Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Şehirlerarası Otobüs Firmaları
123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Hangi Diyarbakır Otobüs Firmasını Tercih Ediyorsunuz ?
Diyarbakır Barış Seyahat 3.5%  3.5%  [4]
Öz Diyarbakır Seyahat 51.8%  51.8%  [59]
Özlem Diyarbakır Seyahat 18.4%  18.4%  [21]
Has Diyarbakır Seyahat 1.8%  1.8%  [2]
Yeni Diyarbakır Seyahat 2.6%  2.6%  [3]
Star Diyarbakır Seyahat 12.3%  12.3%  [14]
Diğer 8.8%  8.8%  [10]
Can Diyarbakır Seyahat 0.9%  0.9%  [1]
Toplam Oy : 114

Kurtuluş21

5 yıl önce - Cum 03 May 2013, 20:10
Diyarbakır - Şehirlerarası Otobüs Firmaları

Öz Diyarbakır Seyahat

İnternet Adresi: http://www.ozdiyarbakir.com.tr/

Özlem Diyarbakır Seyahat

İnternet Adresi: http://www.ozlemdiyarbakir.com.tr/

(+)

Has Diyarbakır Seyahat

İnternet Adresi: http://www.hasdiyarbakir.com.tr/

Yeni Diyarbakır Seyahat

İnternet Adresi: http://www.yenidiyarbakir.com.tr/

(+)

Star Diyarbakır Seyahat

İnternet Adresi: http://www.stardiyarbakir.com.tr/

Diyarbakır Barış Seyahat

(+)

Bir çok şehir için böylesi başlıkları görünce bende açmak istedim, konu ile alakalı görel ve bilgi paylaşımlarını bu başlıktan paylaşalım. Ben Öz Diyarbakır Firmasını öneririm, köklü bir kuruluş olduğu için hizmetten ödün vermiyorlar, Karadeniz'e sık gittiğimden bir numaralı tercihimdir.

Şüphesiz Diyarbakır Doğuda en fazla Hava yoluna aşina olmuş şehirdir ama hava yolu belirli noktalara sefer koyduğu için Diyarbakırda otobüs firmalarıda ziyadesiyle fazladır.

OMERA

5 yıl önce - Cum 03 May 2013, 20:40

Özlem diyarbakır baştan aşağı değişmiş daha modern araçları almışlar mesela resimde olduğu gibi artık tercihim Özlem diyarbakır olacak baksana günlük gazete bile koymuşlar can diyarbakır firmasını unutmuşsun kurtuluş

Kurtuluş21

5 yıl önce - Cum 03 May 2013, 20:50

Alıntı:
can diyarbakır firmasını unutmuşsun kurtuluş

Haklısın, geç farkettim Mesaja ekleyemedim, Oylamada diğer kısmı var zaten, Can Diyarbakır diyen arkadaşta belirtir.

Can Diyarbakır Seyahat

Nostalji Olsun Diye şuan aktif olmayan Diyarbakır Sur Seyahat...

bahriaskin
5 yıl önce - Cum 03 May 2013, 23:11

Üniversite yıllarında ÖzDiyarbakır seyahat dışında firma yoktu. Onunda Denizliye seferi yoktu Siirt petrol ile gider gelirdik. Sonraları özdiyarbakır Aydın seferi başlayınca baya rahatlamıştık. Çünkü petrol Siirt ve Batmanda yolcu aldığı için Diyarbakır kontejanı sınırlı idi.
Sonraları Diyarbakır Sur seyahat kuruldu ve araç saysı az ama kaliteli idi. İstanbul Ankara çalışıyordu.Belkide izmir mersinde vardı tam anımsamıyorum.
O zamanlar hep düşünmüşümdür Diyarbakırda neden az firma ve sefer var diye Elazığın firmaları Hazar Harput galiba Muratda olacak Diyarbakır kalkışlı İstanbula falan sefer yaparlardı şimdi varmı bilmiyorum.Hatta Adıyamanlılar seyahat bile Diyarbakır kalkışlı İstanbul İzmir seferleri vardı.
Şimdi firma sayısı sefer sayısı baya artmış fakat Sur seyahatın olmamasına baya üzüldüm.
Paylaşmak istedim saygılarımla

Kurtuluş21

5 yıl önce - Cmt 04 May 2013, 03:20

Bahri Bey şuan için bildiğim kadarıyla sadece Hazar Turizm Diyarbakır Başlangıçlı sefer yapıyor, bi kaç kez denk geldim, diğer Elazığ Firmaları Diyarbakır'da ki hızlı firma artışı nedeniyle Diyarbakır başlangıçlı seferlerini kaldırdı. Yine Harput Turizm'de Diyarbakır Sur Turizm gibi kapandı.

Diyarbakır'dan Türkiyenin dörtbir yanına otobüsle ulaşmak mümkün, yanı sıra hergün düzenli olarak Zaho-Duhok-Süleymaniye ve Erbil'e de otobüsle direk ulaşım var.

Birde 'Silvanlılar' diye Silvan Başlangıçlı İstanbul - Ankara çalışan eski bir firma vardı diye hatırlıyorum ama bilgisi olan Silvanlı arkadaş varsa düzeltsin.

ekobeko

5 yıl önce - Cmt 04 May 2013, 03:43

bir şehirde bukdar çok yerel firmanın olduğu başka yer varmıdır acaba ben bile bakarken yoruldum oyum öz diyarbakır oldu

OMERA

5 yıl önce - Cmt 04 May 2013, 07:17

Hazar turizm diyarbakır aktarmalı var bazen çanakkale aktarmalı geliyorum benim anlamadığım bazen diyarbakırda olurken miss amasya firmasını görüyorum her gün sefer düzenliyor amasya ya ve dolu tüm seferleri de neredeyse diyarbakır da amasyaki veya amasyada bu kadar çok diyarbakırlı var mi

Kurtuluş21

5 yıl önce - Cmt 04 May 2013, 08:11

Ömer aynı durum Tunceliler firmasında da var, Erzincan başlangıçlı Tunceli - Elazığ - Diyarbakır gelen otobüsler tıka basa doluyor... Diyarbakırlı üniversite öğrencisi çok fazla Erzincan'dan iki rutin sefer yerine öğrenci gidiş gelirlerinin yoğun olduğu günlerde yaklaşık 8 sefer yapıyor hemde Elazığ ve Tunceli'de hiç mola vermeden direk Diyarbakır'a geliyor. Erzincan, Gümüşhane, Tunceli ve Bayburt Üniversitelerinde okuyan Diyarbakırlı öğrenci sayısı çok fazla. Aynı durum Trabzon Turay ve Tokat Seyahat içinde geçerli...

Diyarbakır'da yolcu sayısının çok olmasının nedeni Mardin, Siirt ve Batman'ın ulaşımda çoğu seferde uğrak noktası olmasından kaynaklanıyor, Mardin'den sadece büyük şehirlere ulaşım var, gerisi Diyarbakır üzerinden sağlanıyor. 4 ilin toplam nüfusuda yaklaşık, 3,5 milyon yapıyor yoğunluk ondan, kaynaklanıyor ben Karadeniz'den hep Mardinli, Siirtli, Şırnaklı arkadaşlarımla beraber gelirdim.

OMERA

5 yıl önce - Cmt 04 May 2013, 08:26

Evet öğrencilerin payı var da kurtuluş sonuçta eğitim sisteminde tatil günleri belli her gün gidip gelecek değiller bence son yıllarda karadeniz kentleri ile diyarbakır arasında gelişen ilişkilerin sonucu olarak görüyorum

umutgogo
5 yıl önce - Cmt 04 May 2013, 08:50

Öğrencilik yıllarımda Antepe giderken genelde öz ve özlemi tercih ederdim.Muavinleri ve şöförleri genel olarak daha resmi ve nizami olurlardı.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM