Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir 7c7

8 ay önce - Pzr 26 Ksm 2017, 12:55

Bu fiyatlara rağmen lokantalar,restaurantlar,kebapçılar,tatlıcılar vb. tıklım tıklım doluysa fiyat artışlarına hazır olun.

Emir ERTEN

8 ay önce - Pzr 26 Ksm 2017, 13:05

Bu pahalı fiyatlara karşı en iyi çözüm kendin evde yapmak. Gerçi fıstığın fiyatı arttı diyorlar. Talep olunca fiyatların yükselmesi doğal. Gaziantep artık nüfusu 2,5 milyon dolaylarında olan bir kent. Eski ucuz günlerinde olmaması garipsenmemeli.

mehmeterden198

8 ay önce - Pzr 26 Ksm 2017, 22:52

Piyasa arz talep dengesi ile kendi yönünü bulacaktır. Bu gün lüks bir konutun maliyeti arsa hariç 90-100 bin lira aynı konutun satış fiyatı 300 bin ise bire üç kar var demektir. Bu durumda mütahitlerin harıl harıl ev üretmesi beklenir. Doğal olarak konut satışları ile fiyat bir yerde dengelenir.

Yeme içme işinde de aynı durum olur. Kolay parayı gören herkes lokanta, tatlıcı açar. Rekabet nedeniyle fiyatlar düşer.

Serbest piyasa kurallarının işlemediği durumda pahalılık olur. Her isteyenin ticaret yapamadığı bir şehir rekabetin olmadığı ve fiyatların düşmediği bir yer olmaya mahkumdur.

Geveleyip duruyorum ağzımdaki bakla... mafyalar, çeteler, aşiret ağaları piyasayı tutmuş istedikleri fiyattan ev satıyorlar. su satmak için bile su mafyasına haraç vermek lazım. mafyanın istediği adamlar, belli fiyatlardan ticaret yapabilir. rekabet yok. benim dükkanımın karşısına dükkan açarsan seni vurdururum. piyasa oyuncuları, kuralları ve fiyatları belli. fiyat bu işine gelirse.

Mert Karakoyun

8 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 15:09

Alıntı:
VALLAHİ GAZİANTEP PAHALI DEĞİL SLOGANI

-Bu slogan için söyleyeceklerini sona bırakıyorum.. Önce detaylara gireyim biraz.. Bir süreden beri Gaziantep’teki pahalılıktan bahsediyorum biliyorsunuz.. Uyarılar kadar önerilerim de oldu bu konuda.. Serbest piyasa ekonomisini de dile getirdim, ama yerel çözümler bulunabileceğini ifade etmeye çalıştım.. Burada özellikle Büyükşehir’e iş düşüyordu, onda da Sayın Fatma Şahin’e öneride bulunarak katkı yapmak istedim. Tarım Daire Başkanlığına personel takviyesi yapılarak, özellikle restoran ve cafelerde kalite ve fiyatlandırma konusunda denetimler yapılabileceğini tavsiye ettim. Bunun için gerekirse bakanlıktan izin alınır, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilir demiştim..Bundaki amacım şuydu. Gaziantep’e son zamanlarda büyük çabalar sonucunda özellikle yerli turistler gelmeye başladı. Gastronomi kenti oluşumuz nedeniyle haliyle yemek, kebap ve baklava konusunda yoğun talepler olmaya başladı. Bu son derece iyi bir gelişme oldu. Çünkü kentimizin özellikle terör konusundaki endişe verici algısı, çeşitli çalışmalar ve etkinlikler sonrası değiştirilmeye başlanmıştı. “Şimdi Gaziantep’e gitme zamanı” denilerek başlatılan slogan etkisini göstermişti. Herkes bir yerinden tutuyordu bunun..

ÇAY-KAHVE, BEYRAN-PAÇA, BAKLAVA- KÜNEFE

Ne varki, bu algı şimdi “fiyatlar yüksek, nereye gitsek kazık atılıyor. Lokanta ve restorantlarda rakamlar uçuk. Baklavaya fıstık ayağına fiyat bindirildi inmez oldu. Şimdi künefe de yarışa girdi baklava ile.. Elbette baklavacı dostlarım sitem ediyor bana bunları yazıyor ve eleştirenleri gazetede yayınlıyoruz diye.. Tabii kendilerine bizim bir görevimizin de vatandaşın hakkını korumak onların sorunlarını dile getirmek olduğunu söylüyoruz.. Asıl konunun birisi de Cafelerde çay ve kahve fiyatlarının İstanbul’dan pahalı” ya  dönüşmesi oldu.. Bunlar sadece dışardan ilimize gelenlerin şikayeti olmuyor mutlaka..  Aynı durum Gaziantep’te yaşayanlar için de geçerli elbette. Sabah beyran veya paça içmeye gidiyorsunuz, 20 Tl adam başı hesap geliyor. Sadece bir tabak beyran veya paça için..Gerisinde yedikleriniz hariç.. Bazı beyrancı ve paçacılarda kredi kart veriliyormuş, onu da kabul etmediklerini duydum..Şimdi mesele şu.. Bunlar genellikle orta halli veya dar gelirli  insanlar için sorun oluşuyor. Durumu iyi olanlar hiç bilmiyorlar bile.. Bunun basit örnekleri çok.. Sabahları isim yapmış birkaç beyrancıda yer yok, sırada bekleniyor. Akşamları yine belli restorantlarda hanlarda doluluk oranı yüzde 80-90 ları buluyor.. Eğer genel durumu bu açıdan değerlendirirseniz, pahalılık yok.. Şikayetçi de yok.. Ama bu istisnalı kesimler şehrin yüzde 10’unu teşkil ediyor sadece. Bunlar kimseyi yanıltmamalı.. Asıl mesele şehrin bütünlüğü. Orta halli dar gelirli insanların da bu şehirde oturduklarının unutulmaması.. 

FATMA ŞAHİN BU SLOGANA SARILMAZ İNŞALLAH

Neyse uzatmanın bir alemi yok.. Bu şehirdeki fiyat başıbozukluğuna şimdi gözlerini kapayan, kulaklarını tıkayan Sayın Fatma Şahin, ileride “Şimdi Gaziantep’e gelme zamanı” sloganını kaldırıp, “Vallahi Gaziantep pahalı değil” sloganını çıkartırsa hiç şaşırmam..

NOKTA…KİRALAR UCUZ MU Kİ

Hep yiyecek sektöründen bahsetmeyelim Gaziantep’te pahalılık için.. Biraz da KİRA meselesine girelim isterseniz.. Kirada oturmayan ve durumu iyi olanlar için bu sözlerimin bir anlamı yok.. Şu bir gerçek ki, 40 yaşına kadar kiralarda gezen ve sonradan ev sahibi olan birisi olarak kirada oturmanın ve neler çekildiğini en iyi bilenlerden birisiyim. Ama inanın Gaziantep’te eskiden kimse öyle kira konusunda şikayet filan etmiyordu. Ne olduysa son 5-6 yılda oldu. Suriyeliler bu kente geldi, her türlü ahlaki erozyona yol açtıkları yetmiyormuş gibi, kira meselesinde de şehrin dengesini alt üst etti. Tabii vicdanı olmayan ahlaksız ve fırsatçı ev sahipleri de bunu iyi kullandı. Kullandı kullanmasına da, olan bu şehrin çocuklarına oldu. Kiralar ateş pahası resmen.. Vicdanlar kurumuş.. Normalde 750 TL olması gereken evler 1500’den veriliyor. Bin Tl olması gerekenler ise 2 bin hatta 3 binleri buluyor.. Kenar semtlerde bile 600-800 Tl den aşağı ev yok.. Konuya bir de dışardan gelen memurlara eğitimcilere ve bürokratlar gözüyle bakmak lazım. Onun içindir ki, bu şehre gelmek istemiyorlar.. Ve tıpkı yiyecek içecek sektöründe olduğu gibi bu şehirde kimse sesini çıkarmıyor, kılını kıpırdatmıyor.. Hani derler ya, bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.. Allah sonumuzu hayreylesin, başka ne diyebilirim ki..

VALLAHİ GAZİANTEP PAHALI DEĞİL SLOGANI - Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

http://www.reklam_link/vallahi-gaziantep-paha ...0414yy.htm

Misafir 734

8 ay önce - Pts 27 Ksm 2017, 15:50

Eğer singapurdan ya da sırbistandan gelen ne olduğu belli olmayan etlerden kebap yaparlarsa ucuza satmaları lazım.İthal etle Normal Türk etinin arasında bayağı bir fiyat farkı var.Bazı kesimler diyor ki hem ucuz olsun tamam ucuz olsun ama kaliteli de olsun diyorlar .Her ikisinin gerçekleşmesi zor .Ya kaliteli olacak fiyatı pahalı olacak ya da ucuz olacak kalitesi de ona göre olacak.

Kürşat Kurt
8 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 21:42

Hayır pahalılığı geç bir diğer mesele bizim Gaziantep'te meşhur olan bir dükkan fiyatı hemen arttırdığı gibi bir de maldan çalmaya başlar. Katmer 25 TL olmuşken, beyran 20 TL olmuşken, iki kişilik künefe 25 TL olmuşken ben diyecek bir şey bulamıyorum. Gelmeyin Gaziantep'e kardeşim, gelmeyin de bu hainler akıllansın!

Misafir 401

8 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 02:37

Fiyatlar artik ucuk ama eski kalite de yok malesef. 7-8 yil once Kocak'ta uygun bir fiyata normal baklavasini yerdim ellerini sıkıp tebrik edip cikardim. Su an o tat ne sobiyetinde ne ozel karesinde ne de havuc diliminde var. Fiyat da ucuk.

Gaziantep'te Ibrahimli'de 1 milyon istenen evler ic dekorasyonu altin varaklarla kapli arap-suud ozentisi bir zevksizlik abidesi gibi hepsi. Bana cok gorgusuzce geliyor bu altin varak zevksizligi ve Gaziantep'i malesef kaplamis durumda. Muteahhitlerin de bu zevksizlik avantajina geliyor cunku bunu cok cok ucuza maledip luks diye cok yuksek fiyatlara satabiliyorlar. Talep de yogun bir sekilde bu yonde olunca iste.

mahmut11
8 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 02:48

Ben de çok merak ediyorum Gaziantep'i, hazır geçici bir durum sebebiyle Erzurum'dayken atlayıp gidelim diyoruz ancak sonra da gözümüz korkuyor doğrusu

Esnaf da , nasıl olsa marka değeri yüksek bir şehir olduğu için kıyı ege esnafına bağlıyor iyice...

Üzücü.

ceyhanlı umut
8 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 08:15

burada yazan arkadaşların döviz kurundan haberi yok heralde yağa şekere una gelen zamlardan haberleri yok kira fiyatlarını bilmiyorlar esnaflar ona göre zam yapıyor biraz esnafıda düşünün.(bu arada bende adanalı bir esnafım gaziantepli olmasam bile esnafından halinden anlarım)

Mert Karakoyun

8 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 09:53

Alıntı:
burada yazan arkadaşların döviz kurundan haberi yok heralde yağa şekere una gelen zamlardan haberleri yok kira fiyatlarını bilmiyorlar esnaflar ona göre zam yapıyor biraz esnafıda düşünün.(bu arada bende adanalı bir esnafım gaziantepli olmasam bile esnafından halinden anlarım)

Kardeş kusura bakma ama Türkiye geneli esnaflarımız çok açgözlü, hiç bir şekilde doymuyorlar.

En son Mert Karakoyun tarafından Çrş 29 Ksm 2017, 11:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET