Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - DİRAY 1. Etap [Dağkapı - DEAH] Çalışmaları
123 ... 596061   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Kurtuluş21

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 17:41
Diyarbakır - DİRAY 1. Etap [Dağkapı - DEAH] Çalışmaları

Dağkapı - Ofis- Diclekent - DEAH İlk etabın temel güzergahı olacak...

1.Etap ile ilgili Haber: http://www.gazetediyarbakir.com/haber-5864-Diyarb ...latir.html

Raylı Sistem ile ilgili olarak Linkteki http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=119195 başlığın yanı sıra bu başlık gerekiyordu sonuç olarak belirlenen, kesinleşmiş 1. Etap Güzergahımız var, konu ile alakalı haber ve fotoğrafları bu başlıktan paylaşabiliriz.

En son Kurtuluş21 tarafından Prş 02 May 2013, 18:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

OMERA

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 17:51

Kurtuluş bu çizilen güzergah dicle kentten geçmiyor nasıl olacak bi yanlışlık olmasın demir yolu hattı sanayi mahallesi oto sanayi bölgesi boyunca geçmekte olup devamında seyrantepe köprülü kavşağı sonra batıkent meydanın yukarısından askeri lojmanlar ve ordan da ofise uzanıyor

En son OMERA tarafından Prş 02 May 2013, 18:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kurtuluş21

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 17:54

Alıntı:
Kurtuluş bu çizdiğn güzergah dicle kentten geçmiyor nasıl olacak bi yanlışlık olmasın demir yolu hattı sanayi mahallesi oto sanayi bölgesi boyunca geçmekte olup devamında seyrantepe köprülü kavşağı sonra batıkent meydanın yukarısından askeri lojmanlar ve ordan da ofise uzanıyor

Ömer resimde ki hattı ben çizmedim gazeteden alıntı zaten dediğin gibi Diclekentten geçen yeni bir yol yapılacakmış mevcutt TCDD hattı kullanılmayacak..

En son Kurtuluş21 tarafından Prş 02 May 2013, 19:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

OMERA

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:02

Evet biliyorum demek istediğim güzergah demir yolundan geçmesi çok abes olur çünkü burada aşağı yukarı raylı sistem için uygun değil bir kısmı sanayi bölgesinden geçiyor diğer kısımları da pek uygun değil ancak deahtan mahabat bulvarına kadar olan kısım olabilir oradanda dicle kentte bağlanması daha uygun olur diye düşünüyorum bu yaz detaylar tüm ince ayrıntılarıyla ortaya çıkar çünkü kredi sorununda çözüldù geriye tek kalan kazma vurma işi

Kurtuluş21

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:07

Araştırma Hastahanesi Güzergahı çok işlek Dağkapı ve Ofis'te kentin merkezi noktaları bu hattı sevdim ben ilerde bu hatta muhakkak Üçkuyu ve Diclekent bağlantısıda yapılır. Osman Baydemirkonuşmasında 2.Etap için Seyrantepe - DİŞTİ demişti, hatta bu nedenle Şanlıurfa yolundaki tüm köprülü kavşaklar raylı sisteme uygun yapılıyor.

21ahmet
6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:09

Doğrusu Seyrantepe - DİŞTİ arası direk sefer yapan otobüs, minibüs yok. Bu etap önemli olur.

OMERA

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:14

Silinsin lütfen

En son OMERA tarafından Prş 02 May 2013, 18:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

OMERA

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:16

Her halde ilk etap dağkapı diclekent güzergahı olur sonra ek bağlantılar yapılır raylı sistem daha şehir çok genişlemeden yapılması lazım yoksa ilerde işin içinden çıkmak bi hayli zor olacak bu sene verilen söz yerine getirilir inş.

Kozaklılı_Baki
6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:22

Adi güzel olmus, Diray--> Diyar cagrisimi var.

Kurtuluş21

6 yıl önce - Prş 02 May 2013, 18:23

Alıntı:
raylı sistem daha şehir çok genişlemeden yapılması lazım yoksa ilerde işin içinden çıkmak bi hayli zor olacak

Çok haklısın şuan zaten Urfa Yolunda köprülü kavşak çalışması var araya Tramvayda iliştirilseydi iyiydi.

sayfa 1
123 ... 596061   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM