eteğini çekecekler. sünni arapların işkence ölüm baskı görmesi için alevilerin eline teslim edecekler . sonra türkiye yeni bir balkan savaşı faciası yaşayacak.

aleviler şiiler pkk lılar çok barışçıl insanlardır faşizme baskıya eziyete karşıdırlar. kesinlikle mezhepçi değillerdir. yersen

emre2yayla
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:12

evet dertlerini açık açık ifade etseler daha iyi olur da edemiyorlar işte. gelenler bulgaristan'dan veya yunanistan'dan olsaydı böyle tepki verilmezdi.

MeteHan!
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:19

Suriyeli kadınlar plajda mayo bikini ile gezerse kimse ses etmez , dert onların suriyeli olması değil, aynen laik olmamaları

önery

6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:22

Alıntı:

Suriyeli kadınlar plajda mayo bikini ile gezerse kimse ses etmez , dert onların suriyeli olması değil, aynen laik olmamaları

Denize mayoyla gitmenin yada girmemenin laiklikle ne alakası var...

Sanki suriyeliler yokken herkes mayolu mu denize giriyordu...
Yada devletin kanununda mayo ile girilir diye madde mı var...

Ağalbay
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 17:53

Suriyeliler, yılbaşı eğlencesin de içip sızarken mi İslamcı, donla denize girip mahrem yerlerini gösterirken mi İslamcı yoksa önüne gelen kıza bakarken mi İslamcı?

Ya da Öso ya katılmayıp Türkiye de plaja girerken mi İslamcı?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Yoksa gelen Suriyelileri Sünni İslam kimliğinden dolayı mı İslamcı yaptınız?

Hasan Pullu
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 18:16

Alıntı:
Suriyeliler, yılbaşı eğlencesin de içip sızarken mi İslamcı, donla denize girip mahrem yerlerini gösterirken mi İslamcı yoksa önüne gelen kıza bakarken mi İslamcı?

Ya da Öso ya katılmayıp Türkiye de plaja girerken mi İslamcı?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Yoksa gelen Suriyelileri Sünni İslam kimliğinden dolayı mı İslamcı yaptınız?

ağalbay nadiren doğru bir şey söyledin ama sonuç yine yanlış oldu yanlışın bir delili senin yorumunda da gömülü

doğru. dediğin gibi suriyeliler islamcı filan değil. ben burada suriyeliler konusunda pozisyon alırken kesinlikle islamcılar diye savunmuyorum. reel politik ve insani bakış açısıyla konuşuyorum. suriyelilerin islamcılıkla ne alakası var. ösoya katılmayıp plaja girerken mi islamcı derken ösoya katılmanın bir islamcılık işareti olduğunu ifade ediyorsun bir şekilde.. ancak ösoya katılmak da islamcılık değil. işte kritik hata burda.

nasıl ki senin için allahuekber diyen bir ösocu senin bulunduğun yerden islamcı görünüyor, aslında islamcılıkla hiçbir alakası olmayan normal suriye vatandaşının üzerindeki eşarp, peçe , sakal türkiyede suriye karşıtlarının suriyelileri islamcı olarak nitelendirmelerine yeterli oluyor. sen haklısın o işleri yaparken mi islamcı olur diyorsun ama türkiyedeki solcu kesim böyle bir değerlendirme şekline gitmiyor. namaz kılıp allahuekber diyorsa islamcıdır hatta sadece arap olmaları arapça konuşmaları bile bazı insanlar için suriyelilerin islamcı olarak tanımlandırmaları için yeterlidir.

Orhun77
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 18:33

Butun projeler yatirimlar olumsuz etkilendi, durdu, nerde akpnin ilk yillarinda yapilanlar, suriyelililerin ekonomik yuku yuzunden herseye zam geldi, uretim ayni tuketim artti ulkenin nufusu artti, arz talebi karşılamadığı icin herseyin fiyati artti.

Hasan Pullu
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 18:46

Alıntı:
Butun projeler yatirimlar olumsuz etkilendi, durdu, nerde akpnin ilk yillarinda yapilanlar, suriyelililerin ekonomik yuku yuzunden herseye zam geldi, uretim ayni tuketim artti ulkenin nufusu artti, arz talebi karşılamadığı icin herseyin fiyati artti.

a ha ha . avrupadaki ekonomik durgunluğun sebebini göçmen politikalarında gören stuttgart dazlak ocakları başkanı yorum yaptı

Yusufkoca
6 gün önce - Çrş 12 Hzr 2019, 18:51
Bindik bir alamete !

Alıntı:
u. dediğin gibi suriyeliler islamcı filan değil. ben burada suriyeliler konusunda pozisyon alırken kesinlikle islamcılar diye savunmuyorum. reel politik ve insani bakış açısıyla konuşuyorum. suriyelilerin islamcılıkla ne alakası var. ösoya katılmayıp plaja girerken mi islamcı derken ösoya katılmanın bir islamcılık işareti olduğunu ifade ediyorsun bir şekilde.. ancak ösoya katılmak da islamcılık değil. işte kritik hata burda.

Etrafımızı kuşatan meseleler hakkında, ilahi çözümlerimiz var aslında. Ancak bunlardan çeşitli sebeplerle uzaklaşıp, bahsi geçen kötü fani önermeleri, yama yapmasak ! Dosdoğru gideceğiz !..
Laik anlayış dururken ! Müslüman anlayışa eleştiri yöneltmemin sebebi ise, diğerlerinin sorunu oluşturan ve keşmekeşe çeviren kuralsızlığın tutulacak yeri olmayışıdır.
Şu halde, esnetmek sündürmek yoktur !. Umulurki dinleyen söyleyenden iyi anlar !..

sayfa 544
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET