Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Malatya Büyükşehir Belediyesi projeleri
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
serdar 44

8 ay önce - Cum 22 Ksm 2013, 22:22

harika duruyor hani ... tam zamanında bi proje daha ama şire pazarıyla pek uyumlu durmuyor gibi

+lvnt44
7 ay önce - Cmt 30 Ksm 2013, 20:15

yeniden aday gösterilen büyükşehir belediye başkanı ahmet çakır seçilirse bakalım yeni dönemde aşağıdaki projelerin ne kadarını hayata geçirecek...

Alıntı:
BİZİM MALATYAMIZ

BENIM ÇARŞIM her belde merkezlerdeki çarşılar modern ve düzenli hale getireceK
BENIM PAZARIM Cadde üzerinde kurulan pazarları kapalı modern pazar yerlerine taşımaya devam edeceK
BENIM HAYATIM Modern engelliler kültür kompleksi ( yeşil tepe )
BENIM EVIM Modern köykentler çevre Şehircilik bakanlığı EEY (evini yap yardım al ) projesi ile deprem bölgesi olan Malatya'da depreme dayanıklı evlerden oluşan İmralı köyler oluşturulacak
MAYBİS BENIM BISIKLETIM imarın ve yolların izn verdiği yollarda Bisiklet yolları yapacağız ve elektrikli bisiklet kiralama dönemini başlayacak
BENIM PİKNİĞİM Halkın arabası ile gideceği Modern piknik alanları yapılacak (şentepe - çamlık- inderesi- inekpınarı)
AQUCİTY Malatya Karakaya Barajı'nda yeteri kadar istifade edemiyor suyun görsel güzelliğini ve spor faliyetlerini şehrimize kazandırmak için su sporları merkezi ve plaj BATTALGAZI -YEŞILYURT - KALE şeridinde yapılacak
KAYSILAND Malatya'nın doğu çıkışında içinde yöresel ürünlerimizin satıldığı işyerleri ve kaysı ağaçlarınında bulunduğu kaysı parkı yapacak. Şehirler arası seyehat eden insanların ağaçlardan taze kaysı toplayacağı bir park olacak(Battalgazi çevre yolu kenarı)
BÜYÜK ŞIRA PAZARI Büyük şıra pazarını sağlıksız ve kötü görünümü Esnafla elele vererek bu bölgeyi Malatya'ya yakışır hale getirilecek
JURASSI PARK Dünyada birkaç şehirde bulunan bu parkın bir örneğini Malatya'ya kazandıracak Bu Park'da tarih öncesi devirlerden günümüze kadar yaşayan hayvanların maketleri bulunacak bu büyük bir rekreasyon alanı içinde yer alacak. Bu projeyi Beylerderesi veya Inderesi park alanı içinde yapılabilir
ÇOCUK KENT İçinde masal kahramanları maketlerinin ve su oyunlarının yapılacağı göllerin bulunduğu bir çocuk kenti yapılacak (Fahrikayahan fuar alanı)
GENÇLİK MERKEZI (Yakınca-Hanımınçifliği)
YÜRÜYÜŞ YOLU derme su kanalı boyu (paşaköşkü)
KIRAZLI PARK kiraz bahçesi (Yeşilyurt çevre yolu üzeri)
KÜLTÜR PARK tematik park (Aslantepe orduzu)
KÜLTÜR. MERKEZI eğitim merkezi modeli (Bütün ilçeler)
BELEDIYE BINASI modern belediye binaları (Battalgazi ve Yeşilyurt )a
HEDEF 440 her mahalleye spor alanı
HEDEF 4400 Kent merkezinde otopark alanı
KAY ISI ya SAHIP ÇIKILACAK Stratejik bölgelere soğuk hava deposu
SORUNSUZ ULAŞIM Elektirikli toplu taşım yaygınlaştırılacak
BASIN SITESI basın kuruluşları ve matbacılar sitesi (yeşiltepe)
AYAKKABICILAR SITESI ayakkabıcılık desteklenmeli
BUĞDAY PAZARI yeni buğday pazarı yapılarak yeri değerlendirilmeli
HEDEF 44 meydan düzenlemesi bütün ilçelerde meydan
YAŞAYAN ŞEHIR Battalgazi ve Yeşilyurt sokak sağlıklaştırması
FUAR VE KÜLTÜR PARK şeker fabrikası arazisi dönüşüm ve rekreasyon projesi
SUYA GİDEN YOL battalgazi veya çarmuzu yolu baraja bağlanacak
SAHIL YOLU Karakaya baraj kenarında kale şahnahan arası yol ve rekreasyon alanı düzenlemesi
SLOWFOOD CİTY İtalya Grevye şehri modeli çalışma (Konak veya Yeşilyurt )
GÖKKUŞAĞI. Planeteryum ve bilim merkezi (mişmiş park)
HORATAVADİSİ kentsel yenileme rekreasyon projesi
ALTAY KIŞLASI şöför okulunda yeni Malatya
KENTSEL DÖNÜŞÜM Her ilçede kentsel dönüşüm
MERMER Akcadağ da mermer sanayiinin kurulması sağlanacak

serdar 44

7 ay önce - Cmt 30 Ksm 2013, 21:36

Projeler eşsiz hakikaten sosyal belediyecilik unsurları görmek mümkün her ilçeye bir meydan harika bi fikir

mesgul
7 ay önce - Cmt 30 Ksm 2013, 23:55

Sivasta Akpartinin Adayı Eski Belediye Başkanı Sami aydın oldu. Hatırlarsınız Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu sehit olduğundan Sivas halkı BBP adayına destek vermiş ve kazanmıştı. Bu seçimde %99 ihtimalle Akparti seçimi kazanacak. Sami aydın döneminde başkan yardımcısı olan Zeki Sarılar Sami Aydın seçimi kazanınca büyük ihtimalle sivasa dönecektir. Ahmet Çakırın projelerinin asıl sahibi olan Zeki Sarıların gitmesi durumunda bu projelerin çoğunun gerçekleştirileceğini düşünmüyorum...

+Muhammed

7 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 00:03

Alıntı:
Sivasta Akpartinin Adayı Eski Belediye Başkanı Sami aydın oldu. Hatırlarsınız Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu sehit olduğundan Sivas halkı BBP adayına destek vermiş ve kazanmıştı. Bu seçimde %99 ihtimalle Akparti seçimi kazanacak. Sami aydın döneminde başkan yardımcısı olan Zeki Sarılar Sami Aydın seçimi kazanınca büyük ihtimalle sivasa dönecektir. Ahmet Çakırın projelerinin asıl sahibi olan Zeki Sarıların gitmesi durumunda bu projelerin çoğunun gerçekleştirileceğini düşünmüyorum...

Önemli bir tespit. Göndermezler. Adamın topuğuna sıkarlar göndermezler demeyeceğim tabi ki .

Her iki şehirde de vazife yapabilir.

serdar 44

7 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 09:44

Zeki Sarıların Büyükşehir bld. Olan Malatyayı bırakıp cansız bi sehir olan Sivasa dönmeyecegini düşünüyorum ama Zeki bey trambus ihalesi döneminde medyanın eleştirileri çok agır diyodu yeni dönemde devam etmeyecegini belirtti.Bence giderse büyük kayıp olur kalanlar boş beleş adamlar.Yukardaki projelerin hemen hepsi Zeki beye ait.Umarım gitmez ben Çakırın bu yıl bşk.yardımcılıgı teklif etmesini tweet atcam çünki Mumcu gibi birinden daha çok hak ediyor

+lvnt44
7 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 13:04

zeki sarılara sorulan sorulara verilen cevaplara bakılırsa ahmet çakır kalmasını isterse malatyada kalmaya devam edecek gibi. daha öncede büyükşehiri ahmet çakır kazanırsa malatyada devam edecekmisiniz diye sorulmuş cevap olarak başkanın takdirine bağlı demişti...adam büyükşehir nimetlerini bırakıp gitmez çünkü daha büyük projelerini hayata geçirecek böyle bir fırsatı kimse bırakıp gitmez...

serdar 44

7 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 13:21

Kalmaya gönüllü gibi Zeki başkan.Çakırın yeniden aday gösterilmesini büyük coşkuyla duyurmuştu.Ben kalcagını düşünüyorum Malatyanın enerjisini bildigi için Sivası bırakıp geldi tekrar dönmez

mesgul
7 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 13:58

malatyanın enerjisi potansiyeliyle ne alakası var arkadaşlar adam Sivaslı ve memleketine hizmet etmek isteyebilir... Kuşu altın kafese koymuşlar yine vatanım demiş...

0623
7 ay önce - Pzr 01 Arl 2013, 14:10

Arkadaşlar belediyeniz iyi çalışıyor kıymetini bilin

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET