Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
OkanY
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 19:52

bence de almanya ile karşılaştırma yapmak biraz garip oldu. almanya dediğimiz devletin zaten ahı gitmiş vahı kalmış. milli devlet olmaktan çoktan çıkmışlar. zaten ilginçtir almanların kurdukları devletlerin ömürleri hiç uzun olmuyor. bu sonuncusu da eskilerine benzeyecek gibi.

universitedeyken erasmusla gelmiş bir alman çocuk vardı hiç unutmam sizin çobanlar bizim ülkeyi fethetti demişti

Karaman Ahmet
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 20:01

Alıntı:
universitedeyken erasmusla gelmiş bir alman çocuk vardı hiç unutmam sizin çobanlar bizim ülkeyi fethetti demişti

Arkadasiniz dazlakmiydi?

Bakiyorum iki kafadar iyi eglenmissiniz, kafa yapiniz birbirine yatkin olmali.

Bakiyorum vatandaslarinin o Alman tarafindan hakarete ugramasindan keyif almissin ve hayla bu hakareti hatirlayinca tebessüm edebiliyorsun...

Eklemeden edemiyecegim, coban olmayi yabanciya tahammül gösteremeyen, yabanciya linc girisimini destekleyen insan sifatli varliklardan olmaya yeglerim ve böyle olmaktansa coban olmakla gurur duyarim!

OkanY
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 20:03

Alıntı:
Arkadasiniz dazlakmiydi?

Bakiyorum iki kafadar iyi eglenmissiniz, kafa yapiniz birbirine yatkin olmali.

Bakiyorum vatandaslarinin o Alman tarafindan hakarete ugramasindan keyif almissin ve hayla bu hakareti hatirlayinca tebessüm edebiliyorsun...

Eklemeden edemiyecegim, coban olmayi yabanciya tahammül gösteremeyen, yabanciya linc girisimini destekleyen insan sifatli varliklardan olmaya yeglerim ve böyle olmaktansa coban olmakla gurur duyarim!

ben onu aşağılayıcı bir ifade olarak hiç kabul etmedim ki. kırsal kesimden gele göçü ifade etme biçimi gibi bir şey bu.

M_YILDIRIM
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 21:31

Ben Suriyelilerin göç edmesine kızmıyorum şahsen ama sizde Gaziantep de yaşasaydınız demek isdediklerimi anlarsınız Gaziantep halkı biraz zor durma düşüyor neden derseniz

1-200 tl lik kiralar 700 500 tl gibi karaborsa olursa.Vede Gaziantep halkı yeni evlenenler vs kiralık ev bulamassa.

2-75 bin tl lik ev fiyatları 150 bin 200 bine fırlarsa.

3-Bir de gelenlerin hepsi savaştan kaçtıgı için değil bunun içinde hırsızı vs varsa.

4-Yeni evlenecek olanlar ev kirası pahalı veya bulunmadıgı için düğünü erteliyorsa.

Sizde biraz kıza bilirsiniz ama bu nefret edip düşmanlık taslamak anlamına gelmiyor.

aykud uğur

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 23:22

Biz bu soruyu, ancak medyadan takip ettiğimiz kadarıyla cevap verebiliriz. En iyi cevabı o coğrafyada yaşayanlar verir.

Emre wulber
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 23:32

Bu konunun aynisin Avusturyada mevcud.... su haliyle tabi

Avusturyaya asiri goc var hem avrupa ulkelerinden , hemde AB disindan ulkelerden...
Bundan dolayi hirsizlik artti, kiralar artti,yasam kalitesi dustu,issizlik artti,vergi kacakciligi diger kacakciliklar artti deniliyor... haklilar .... bir bolgeye asiri talep olursa bolgenin dengisi bozulur tabiki

simdi aynisini hatay icin dusunelim... bence paralellik var
Acikcasi karsiyim ben bu duruma...

Gaziantepli Mehmet

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 23:48

Türkiye'ye 3 yıldır gelen Suriyeli sığınmacı (göçmen değil) sayısı 200 bini geçti.

Almanya'ya göç edenlerin sayısı 2012'de %13 artarak 1 milyon 80 bine ulaştı. 1995'ten beri en yüksek rakam. http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/statist ...75314.html

Almanya'ya yılda gelen göçmen sayısı 900 bin cıvarında ve artıyor. Tabi başta Türkler olmak üzere dönenlerde çok. 2014 başından itibaren Bulgaristan ve Romanya vatandaşları için Almanya'da çalışma musadesi şartıda kalkacak. Göç dahada artacak. Gelenler çadırlara hapsedilmiyor. Evlerde oturuyorlar, devlet kiralarını veriyor. Geçimlerini sağlıyor. Özellikle Bulgar'dan, Romanyalı'dan, Filistinli Arap'tan, Çingene'den bende bu sayfalarda şikayetçi oldum, yaptıkları pislikler, çevreyi rahatsız etmeleri, görgüsüzlük diz boyu. Beni en çok rahatsız eden şeyde bunların Türk sanılması. Bunlar yüzünden Türk düşmanlığının artması. Bunlar savaştan, ölümden kaçanlar değil, Alman sosyal sisteminden faydalanıp asalak yaşamak için akın akın gelenler. Ama sevilmeselerde kimse açıktan kimsenin evini, arabasını taşlamıyor.

Bize katliamdan kaçan çoluk çocuk insanlar sığındı diye onlara düşmanlık etmek, arabalarını, oturdukları yeri taşlamak utanç verici. Bizi barbar göstermek için bahane arayan batılılara verilen bir hediye.

Yazıktır. Yarın savaş biter, Esat gider, bu insalar döner. Orada Türke minnettar insanların yaşamasımı iyi intikam için, arabalarını taşlamak için Türk bekleyenlerin yaşamasımı iyi?

Ayhan
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 23:53

80.000 nüfusluk Kilis il merkezine 40.000 kişinin geldiğini duydum. Zaten trafik, şehirleşme berbat bir de Suriyeli misafirler gelince herşey arapsaçına döndü. Sorunun cevabını belki bu yolla bulabilirsiniz.

Mert Karakoyun

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 23:55

Mehmet abi sen yapma bari sadece Kilis'de 70.000 Gaziantep'de 80 bin suriyeli var.Istanbul-Ankara-İzmir-Antalya-Mersni-Adana saymıyorum bile.Hatay-Urfa vesaire yi de katarsan sadece konteyner kentler dışında 200.000 den fazla Suriyeli var.Konteyner kenttekiler 200.000 bin i geçti.Şu an Türkiye'de bence 500.000 binden fazla Suriyeli var ve çoğu ev aldı,arsa aldı,fabrika aldı,türk ailelere gelin oldu yani bunların en az yarısı artık Turkıyede kalacak gitmeyecekler

Mehmet abi Gaziantep'de 300-400 milyarlık jiplere biniyor Suriyeliler sen hepsi fukara mı sanıyorsun Suriyelilerin?

Kusura bakma mehmet abi saygılar ama buradaki durumu bilmiyorsun kanımca.

Ahmet Özbuluk

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 23:59

olaya zengin arap yatırımcılar gözüyle bakalım birde

gelecek hafta içinde 1 trilyon sermayeli medikal kozmetik üretimi yapan suriye uyruklu şirket kuracağım.

sermaye artı
istihdam artı
vergi artı
ihracat

adamlar halepteki şirketi yıkıp antep'e taşındılar. dönmeyecekler de. tüm dünyaya ilaç kutusu ihraç edeceklermiş. bizde yeni tanıştık muhasebecisi olarak.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET