Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kent Estetiği
« önceki   1234 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Batur

3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 21:01

Bu demir yığınları gündüzleri çok çirkin görünüyor, hiç değilse bu ışıklandırmayla beraber geceleri bir şeye benzemişler.

Mert Akgün
3 yıl önce - Sal 16 Arl 2014, 11:59

Alıntı:
Bu demir yığınları gündüzleri çok çirkin görünüyor, hiç değilse bu ışıklandırmayla beraber geceleri bir şeye benzemişler.

katılıyorum. bari parlak boyayla rengarenk boyasalar da gündüzleri de enkaz gibi durmasa.

aykut_aykut
3 yıl önce - Çrş 17 Arl 2014, 01:24

Alıntı:
Koskoca Bursa da yollar çok kötü, çukur dan mı başlasam, yolların eskiliğinden mi söz etsem bilemedim!

Hem de ne kötü.Geçen akşam Stadyum caddesinden Altıparmak'a doğru çıkarken lastiğimi patlattım.Tam kapalı spor sarayının önünde mayın patlamış kadar büyük bir çukura girdim.Ben hayatımda ana caddelerin bu kadar kötü durumda olduğu bir belediye yönetimi görmedim.Hem de parasızlıktan kıvranan çok eski belediyeler döneminde bile.Kükürtlü caddesi berbat.Hergün geçiyorum.Kaç tane araç ilkokul karşısındaki bölümde lastiğini patlattı iki tane büyük çukur yüzünden.Yeni stadyumun yapıldığı cadde berbat.Beşevlerdeki caddeler berbat.Ama han hamam restorasyonuna devam.Millet ekmek arası yapıp yiyecek çünkü hamamları...

mustafaguler
3 yıl önce - Çrş 17 Arl 2014, 10:48

aykut arkadaşımıza katılıyorum. Yollar çok çok bozuk. Birde onarılma adı üstünde bozuk olan yere asfalt döküyorlar o asfaltta en fazla bir ay dayanıyor. Çekirge Caddesi'nde Hacivat-Karagöz Müzesi ile Çekirge Meydanı arasında olan bölüm, Askeri Hastane ile Çekirge Meydanı arası, Maksem Caddesi gibi şehir merkezi sayılan yerlerde yollar berbat durumda

EVRİM ERDEM
3 yıl önce - Pts 18 May 2015, 16:55

(+)

Mihraplı parkındaki BUSKİ beton rögarı Hediye paketi şekline getirildi. Çok hoş olmuş Bunun gibi pek çok çalışmayı artık Bursa sokaklarında görmek mümkün

Mert Akgün
3 yıl önce - Pts 18 May 2015, 19:32

bu başlığı gündemde tutmak gerekli. bursada göze hoş gelmeyen onlarca "kent estetiği" işi var. bunlardan birisi (bence) kaldırımları renk renk boyamak sanırım sadece Türkiyede var. bu boyaları şerit çizgilerinde kullansalar yollar daha hoş görünür. bir diğeri de elektrik telleri ve eski demir elektrik direkleri ve de heykel gibi yerlerde kaldırım kenarlarındaki telefon santralleri(yada ismi her neyse) ve havalandırma boruları. geçen gün de sitede gördüğüm şelale duvar önündeki havalandırma boruları kapatılmalı

(+)

foto : mimar m. karakoç

En son Mert Akgün tarafından Pts 18 May 2015, 19:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

UfukRaifoğlu

3 yıl önce - Pts 18 May 2015, 19:40

Yalova yoluna acil el atilmali.Aksamlari karanlik oluyor.Aydinlatma yetersiz.Rayli sistemle beraber yapilcak galiba onu bekliyorlar.Bursaya mi Kasabaya mi giriyon belli degil imaj sifir.Tamirhaneler felan cokuntu Alan gibi.Yalova yolu hareketlenir ve toparlanirsa Bursa bi sinif daha atlar cok cok onemli Bu caddenin toparlanmasi.

dreamliner88
3 yıl önce - Pts 18 May 2015, 21:56

Alıntı:
Yalova yoluna acil el atilmali.Aksamlari karanlik oluyor.Aydinlatma yetersiz.Rayli sistemle beraber yapilcak galiba onu bekliyorlar.Bursaya mi Kasabaya mi giriyon belli degil imaj sifir.Tamirhaneler felan cokuntu Alan gibi.Yalova yolu hareketlenir ve toparlanirsa Bursa bi sinif daha atlar cok cok onemli Bu caddenin toparlanmasi.

Şahsi düşüncem, o bölgedeki otomobil tamircileri ve küçük sanayi işletmeleri, Soğanlı'daki gibi şehire yakın bir alanda kurulacak sanayi bölgesine transfer edilip, bu bölge aciliyetle kentsel dönüşüme tabi tutulmalıdır.

bilgeton
3 yıl önce - Sal 19 May 2015, 22:42

Benim Şahsi önerim ,Meydanlara Avrupa da her yer de olan serbest Fiskiyeler ile çocuklarımızı sevindirmek.

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Pzr 24 May 2015, 00:28

KENT GİRİŞLERİNE ESTETİK DOKUNUŞ
Alıntı:
- CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINA KENT MERKEZİNDEN SONRA KENT GİRİŞLERİNDEKİ ANA ARTERLERDE DE DEVAM EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İSTANBUL İSTİKAMETİNDEN BURSA’YA GELENLERİ KARŞILAYAN OVAAKÇA MAHALLESİ’NDEKİ ANA YOLA PARALEL BİNALARDA DA CEPHE DÜZENLEME ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ‘KALİTE KENTİ’ HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÖZELLİKLE ANA ARTERLERDEKİ TÜM KÖTÜ GÖRÜNTÜLERİ KALDIRIP, KENTE DAHA ESTETİK BİR İMAJ KAZANDIRMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDİ.

Cephe sağlıklaştırma çalışmalarına kent merkezinden sonra kent girişlerindeki ana arterlerde de devam eden Büyükşehir Belediyesi, İstanbul istikametinden Bursa’ya gelenleri karşılayan Ovaakça Mahallesi’ndeki ana yola paralel binalarda da cephe düzenleme çalışmalarını başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘kalite kenti’ hedefi doğrultusunda özellikle ana arterlerdeki tüm kötü görüntüleri kaldırıp, kente daha estetik bir imaj kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Atatürk Caddesi ile başlayıp, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak Caddesi ve eski sebze hali yanında Ankara yoluna cepheli binalar ve ardından Mehmet Akif Mahallesi’nde çevre yoluna cepheli biralarda yapılan cephe sağlıklaştırma çalışmaları şimdi de kent girişlerine kaydırıldı. Bursa İstanbul karayolu üzerindeki son yerleşim alanı olan Ovaakça Mahallesi’nde de Büyükşehir Belediyesi tarafından cephe sağlıklaştırma çalışmalarına başlandı. Yola cepheli ilk binada cephe kaplama çalışmaları tamamlanırken, kısa zamanda hem geliş hem de gidiş istikametinde yola cepheli tüm binalar modern bir görünüm kazanacak.

Video:

Bursa’nın imajını tazeliyoruz
Ovaakça’da devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Fen İşleri Daire Başkanı Cengiz Akyol’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bursa’nın gerçek anlamda bir Avrupa kenti olması için son 10-12 yılda önemli mesafeler aldıklarını belirten Başkan Altepe, “Özellikle kent girişleri, Bursa’nın imajı açısından büyük önem taşıyor. Ovaakça Mahallemiz de özellikle İstanbul’dan geliş ve girişler de ilk görünen semtimiz. Bu nedenle cephe sağlıklaştırma çalışmalarımızı bu bölgede de başladık. Yapılan çalışmalarla Bursa’nın görsel anlamdaki imajı da tazelenmiş olacak. Çalışma tamamlandığında her iki yöndeki binalar da estetik bir görünüm kazanacak” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kent-girislerine-estetik- ...ber/19691/

Mehmet Akif Mahallesinde olduğu gibi Ovaakça'ya da uyguluyorlar.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet