Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Kent Estetiği
« önceki   123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Prş 10 Tem 2014, 22:34

KENT ESTETİĞİNE TEKNOLOJİK DOKUNUŞ
Alıntı:
- GOOGLE VE YANDEX’İN YAPTIĞI 360 DERECE PANORAMİK ÇEKİM VE HARİTALAMA SİSTEMİNİ BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNE ADAPTE EDEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BU ALANDA DA TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDU.
- ÜZERİNE YERLEŞTİRİLEN 360 DERECE ÇEKİM YAPABİLEN KAMERASI İLE ŞEHRİ TURLAYAN KENT ESTETİĞİ DENETİM ARACININ KAYIT ALTINA ALDIĞI ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER HEMEN İLGİLİ BİRİME İLETİLİP, SORUN ÇÖZÜME KAVUŞTURULUYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BU UYGULAMA SAYESİNDE ARTIK HİÇBİR SORUNUN GÖZDEN KAÇMASININ MÜMKÜN OLMADIĞINI BELİRTEREK, SORUNA KISA ZAMANDA MÜDAHALE İMKANI DOĞDUĞUNU VURGULADI.

Google ve Yandex’in yaptığı 360 derece panoramik çekim ve haritalama sistemini belediyecilik hizmetlerine adapte eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu alanda da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Üzerine yerleştirilen 360 derece çekim yapabilen kamerası ile şehri turlayan Kent Estetiği Denetim Aracı’nın kayıt altına aldığı çirkin görüntüler hemen ilgili birime iletilip, sorun çözüme kavuşturuluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu uygulama sayesinde artık hiçbir sorunun gözden kaçmasının mümkün olmadığını belirterek, soruna kısa zamanda müdahale imkanı doğduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin fiziksel mekân kalitesinin artırılması ve Bursa’ya daha estetik bir kent kimliği kazandırılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Google ve Yandex’in yapmış olduğu panoramik çekim ve haritalama sistemini Türkiye’de ilk kez belediyeciliğe adapte ederek kent estetiği alanında kullanan Büyükşehir Belediyesi, teknolojinin tüm imkanlarından da yararlanıyor. Bursa’yı daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirme hedefiyle kent estetiğine de önem veren Büyükşehir Belediyesi, Kent Estetiği Denetim Aracı ile hafta içi her gün ana arterlerde denetim yapıyor. Bursa’nın cadde ve sokakları 360 derece panoramik görüntü olarak kaydedilirken, boyası silinmiş yaya geçitleri, zarar görmüş trafik yön levhaları, eskimiş kent mobilyaları gibi olumsuzluklar ise görüntüleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimleri, ilçe belediyeleri, UEDAŞ, Türk Telekom ve diğer paydaşlara gönderiliyor. Kameralar tarafından kayıt altına alınan olumsuzluklar ise en geç 30 gün içerisinde ortadan kaldırılıyor.

Video:

Caddelere estetik dokunuş
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kent Estetiği Şube Müdürlüğü bünyesindeki özel donanımlı denetim aracı sayesinde sorunların kayıt altına alındığını ve hiçbir sorunun gözden kaçamayacağını söyledi. Kentlerin medeniyetlerin yatağı olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Bu aracımız gün boyu önemli cadde ve sokaklarda turlayıp, panoramik görüntü kaydı yapıyor. Daha sonra bu görüntüler titizlikle inceleniyor ve yollarda, tretuvar ve kaldırımlarda, bina cephelerinde, kent mobilyalarında bir eksiklik var mı yok mu tespit ediliyor. Eğer bir sorun varsa ilgili birim bilgilendiriliyor ve sorunlar en kısa zamanda çözülüyor” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/kent-estetigine-teknoloji ...ber/17356/

İyi düşünülmüş hayırlı olsun.

rudvanco
4 yıl önce - Prş 10 Tem 2014, 23:21

bursa'nın yarısı yıkılması gerek. zamanında çok göz yumuldu kaçak yapılaşmaya.

Mert Akgün
4 yıl önce - Cum 11 Tem 2014, 01:38

kent estetiği ufak tefek işleri bıraksında fomaradaki tokiler ve bursa göz merkezinin binasına bir el atsınlar. nedir bu kardeşim yıllardır aynı çirkinlik. madem böyle bir işe el attınız adam gibi işler yapın bari

Mert Akgün
4 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 05:56

kent estetiği ekibine duyuru setbaşından teleferiğe çıkan yolun girişinde bir fırın var. fırının önündeki elektrik direği muhtemelen 90 lardan kalma. biz zahmet el atsınlar.

(+)

Sezer__Bursa
4 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 18:54

Belediye'ye mail attınız mı bu konu hakkında? Bu arada umarım bu Kent Estetiği için çalışan ekip iyi iş çıkarır.

!yunus!

4 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 18:59

Alıntı:
kent estetiği ekibine duyuru setbaşından teleferiğe çıkan yolun girişinde bir fırın var. fırının önündeki elektrik direği muhtemelen 90 lardan kalma. biz zahmet el atsınlar.

Kaldirimada el atsalar cok iyi olurmus

jeopol
4 yıl önce - Pts 14 Tem 2014, 19:04

Alıntı:
fırının önündeki elektrik direği muhtemelen 90 lardan kalma. biz zahmet el atsınlar.

belediyeye kızma. kızdırırsan o direği tarihi eser kapsamına alırlar sittin sene orada kalır

Mert Akgün
4 yıl önce - Sal 15 Tem 2014, 17:50

Alıntı:
Belediye'ye mail attınız mı bu konu hakkında? Bu arada umarım bu Kent Estetiği için çalışan ekip iyi iş çıkarır.

hayır mail atmadım. daha öncede bir çok konuda maillerime düzgün bir geri dönüş alamadığım için buraya attım. burdaki arkadaşlar daha çok destek verip yüklenirler diye düşündüm.

Alıntı:
Kaldirimada el atsalar cok iyi olurmus

katılıyorum.

Alıntı:
belediyeye kızma. kızdırırsan o direği tarihi eser kapsamına alırlar sittin sene orada kalır

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2014, 23:42

Koskoca Bursa da yollar çok kötü, çukur dan mı başlasam, yolların eskiliğinden mi söz etsem bilemedim!

Berktuğ
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 17:20

BURSA ESTETİKLE BULUŞUYOR
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ DÖNEM YENİLENEN ANKARA YOLU ÜZERİNDEKİ KÖPRÜLER, ESTETİK KORKULUKLARI VE AYDINLATMA ÇALIŞMALARI İLE YOLDAN GEÇENLERE GÖRSEL ŞÖLEN YAŞATIYOR.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz dönem yenilenen Ankara yolu üzerindeki köprüler, estetik korkulukları ve aydınlatma çalışmaları ile yoldan geçenlere görsel şölen yaşatıyor.

Atatürk Caddesi ile başlayıp, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak Caddesi ve eski sebze hali yanında Ankara yoluna cepheli binalarda yaptığı sağlıklaştırma çalışmaları ile bu bölgelere estetik ve modern bir görünüm kazandıran Büyükşehir Belediyesi, kente değer katacak projeleri hız kesmeden sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi’nde çevre yoluna cepheli biralarda cephe sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan sanatsal tasarım uygulamaları ve ışıklandırma çalışmaları ile kent siluetini hem gündüz hem de geceleri görsel anlamda estetikle buluşturuyor.

Video:

Bursaray Kestel hattı inşaatı kapsamında yenilenen Ankara yolu üzerindeki Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprüleri de hem uygulanan farklı tasarımdaki korkulukları hem de gece ışıklandırma çalışması ile Yıldırım’a ayrı bir değer kattı. Bölgenin konumuyla anlamlandırılan Hacivat ve balık görsellerinin de yer aldığı köprü korkulukları ışıklandırma çalışmaları ile özellikle geceleri yoldan geçenlere görsel bir şölen yaşatıyor. ‘Marka Kent’ Bursa hedefi doğrultusunda kentin çağdaş bir görünüm kazanması için ışıklandırma, tasarım ve peyzaj düzenlemelerine büyük önem verdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Ankara yolu üzerindeki yenilenen köprülerimizde de uyguladığımız tasarım projeleri ile bölgeye ayrı bir değer kattı. Işıklandırma çalışması ile geceleri de algılanabilir bir görüntü alan köprülerimiz artık ışıl ışıl parlıyor” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/bursa-estetikle-bulusuyor ...ber/18453/

Metroyla içinden geçerken farkettim, güzel olmuş.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet