Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Konya'nın Tramvayları - Fotoğraflar ve sohbetler
« önceki   123 ... 919293 ... 169170171   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
gozel2121

2 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2012, 18:36

Alıntı:
Seçim ile ilgisi olduğunu zannetmiyorum, şöyleki yerel seçim seçim (erkene alınırsa) Ekim 2013'te yapılacak, ihale ise 03 Ekim 2012 tarihinde ihalenin değerlendirmesi (en iyimser tahminle 1 ay) Kasım 2012 nin ilk haftası sözleşme imzalansa şartname gereği ilk vagonların teslim tarihi 480 gün olduğuna göre ilk tramvay aracı en erken Şubat 2014'te Konya'ya gelmiş olacaktır.
İnsanlar gördüğüne inanır, bu nedenle siz istediğiniz kadar sözleşme imzalayın tramvay aracı gelmedikten sonra insanları ikna etmek zordur..

Seçimle alakası olmazmı efendim tramvayların gelip gelmemesi önemli değil 1 tanesi gelir Sn Akyürek;bakın gerisi gelecek dünya şehrine bunlar az . Kalabalık: Şak Şak şak şak alkışşşşşşşşşş olur hiç gelmezsede Sn. Akyürek:ihalemizi yaptık şu tarihe kadar modern tramvaylarımız gelecek Kalabalık: Şak Şak şak şak alkışşşşşşşşşş oleyyyyyy

Son cümlenizde demişsinizki insanları görmediğine ikna etmek zordur evet ama Konyalı hemşehrilerimi ikna etmek laflarla kolaydır.

şükrü arslan

2 yıl önce - Cum 14 Eyl 2012, 01:58

hatırlarsınız, bi aralar 15-20 metre tramvay rayı döşenmişti caddenin birine temel atma, tören, alkış şak-şak..
yalan oldu

ertugrul4242

2 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2012, 01:00

Halk park istiyor onlara göre, ne gerek varki bu kadar masrafa falan nasıl olsa oydan yana sıkıntıları yok dediğiniz gibi herşeye şak şak şak

yues
2 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 13:11

ua_mstf
2 yıl önce - Prş 20 Eyl 2012, 23:49

Alıntı:
hatırlarsınız, bi aralar 15-20 metre tramvay rayı döşenmişti caddenin birine temel atma, tören, alkış şak-şak..
yalan oldu

aynen öyle o zaman oy içindi o seçim zamanı mustafa özkafanın oy için en çok oy aldığı yer olan bilen bilir karaaslan denen tarafa yolun ortasın orta refüjde hala durur tarihi eser oldu baya

şöyle bi gerçek var yeni vagon alınacak paraya hat baya bi uzatılır konyanın her yerine ulaşır.

metro da konya ya yaramaz durak araları çok kısa metro o kadar mesafede hızlanamaz bi işe yaramaz bilirsiniz kule- akıncılar arası sadece 500 metre nerdeyse sanayi - alt geçit te öyle

tramvay 50km ile gidiyor hız olsun diye metro yapılırsa o metro 100km çıkamaz ki bu kadar mesafede 50km yapacak metroya da ne gerek var

Kayıp
2 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 09:55

Evet aynen bizde onu diyoruz. Yeni tramwaylar gelecekse, yollar da trafikten arındırılsın, ya da bu seçimler için yatırım tramwaylar, bir sonra ki seim yatırımı da trafikten arındırma çalışması olabilir.

Fatih Karakoç

2 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 11:07

Alıntı:
aynen öyle o zaman oy içindi o seçim zamanı mustafa özkafanın oy için en çok oy aldığı yer olan bilen bilir karaaslan denen tarafa yolun ortasın orta refüjde hala durur tarihi eser oldu baya

O bahsettiğiniz hat Karaaslan tarafına değil Konya'nın şuan en popüler caddelerinden olan Fetih Cad.'de başlamıştı, Dr. Ahmet Özcan Cad. ve Fetih Cad. kapsayan işlevsel bir proje idi.
O 50 m. li tramvay hattı tarihi eser olarak hiç durmadı. Tahir Akyürek Belediye bşk. seçildiğinde ilk işi olarak hattı sökerek yerine çim ve ağaç ekmesiydi.

osmanery
2 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 12:57

Resimler çok güzel çekilmiş tebrikler arkadaşım. Ancak bu tramvaylar hiç değişmedi. Şöyleki bir gün bindim garajdan şehire kadar 1 saati geçkin zamanda gitti. Kağnı arabası gibiydi sanki. Son belediye seçimlerinde Konya'da tramvay hatlarında teknolojiye uygun olarak yenileştirmeler olacağı, yeni hatlar yapılacağı, mevcut hatlarının kısmen metro olarak yerin altından yapılıp surat kazandırılacagından bahsedip yapılan seçim reklamlarından sonra kazanılan belediye başkanlığı hitamında bu vaadler unutuldu . Ama biz Konyalı seçmenler unutmadık. Vaadlerin gerçekleşmesini bekliyoruz...

ua_mstf
2 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 16:54

Alıntı:
O bahsettiğiniz hat Karaaslan tarafına değil Konya'nın şuan en popüler caddelerinden olan Fetih Cad.'de başlamıştı, Dr. Ahmet Özcan Cad. ve Fetih Cad. kapsayan işlevsel bir proje idi.
O 50 m. li tramvay hattı tarihi eser olarak hiç durmadı. Tahir Akyürek Belediye bşk. seçildiğinde ilk işi olarak hattı sökerek yerine çim ve ağaç ekmesiydi.

en popüler olması bi şeyi değiştirmiyor . sonuç olarak 2 caddeyi bu belediye düzenleyip açtı. işlevsel bi proje demişsin bende haritadan bi baktım uzaklıklarına öyle bi projenin zaten olmayacağı belli imiş
  (+) kırmızı nokta alaaddin tepesi yeşil fetih cd. mor dr ahmet özcan cd.
ve kırmızı çizgide hat noktaların ana hatta ne kadar uzak olduğunun görmüşsünüzdür o kadar uzun hattı döşeyecek para o zamanın belediyesinde yoktu . belki sökülmüştür 2 sene önce gördüğümü hatılıyorum söküldüysede iyi olmuş demir yerine yeşillik olmuş oh mis

alibjk
2 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2012, 16:37

Ben anlamıyorum arkadaş. Bir Konya'lı olarak 2. dünya savaşından kalma bu tramvayların kullanılmasından son derece rahatsızım. Söz konusu diğer şehirler gıcır gıcır yeni tramvaylar kullanırken biz hala bu eski tramvayları kullanıyoruz. Ki ben bu tramvaylara binenlerden değilim eskiden 10 yıl kadar önce okula veya çarşıya giderken mecburen kullanırdım sonrasında çok şükür ki en fazla 2-3 kez dışında tramvayla seyahat ettiğim yok. Özellikle yaz mevsimlerinde hiç çekilmez oluyordu sonraki durum nasıl bilemiyorum fakat bu başlıkta aldığım okuduğum bilgiye göre sanırım klimalar takılmış vaziyette. Şahsen belediyeden yeni klimalar değil dışarıdan gelen öğrencileri memnun edecek hızlı yeni tramvaylar alınmasını bekliyoruz. Hali hazır nüfus artışıda var, yeni hatlar geliştirilmeli bilhassa bosna mahallesi taraflarına veya yeni yapılan stad yere real civarlara falan filan uygun olur diye düşünüyorum. Ancak; bu belediye ile zor tabii. Onlar anca kaldırımlara oturma bank koymak, çimlik yerlere ışıklı reklam panosu falan koymak başka da bir şey yaptıkları yok.

En son alibjk tarafından Cmt 22 Eyl 2012, 21:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM