Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ufuk

17 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 16:43
[İST-C9.01] - Bizim Böyle Bir Metromuz Olacak mı?

M harflerine tıklayın...

http://www.beeflowers.com/Metro/-Startfiles-/index.htm

Kemal Çevik
17 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 17:12
Görüntü...

Ufuk bey,

Moskova metrosunu bilenler bile bu görüntüleri görünce wow Mobcka diyorlardır. Bizim birkaç istasyonumuzu bile böyle yorumlayarak görüntüleyip sunarsanız muhtemelen Moskova'lılar da metro istasyonlarımızın onlarınkinden aşağı kalmadığını düşünürler. Öte yandan Istanbul'da beraber metroyu kullandığım yabancıların hepsi de istasyonların tasarımından çok olumlu etkilendiler, her ne kadar biz biraz fazla geniş diye eleştirsek de.

Ne diyeyim galiba zaten var.

Kemal Çevik

MehmetK
17 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 17:27

Moskova metrosu Dolmabahçe sarayından daha lüks
Böyle bir metroyu artik dünyda kimse yap(a)maz... o ustalar öldü...
Bizim metromuz modern
Modern olmasıda güzel , bence daha da teknolijik yenilikler serpiştirilirse etrafa çok daha da iyi olur , dijital panolar , plazmalar...vs , varsın Moskova Metrosu gibi olmasın ama heryere gitsin

ankaralı namık
17 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 17:34

ankara metrosu arkadaslar suan sitede fazla fotograf yok ama olacak inşallah yakında ankaranın bir ucundan bir ucuna metro gidecek ve tertip nizam düzen herşey mükemmel örnek alınacak sistem yine bizden olmalı metro ve ankaray

messiah_haktan

17 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 19:51

Moskova metrosunu bilmem de Paris metrosundan ben cok etkilendim!Gerci parisdeki istasyonlar moskovadan daha kötü gözüküyor,resmen magra gibi ama parisin altinda resmen ayri bir hayat var,ayri bir sehir gibi!Sanirim ayni anda 1 milyon'a yakin kisi yerin altinda geziyor Pariste.Bir sokakta merdivenle metso istasyonuna iniyorsunuz ve nerdeyse metre platformuna varmak icin 1 kmlik yol yürüyorsunuz yr altinda!Bu yürüdügünüz yol tabi bir istasyonun yürüme tüneli degil,siz istesiginiz platforma varana kadar 5-6 metro platformundan geciyorsunuz ve 1 km boyunca neler neler görüyorsnuz!Bir kösede resim satanlar,biraz yürüyorsunuz keman calan yasli bir adam,bir kac köse sonra hip hopcu gencler dans ediyor yada jönglörler show yapiyor etc.. Mükemler ya!! Baksaniza birden ne kadar cok sey yazmisim paris metrosu hakkinda,farkinda olmadan!Gercketen cok etkiliyor beni!

Bu da Istanbul metrosu'nun gelecegi!Uzun vadeli projeler(2015-2020) bittgi zaman bile paris'e moskova'ya adam gibi yaklamasmis sayilamiyacagiz

ankaralı namık
17 yıl önce - Prş 17 Mar 2005, 21:28

ya haktan sende vardır... ankara metrosunun(yeni hatlarla birlikte) bu şekilde şeması yokmu?? yayınlarsan cok sevinirim teşekkürler

RaulBaku
17 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 08:45

Ewt dunyada Moskova,Londra,Paris, metroları cok unlu... ozellikle Moskova ve Londra... ama bence metroların içeriği değilde şehir içi yaygın olması cok onemli... sonuçta bu bir vasıta aracı değerli eşya değil... dikkat ettiyseniz Moskova metro haritasına şehrin bir ucundan diğerine yer altından cok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.. ne traffic var ne bi şey... istasyonlar arası mesafede en az 3 dakikadır...

p.s. eger ruscanız ve metro haritanız yok ise yer altına inmeyin, kaybolur gidersiniz!

Galik

17 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 10:52

Kesinlikle katiliyorum. Ben Moskova metrosunu kendi gozumle gordum. Suslemeler, saray gibi yapilar, muhteshem istasyonlari var. Bazi istasyonlar varki 1 istasyon icinde 3 istasyon var. 200'e yakin istasyonu bulunan Msokova metrosunda shehrin her tarafina ulasha bilirsiz, hatta Moskovanin 4 havaalanindan 2'ne metro gidiyor.

Ümit Yıldırım

17 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 15:41

2. Dünya Savaşı'ndaki Stalingrad kuşatmasında Rus-Alman savaşında kanalizasyonlar etkin biçimde kullanılmıştı. Yani altyapı dediğimi olaya rusların önem verdiği bir gerçek. Seninde söylediklerine bakılırsa, Moskova Metrosu ile büyük bir iş çıkarmışlar. Acaba merak ediyorum, bunları yapmak bu kadar zor mu. Ben, yeraltında yapılmış inşaat faaliyetlerinin şehre çok şey katacağını düşünüyorum. Metro, yer altı otoparkları, sığınaklar, sağlam bir kanalizasyon ağı.

Mesut_istanblue
17 yıl önce - Cum 18 Mar 2005, 16:08

başlık wowTURKEY'den çok wowMOSCOW'a dönmeye başladı

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM