Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - DİRAY 1. Etap [Dağkapı - DEAH] Çalışmaları
« önceki   1234 ... 596061   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
saide kalkan
6 yıl önce - Prş 16 May 2013, 15:45

Bu başlık için biraz erken değil mi? henüz kredi onayı bile gerçekleşmemiş.

Kurtuluş21
6 yıl önce - Prş 16 May 2013, 15:49

Alıntı:
Bu başlık için biraz erken değil mi? henüz kredi onayı bile gerçekleşmemiş.

Güzergahı belli olan bir hat var, konu ile ilgili gelişmeleri, çalışmaları paylaşacağımız başlığın adı neden daha açıklayıcı olması için güzergah adı olmasın ?

Ayrıca Eskişehir ve Samsun gibi Diyrabakır'dan küçük şehirlerin bile raylı sistemi varken kredinin onaylanmamasının mantıklı açıklaması olabilir mi ?

Furkan Özer1
6 yıl önce - Prş 16 May 2013, 15:55

Kredi büyük ihtimalle onaylanacaktır.Diyarbakırdan küçük şehirlerde bile tramvay var.İnşallah hemen imza işleri felan biterde inşaat başlar.Bizde takipçisi olacağız.

saide kalkan
6 yıl önce - Prş 16 May 2013, 16:11

ben onaylanmasın demedim ki kurtuluş niye yanlış anlıyorsun. sadece başlık erken dedim.

Kurtuluş21
6 yıl önce - Prş 16 May 2013, 16:22

Alıntı:
ben onaylanmasın demedim ki kurtuluş niye yanlış anlıyorsun. sadece başlık erken dedim.

Bu başlık Raylı Sistem inşaatı başlayıncaya dek var olan proje üzerindeki gelişmelerin paylaşılacağı başlıktır. İnşaat başlayınca başlık adının değiştirilmesi istenir. Bir erkenlik yok ortada. Konu ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edelim.

DİRAY 1. Etap Projesi Ulaştırma Bakanlığınca onaylanmış kredi için, İller Bankasına Mart Ayında başvurulmuş, kredi başvurusu şuan değerlendiriliyor.

Alıntı:

DAĞKAPI'DAN KAYAPINAR'A RAYLI SİSTEM

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş yaptığı açıklamada, Ulaşım Master Planı'nın en önemli verisinin kent merkezinde saatte yolcu potansiyeli 13 bin olan hafif raylı sistem hattı olduğunu, Dağkapı Meydanı'ndan başlayarak, Kayapınar ilçesindeki Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne kadar uzandığını, hattın proje çalışmasının yürütüldüğünü ifade etti.
Çağdaş Ulaşım master planlarının Ulaştırma Bakanlığı'na sunulduğunu, hafif raylı sistem hattının onaylandığını kaydederek, projenin yapımıyla ilgili belediye olarak birtakım arayışlara girdiklerini, bu arayışlar içinde de ülke içi krediyi kullanmayı esas aldıklarını aktardı.
Hattın yapımı için uluslararası finans kuruluşu ve bankaların peşinden koşmadıklarını anlatan Çağdaş, şöyle konuştu:
"Hattın yapımı için çok örgütlü ve teknik kabiliyeti olan İller Bankası'na başvurduk. Mart ayında yaptığımız bu müracaat İller Bankası teknik heyet tarafından değerlendirmeye alındı. Değerlendirme aşamaları tamamlanarak iller Bankası Bölge Müdürlüğü'nün uygun görüşüyle başvuru yapıldı. 250 milyon lira kredi talebidir. Kredi talebinin idari ve siyasi engellere takılmadan onaylanmasını ümit ediyoruz. Belediye olarak idari ve teknik olarak bütün çalışmaları yaptık. Diyarbakır'dan seçilen gerek AK Partili gerek BDP'li milletvekillerine bir çağrı yapmak istiyorum. Bu projenin gerçekleşmesi konusunda desteklerini bekliyoruz."

Kaynak: http://www.diyarinsesi.org/haber/dagkapidan-kayap ...-41115.htm

makaraku
6 yıl önce - Cum 17 May 2013, 09:59

üçkuyu tokiyede bir hat çekilsin istiyoruz....

Kurtuluş21
6 yıl önce - Cum 17 May 2013, 14:34

Bursa'da ilk yerli Tramvay yapıldı, çok estetik duruyor, Diyarbakır'da kullanılması ülke ekonomisine büyük katkı sunar. Umarım İpek Böceği modeli Diyarbakır'da kullanılır.

(+) İpek Böceği

AhmetDemir

6 yıl önce - Cmt 18 May 2013, 17:17

Deah kısaltması ne pardon

Selim Kaplan_21

6 yıl önce - Cmt 18 May 2013, 17:25

Deah'ın açılımı: Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesidir

AhmetDemir

6 yıl önce - Cmt 18 May 2013, 17:31

Dıyarbakıra gecıkmıs bı proje ama sanırım start aldı hayırlı olsun Antepten daha eskı tarıhı ve zengınlıgıyle dıyarbakır doyumsuz bı guzellıge sahıp olcaktır tramvay ıcın IPEKBOCEGI harıka olur zarıf ve estetık yurt dısından eskı vagonlara para verıp son sahıbı olmaktan cok ıyıdır

sayfa 3
« önceki   1234 ... 596061   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM