Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Gaziantepli Mehmet

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 17:57

Başlık yanlış.

Suriye'den Türkiye'ye bir göç yok. İç savaş dolayısı ile sığınma var. Göç başka şey, sığınma başka şey. Sığınan sığınma sebebi kalkınca döner ama göç kalıp yerleşme amacıyla olur.

Mert Karakoyun

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:01

mehmet abi en az yarısı kalacak zaten devletimiz vatandaşlık verecek

araf manikyan
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:02

Almanya'da yaşarken bu konu hakkında konuşmak çok kolay olsa gerek.

Burak.
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:03

Alıntı:
Suriye'den Türkiye'ye bir göç yok. İç savaş
dolayısı ile sığınma var. Göç başka şey,
sığınma başka şey. Sığınan sığınma sebebi
kalkınca döner ama göç kalıp yerleşme
amacıyla olur.
Mert
Adam ta Suriye'den arabasıyla Istanbul'a gelmiş ev tutmuş böyle sığınma mı olur?

Yakup

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:03

Alıntı:
devletimiz vatandaşlık verecek

Vatandaslik versinler gelsin oylar, öylemi oluyor artik?

gelene gidene vatandaslik verilmes maalesef..!!

birazcik medeniyetli olalim..!!

Gaziantepli Mehmet

6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:25

Bu insanlar savaştan, ölümden kaçıyorlar. Ev tutuyorlarsa sevinmeliyiz. Ev tutanlar ülkeye hiç olmazsa yük olmazlar. Ev tutma değil ev alsalar bile gidicidirler. Yabancı ülkelerden mülk edinme dünyanın her yerinde var. Müslüman bir insanın çoğunluğu ailelerden, kadın ve çocuklardan oluşan bu insanlara elinden gelen yardımı yapması gerekir. İçlerine sızmış kötü niyetliler, ajanlar, Esad'ın adamları, pkk uzantısı pyd'nin adamları mutlaka olacaktır. Bunların amacıda bizim bu sığınmacılara kötü davranmamızdır. Oyuna gelmeyelim.

Vatandaşlık almak o kadarda kolay değil.

Alıntı:
@ araf manikyan

Bu konunun Almanya'da yaşamamla ne alakası var?

Karaman Ahmet
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:26

Alıntı:

Asil Almanyadayken bu konu hakkinda susamiyor insan, cünki bu forumda bazilarinin Suriyeli mülteciler hakkinda yazdiklarinin Alman Nazilerin biz gurbetciler hakkinda yazdiklarindan hic bir farki yok neredeyse...Suriyeli kismina Türk yaz, Türkiye kisminada Almanya yaz, tipatip aynisi, resmen utanc verici...

Alıntı:
Vatandaslik versinler gelsin oylar, öylemi oluyor artik?

gelene gidene vatandaslik verilmes maalesef..!!

birazcik medeniyetli olalim..!!

Evet birazcik medeni olalim, yabanciya, bizlerden yardim isteyen mülteciye tahammülü ögrenelim.

Belkide en dogrusu 10 milyon civarinda yabanci kökenliyi, Türkiyede calisma hayatina ve sosyal hayata ayak uydurduktan sonra vatandasliga gecirmek ve bazilarini böylelikle sosyal hayatta yabanciya alistirmak olur....böylelikle hem Kürt sorunu diye bir seyde kalmazdi belki....

En son Karaman Ahmet tarafından Prş 23 May 2013, 21:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Toprak44
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:35

Almanya kıyaslamanıza hayran oldum.

Hatırlatayım Almanya'ya ilk göç kendi istekleri üzerine oldu.
Laf ola beri gele...

ahmetgülen
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:39

Alıntı:
Neden Suriyelilerin Türkiye'ye göç etmesine kızılıyor veya korkuluyor?
Bence , onlar ülkemize girince , ülkemiz bombalanıyor, 50 insanımız ölüyor. Bizde sebeb oldukları için kızıyoruz, geçerli bir sebeb bence.
Yardımcı olmak iyidir ama iyi olmak içinde ölmemek gerekir.
Suriyeliler nedeniyle bir Türkün bile ölmesine karşıyım. Destekte verilecekse uzaktan verilr, veya başka yollar bulunur.
Yapılanlar doğru değil ki insanlarımız ölüyor.

En son ahmetgülen tarafından Prş 23 May 2013, 18:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Karaman Ahmet
6 yıl önce - Prş 23 May 2013, 18:42

Alıntı:
Almanya kıyaslamanıza hayran oldum.

Hatırlatayım Almanya'ya ilk göç kendi istekleri üzerine oldu.
Laf ola beri gele...

Almanyada yasiyorum, Neonazilerin söylemlerini Almanyada duyuyorum ve burada sorumsuzca yazilan bazi söylemleri onlarin tepki ceken söylemlerine benzetiyorum, onun icin Almanya ile kiyaslama yapiyorum.

Bunda anlasilamayacak ne var?

Evet, Almanyaya ilk göc kendi istekleri üzerine oldu, fakat hayla sinirlarini kimseye kapatmadilar, aman dileyen, yardim isteyen mültecilere yardim ellerini uzatiyorlar. Cok sükür, o mültecilerin linc edilmesinin dogru olacagini savunan genis bir kitlede yok, bir kac marjinal grup, lanetlenen dazlaktan ileriye gidemiyorlar...

Fakat bizde öylemi?

Kendisini sosyalist olarak tanimlayan muhalefet partisi yanlizca muhalefet olayim derken, farkina varmadan irkcilik yapiyor, genis bir toplulugu irkciliga sürüklüyor!

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET