Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ehliyetsiz kaza yapmak
123 ... 121314   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
ALİFDN

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:01
Ehliyetsiz kaza yapmak

Arkadaşlar böle bi başlığı açmamın nedeni günlerdir internetten araştırma yapmama rağmen, bu konuyla ilgili güncel bir forum bulamamamdandır. Bu konuyla ilgili forum bulamayınca wowturkey üyelerinden yardım alabileceğimi düşündüm..
Dilerseniz konuya gireyim hemen.Yaklaşık 1 ay önce Konyada talihsiz bir kaza yaşadım.Konya şehir merkezinde kendime ait aracımla kavşaktan sola dönüş yaptığım sırada(sinyalimi vererek),plakası olmayan bir motosiklet arka istikametten geldiği sırada arabamın sol ön tarafından vurmuş, vurduktan sonra 100-150 metre daha gittikten sonra durabilmiş ve motosiklet sürücüsü çocuğun bacağında parçalı kırıklar oluşmuştu.Kaza tespit tutanağına göre iki taraf ta kusurlu bulundu.Bu olaydan sonra kazazede çocuk yaklaşık 1 ay hastanede tadavi gördü.Daha sonra kaza anında şikayetçi olmayan ailesi kazadan 1 ay sonra benden şikayetçi olacaklarını ve tazminat talebi için dava açacaklarını söylediler.Bu durumda nasıl bi yol izlemem gerekiyo,avukat tutmalı mıyım sizce.Dava sonucunda kazazedeye tazminat ödemek zorunda kalır mıyım.(Not:motosiklet sürücüsünün ehliyeti,sigortası ve motorun palakası yok.Benim tüm evreklarım tam ve iki tarafta da alkol test sonucu 0).Umarım vereceğiniz bilgiler benzer talihsizlikler yaşayabilecek arkadaşlara da yol gösterir.Herkese yorumlarından dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

En son ALİFDN tarafından Sal 30 Nis 2013, 13:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

SERDARR1

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:05

hemserım sıkıntı etme bır sey cıkmaz

karsı taraf evrak eksık kusurlu ; ıkıncı olarak bır ay sonra mı sıkayetcı olacakmıs savcı sormaz mı neden bu kadar bekledın dıye

Cemoli D18
4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:08

Alıntı:
karsı taraf evrak eksık kusurlu ; ıkıncı olarak bır ay sonra mı sıkayetcı olacakmıs savcı sormaz mı neden bu kadar bekledın dıye

Tutanaklar sabit ise sorun olmaz kaldı ki onlar suçlu

orhan akıncı
4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:09

Eğer ki dava açılırsa herhangi bir tazminat alamazlar.Evrakların yetersiz olması ve yaşının küçük olması başlı başına yanlış uygulama.
Bana göre sen onların ailesine tazminat davası açman gerekiyor.Sorumsuzluktan dolayı...

SERDARR1

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:11

aracında kı hasarı tespit ettırdın mı sende onlardan sıkayetcı ol maddi zararım olustu diye

semjh

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:18

Alıntı:
Ehliyetsiz araçla kaza yapmak

ehliyetsiz olan siz misiniz karşı taraf mı?karşı taraf.onların davalarından birşey çıkmaz.siz bir dava açarsanız ondan da bi sonuç çıkmaz.avukat değilim ama bu işlerin böyle olduğunu gündelik yaşamımızda devamlı görüyoruz.
geçmiş olsun.

En son semjh tarafından Pts 29 Nis 2013, 15:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ALİFDN

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:20

Serdar bey araçtaki zarar belli;ama karşı taraf mağdur olduğu için ve maddi durumları kötü olduğu için ben şikayetçi olmamıştım.

SERDARR1

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:26

Alıntı:
ma karşı taraf mağdur olduğu için ve maddi durumları kötü olduğu için ben şikayetçi olmamıştım.

neye göre madur sadece yaralandı dıye madur olunmaz.. ehlıyetsiz cık trafiiğe ondan sonra kask takma kaza yap bıde madurum rolu yap ali bey bu tıpler pabuc bırakmayın

0345 özer er

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:29

Alıntı:
(Not:motosiklet sürücüsünün ehliyeti,sigortası ve motorun palakası yok.Benim tüm evreklarım tam ve iki tarafta da alkol test sonucu 0)

hem ehliyeti yok hem arkadan gelip çarpıyor sendede alkol yok,bundan bir şey çıkmaz çünkü sen sinyal vermişsin ,bi avukata danışmanı öneririm çünkü arkadaşımın başındaki olay 9 yıldır sürüyor kazayı şoförü yaptı adamın hayatı kaydı,tazminat,icra herşeyi yaşadı ve hala kurtulamadı.
onlar senden koparacakları için büyük ihtimalle bülöf yapmış tabi yersen,en iyisi bi avukatla konuş ,ucundan tutma bizde bazı şeyler çok ilginç kararlara gebe.

Kemal Türkmen

4 yıl önce - Pts 29 Nis 2013, 15:29

Maddi hasarlı trafik kazalarında ehliyet,sigorta vb. gibi eksikleri olan birisine denk gelirseniz kesinlikle trafik polisi tarafından kaza tutanağı tutturun,trafik polisinin alkol muayeneside yasal ama böyle sorumsuz insanlarla karşılaşınca en yakın sağlık kurumundan kan örneğinden alkol muayenesi yaptırınız,trafikte sorumsuz davranıp cana ve mala kasteden kim olursa olsun,kazadan sağ salim kurtulduysanız hemen psikoteknik muayene talebinde bulunun ve en önemlisi size verilen hasar neticesinde söylenen ' tanıdık kaportacım var yaptırırız,tanıdık sigortacım var hallettiririz 'gibi vaatlere sakın ola ki kanmayınız,haklıysanız kanunlar sizin yanınızdadır....Tekrardan geçmişolsun

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET