Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Güzelbahçe
123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ata
12 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 16:23
İzmir Güzelbahçe

Güzelbahçe, İzmir Merkezi'ne 24 kilometre uzaklıkta, 27 Doğu Boylam, 38 Kuzey Enlemi üzerindedir. Doğuda Yağçayı Deresi ile Narlıdere, batıda Çamlıçay Deresi ile

Zeytinalanı ve Bademler (URLA), güneyde Gölcük ve Gödence (Seferihisar), güneydoğusunda Konak ilçeleri ile komşudur. Kuzeyi Ege Denizi ile çevrilidir. 6.5 kilometrelik sahil şeridi mevcuttur. 1995 yılında Güzelbahçe Belediyesi'ne bağlı olan beş mahalle isim ve sınır değişiklikleri ile birlikte yeniden düzenlenerek Çamlıçay, Yaka, Maltepe, Yalı, Çelebi, Atatürk, Büyükkaya, Kahramandere Mahalleleri olmuş ve mahalle sayısı 8'e çıkmıştır. Belediye sınırı 2102 hektar ilçe sınırı ise 8122 hektardır.

eski liman.

(+)

yeni liman.

(+)

ata
12 yıl önce - Çrş 16 Mar 2005, 16:34

(+)

(+)

(+)

detaylı bilgi..

http://www.guzelbahce-bld.gov.tr/

Mehmet YASA

12 yıl önce - Sal 17 May 2005, 23:08
GÜZELBAHÇE

Pazar günü Güzelbahçe limanda çektiğim fotoğraflardan bazıları..

Çocukluğumun geçtiği yer güzelbahçe, benim için özel bir yer.. Limanda yalın ayak gezdiğim, kargılı oltayla balık avladığım günler için bu fotoğrafları yüklüyorum..

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Mehmet PEKMEZCİ
11 yıl önce - Pts 17 Nis 2006, 14:51

Çok güzel resimler.Bir Güzelbahçeli olarak bu gözle hiç bakmamıştım limana.Artık benim içi liman balığın mümkün olduğunca pahalıya satıldığı, tanıdık hiç bir esnafın kalmadığı, fazla fazla yakalanan ve hunharca denize dökülen balıkların sularında yüzdüğü ve leş gibi kokan bir yeri ifade ediyor. Sizin çıplak ayakla dolaştığınız limanda ben de teknelerin üzerinde evden getirdiğim öğle yemeğimi yerdim Ali Bayırlar da okurken...Resimlerinizin güzelliği maalesef gerçeklerle örtüşmüyor.
Benim üzüntüm Güzelbahçe'nin aslında hakkettiği şey olan sahil kasabası kimliğine hala kavuşamamasıdır.Malesef gelen hiç bir yönetim bunu gerçekleştiremedi.

cenkkit.

11 yıl önce - Pts 17 Nis 2006, 22:28

Bir kac fotograf benden; gecen sene(2005) mayis ayinda cekildiler.  

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR