Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yusufyucel82
4 yıl önce - Çrş 01 May 2013, 18:38
Samsun Çay Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi TOKİ


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Samsun ili, Çay Mahallesi'nde 422 adet konut, 1 adet cami, 1 adet sosyal tesis yaptırmak üzere ihale düzenledi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Samsun ili, Çay Mahallesi'nde 422 adet konut, 1 adet cami, 1 adet sosyal tesis inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edecek.
İhale, 30.04.2013 tarihinde saat 14:00'da T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 Çankaya/Ankara adresinde yapılacak. İşin süresi yer tesliminden itibaren 625 takvim günü olarak belirlendi.
Ayrıntılı bilgi için; http://www.toki.gov.tr/
   

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Belediyesi ile Çay Mahallesi’nde TOKİ inşaatı projesini ortaklaşa gerçekleştirecek. Çay Mahallesi’nin, Mert Irmağı kenarında çok kötü şekilde kullanılan adeta bir gecekondu görünümünde olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bilindiği gibi TOKİ, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir proje ile dönüştürülmektedir. Bu dönüşüm kapsamında TOKİ tarafından yapılan ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait Adalet Mahallesi ile Kazım Karabekir Mahallelerindeki konutlara Çay Mahallesi’ndeki hak sahiplerinin bir kısmı yerleştirilmiştir. Boşaltılan Çay Mahallesi’nde yeni modern konutların TOKİ tarafından yapımı gündeme geldiğinde bazı meslek odaları yöneticileri, basınımıza açıklama yaparak ‘bu bölgenin dere yatağı olduğu, bu nedenle inşaat yapılmasının sakıncalı olduğu’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamaların 2012 yılında yaşanan sel felaketinden kaynaklandığı düşünülmektedir. TOKİ ve Belediyemiz bu sel felaketinden de sonuçlar çıkararak söz konusu önlemler projelerimize aynen uygulanmış olup, bu kapsamda Mert Irmağı kesitinin yer yer daralması nedeni ile söz konusu alanın mevcut yoluyla beraber en az 2.50 metre yükseltilmesi, buna göre alanın bitişiğinde bulunan imar yolu ve mevcut taşkın koruma duvarının en az 2.50 metre daha yükseltilmesi kararlaştırılmıştır. Muhtemel bir taşkın anında konutların etkilenmemesi için bodrum katsız olarak inşa edilmesine, zemin kat giriş kotlarının ise mevcut halinden 3 metre yüksek yapılmasına ve ayrıca onaylı imar planında yoldan 10 metre çekme mesafesi gösterilmiş olmasına rağmen Mert Irmağı kenar çizgisinden 40 metre çekilerek konut bloklarının yerleştirilmesine tedbiren karar verilmiştir” diye konuştu.
DSİ tarafından Mert Irmağı’nda gerekli temizleme çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Yılmaz, “Bu kapsamda söz konusu Çay Mahallesi projesinde tüm önlemler alınmış olup endişeye gerek olmadığının basın yoluyla halkımıza duyurulmasına ihtiyaç duyulmuştur” şeklinde konuştu.

http://samsun.bel.tr/haber-detay.asp?NewsId=885yusufyucel82
yusufyucel82
4 yıl önce - Sal 27 Ağu 2013, 03:13

 

http://www.bingolbarka.com/client.php?id=6655emre
4 yıl önce - Cmt 19 Ekm 2013, 16:29

inşaat ne durumda ???

Sam55

4 yıl önce - Pzr 20 Ekm 2013, 23:09

Alıntı:
16:29 (dün)

inşaat ne durumda ???


Bu gün geçerken gördüm, 3 tane vinç kurulmuştu. Sanırım yanlış görmediysem (akşamdı) temel kazı işlemleri başlamış.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler